Svētdiena, 14.04.2024
Strauja, Gudrīte

Atpūtas pasākums “ma – DARA”

Atpūtas pasākums “ma – DARA”

25.08.2014
    23.augustā, jau trešo reizi, Ziemupes stāvlaukumā notika atpūtas pasākums “ma – DARA”.
  Šī gada pasākuma tēma – Saule, viena no spēcīgākajām dievībām latviešu folklorā. Tiesa gan šajā dienā tā spītīgi centās slēpties aiz mākoņiem, dažubrīd atsūtot pa lietus mākonim un skarbākam vēja  pūtienam. Taču visai dažādie laika apstākļi neaizkavēja daudzos pasākuma apmeklētājus, kuri šajā dienā bija nolēmuši apciemot Ziemupi un tikties ar dzejniekiem, mūziķiem un māksliniekiem, lai vienkārši jauki pavadītu vienu no pēdējām šīs vasaras dienām jūras krastā. Par to, lai saulīte no mums nenovērstu savu vaigu, parūpējās folkloras kopa “SKANDINIEKI”, skanīgi izdziedot “Spīguļo, saulīt!”.  Un tiešām,  lietus mākoņi atkāpās!
   Atpūtas pasākums “ma – DARA” šogad sakrita ar Baltijas ceļa izveides dienu, tādēļ klātesošos ar savu ierašanos pagodināja folkloras kopa “KURTUOVE” no Lietuvas. Lietuviešu muzikālais sniegums un Lietuvas Republikas karoga ienešana pasākuma laikā radīja svinīgu un ļoti saviļņojošu sajūtu gluži kā toreiz, pirms 25 gadiem, kad sadevāmies rokās, lai cauri visām trim Baltijas valstīm izveidotu cilvēku ķēdi.
    Patīkamus muzikālus mirkļus pasākuma laikā sagādāja arī folkloras kopa “RĀMUPE”, Inese VANAGA un muzikālā apvienība “ORNAMENTS”. Paralēli jau iepriekšminētajiem notikumiem, pasākuma laikā norisinājās arī Pūķspārna vasaras skolas noslēguma nodarbība, kuru vadīja vienpadsmitgadīgais ziemupnieks Artūrs Valters Vītols.
   Savukārt, dienai sliecoties uz vakara pusi, uz ugunskura tika gatavota garda tēja un kopā pulcējās dzejnieki un dziesminieki. Vēlāk visi kopā pulcējās uz saulītes pavadīšanu, uguns rituālu un sadziedāšanos caur dainām.
Vita Braže
Foto: V.Braže un M.Kalēja
 
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ un šeit
« Atpakaļ