Sestdiena, 20.07.2024
Ramona, Ritma

Skolās pirmais mācību semestris noslēdzies

Skolās pirmais mācību semestris noslēdzies

20.12.2014
    Pavisam nesen septembra mēnesī skolēni ar ziediem rokās devās uz mācību iestādēm, lai uzsāktu jauno 2014./2015.mācību gadu. Ātriem soļiem pagājis pirmais mācību semestris un nu jau Ziemassvētku svinīgajos pasākumos skolās skolēni saņēma liecības,  diplomus un citus apbalvojumus.
    Pirmie, kas saņēma savas liecības, bija Pāvilostas Mākslas skolas un Mūzikas skolas audzēkņi.
   Pāvilostas Mākslas skola svinīgo liecību izsniegšanu organizēja 17.decembrī Pāvilostas izstāžu zālē, kur gan pašiem bērniem un skolotājiem, gan vecākiem un citiem interesentiem bija iespēja aplūkot  pirmā mācību pusgada skolēnu darbu skati. Kā pastāstīja skolas direktore Zane Eniņa, darbu skate ir svētki par labi padarītu darbu un tā atspoguļo visu audzēkņu veikumu no septembra mēneša līdz decembrim, gan to skolēnu, kas tikai šogad iesāka skolas gaitas Mākslas skolā, gan to, kuri jau mācas pēdejā- piektajā kursā un drīz gatavos savus diplomdarbus. Pasākuma laikā direktore klātesošiem pastāstīja par konkursiem, kur audzēkņi piedalījušies, gan citām skolas aktualitātēm. Izskaņā visi Makslas skolas skolēni no papīrā veidotām pašu plaukstas atspieduma rociņām salipināja zaļu skolas eglīti. Skolas direktore novēleja audzēkņiem, vecakiem un skolotajiem līksmi nosvinēt svetkus un kārtīgi atpūsties, lai ar jauniem spēkiem jau jaunajā gadā iesāktu otro mācību semestri.
    Tajā pašā dienā ar audzēkņu un pedagogu koncertu "Kopā Ziemassvētkos" svinīgā liecību pasniegšana notika arī Pāvilostas Mūzikas skolā. Savus pirmā mācību pusgada sniegumus rādīja instrumentālais un vokālais trio, ģitāristu ansamblis, klavieru, akordeona un vijoļspēles  audzēkņi. Bet koncerta noslēgumā Mūzikas skolas skolotājas ar labiem vārdiem un vēlējumiem saviem audzēkņiem izsniedza liecības. Skolas direktore Inga Šnore klātesošiem vēlēja svētīgu šo Ziemassvētku laiku, lai izdodas gan atpūsties, gan rast spēku un radošumu jaunajā mācību semestrī.
    Savukārt Pāvilostas vidusskolā visa nedēļa pagāja Ziemassvētku zīmē. Otrdien, 16.decembrī skolu piepildīja kārdinoša piparkūku smarža, jo sākumskolas skolēni rosījās piparkūku darbnīcā. Krāsniņās cepās piparkūku zvaniņi, sirsniņas, eglītes un citi kārumi. Ikvienam bija iespēja kļūt par labo brīnumdari: cept, veidot, gatavot, greznot, lai tālāk dotos uz Pāvilostas veco ļaužu pansionātu un iepriecinātu iemītniekus svētkos. Ziemassvētku laiks ir labdarības, došanas un pateicības laiks, tāpēc ik gadu skolēni  un skolotajas dodas apciemot tos, kuri šajos svētkos jūtas vientuļi.
  Bet kamēr vieni ciemojās pansionātā, vidusskolas 1.klasīte Ziemassvētku brīnumu devās  rast "Ievleju" mājās, kur sirdssiltie māju saimnieki Agita, Jānis, Līga, Linda un mazais Markus ar māsiņu Sāru skolēniem pastāstīja, kā rodas maizīte, un aicināja katram pašam izcept savu kukulīti un sacept milzum daudz piparkūku. Kamēr maizīte cepās, saimnieks Jānis izrādīja skolēniem savu senlietu krātuvi, bet piemājas kempingā bērni sameklēja rūķu māju un citas rūķu lietas. Pēc labi padarīta darbiņa maizes ceptuvē, Ziemassvētku vecītis bērnus apbalvoja ar saldumu tūti.
    Savukārt ceturtdiena bija tā diena, ko visi vidusskolas skolēni gaidīja ar nepacietību visu pirmo semestri, jo tieši ceturtdien notika 1.-12.klašu koncerts "Jautrais ceļojums uz Jauno gadu". Šim koncertam skolēni un skolotājas sāka gatavoties jau ļoti laicīgi, jo uzdevums nebija viegls. Katrai klasei bija jāparāda, kā tiek svinēti Ziemassvētki citviet pasaulē. Un tā 1.klase izlozēja Īriju, 2.klase - Latviju, 3.klase - Indonēziju, 4.klase - Austrāliju, 5.klase - Ķīnu, 6.klase - Brazīliju, 7.klase - Grieķiju, 8.klase - Ameriku, 9. un 10.klase- Ēģipti un Turciju, 11.klase - Itāliju, 12.klase - Krieviju. Koncertu vadīja skolēnu līdzpārvaldes meitenes. Skolēni pie priekšnesumu veidošanas bija piegājuši ļoti radoši, asprātīgi un interesanti. Pēc jautrā koncerta skolēni palika lustēties Ziemassvētku ballē.
    Bet nākamā diena vidusskolā iesākās ar svētku brokastīm un Ziemassvētku koncertu, kurā uzstājās skolas 1.-5.klašu koris, ko vadīja skolotāja Dace Bunka. Koncertā tika izdziedātas ļoti skaistas un populāras Ziemassvētku dziesmas. Pēc koncerta skolēni pulcējās pa klasēm, kur tika izsniegtas liecības un saldumu pakas. 
     Ar skolu daudzajiem Ziemassvētku pasākumiem ir noslēdzies pirmais mācību semestris. Skolēni ir devušies garajās Ziemassvētku brīvdienās, lai spēkpilni atgrieztos jaunajā gadā.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova, Z.Uzare, T.Cābele
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀS
 
 
 
 
 
1.klase ciemojas "Ievlejās"
Mākslas skolas Ziemassvētku pasākums
Mūzikas skolas koncerts "Kopā Ziemassvētkos"
Vidusskolā gatavo piparkūkas
Vidusskolas Ziemassvetku koncerts
Klusais koncerts vidusskolā
 
 
 
 
« Atpakaļ