Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Ziemassvētki bērnu dārzā „Kastanītis”

Ziemassvētki bērnu dārzā „Kastanītis”

18.12.2014
    16.decembra pievakarē Vērgales kultūras namā pulcējās bērnu dārza „Kastanītis” audzēkņi, audzinātājas un vecāki, lai ar folkloristi un Rucavas tradīciju kluba vadītāju Sandru Aigari kopīgi ieskandinātu Ziemassvētkus.
     Tērpušies dažnedažādās maskās visi gāja jautrās rotaļās, izdziedāja ķekatu dziesmas un gāja rotaļās. Daudzi  jau  prata  tādas rotaļas kā „Neguli saulīte!”, „Bagātais koks” u.c.
    Pēc kārtīgas dejošanas un dziedāšanas saimnieces aicināja ķekatniekus mieloties pie bagātīgā svētku galda, kur netrūka dažnedažādu gardumu – kliņģeris, cūkas šņukurs, rudzu maize, pīrāgi, pelēkie zirņi un zāļu tēja. Bet, lai aizdzītu prom visu slikto un nākamajā gadā viss veiktos, gan maziem, gan lieliem bija jāvelk  bluķis. Te nu pie darba ķērās puikas ar saviem tētiem un bluķis no Vērgales kultūras nama  tika aizvilkts līdz pat bērnu dārzam un iemests ugunskurā, lai viss sliktais sadeg ar gaišu liesmu.
   Tikmēr bērnu dārzā bērnus jau gaidīja nākamais pārsteigums, jo ciemos bija atnācis Ziemassvētku vecītis, Sniegbaltīte un Rūķi. Viņi visu gadu bija čakli strādājuši, gādādami dāvanas bērniem. Bērni  savukārt bija sagatavojuši savus priekšnesumus, ko parādīt tālajiem ciemiņiem. Ziemassvētku  vecītis  teica  „Paldies!”  vecākiem,  kuri  nesuši uz bērnudārzu  ābolus  un  burkānus,  gādājuši  egles,  sarūpējuši  skaistas  pūcītes  un   visādi  citādi  palīdzējuši  bērnudārzam.
    Noslēgumā bērni ar  vecākiem  devās  uz savām grupiņām, lai pie eglītes skaitītu dzejolīšus un saņemtu dāvanas!
 
Vita Braže
Foto: V.Braže
 

 

« Atpakaļ