Svētdiena, 14.04.2024
Strauja, Gudrīte

Vērgales svētki aizvadīti

Vērgales svētki aizvadīti

20.08.2014
   Gadskārtējie Vērgales svētki šogad norisinājās no 15. – 17.augustam.
  15. augustā, visas dienas garumā Vērgales centrā un tās apkārtnē tika veidotas svētku kompozīcijas. Šī gada tēma – aplis. Krāšņas ziedu kompozīcijas un skaisti noformējumi rotāja zālienu Vērgales centrā, pie Vērgales pamatskolas, Vērgales komunālās saimniecības un bibliotēkas, pie „Muižkalniņu” veikala, Vērgales muzeja, Vērgales bērnudārza, „Alfu” un „Videnieku” mājām. 
   Šīs pašas dienas vakarā Ziemupē norisinājās nakts trase. Tajā šogad piedalījās astoņas komandas. Laiks dalībniekus nelutināja, jo bez trasē pārvaramajiem šķēršļiem bija jāsamierinās arī ar dabas untumiem – lietu un negaisu. 
   16.augusta rīts varēja sākties ar tirgus apmeklējumu Vērgales centrā. Pircējiem tika piedāvāta pašcepta maize, kūpinātas zivis, medus, saldumi un grāmatas. Tirgotāju varēja būt vairāk, bet daudzus nobaidīja sliktie laika apstākļi. Bet nojumē varēja nobaudīt Simonas un Aksela tikko ceptās pankūkas ar ābolu biezini. Vislabākās zīlnieces no cirka trupas „BEZTEMATA” visiem zīlēja nākotni un ieteica kas labāk veiksies turpmākajā dzīves periodā. Mazākajiem svētku dalībniekiem bija iespēja ar milzu kaķenēm šaut mērķī un izdauzīties piepūšamajās atrakcijās. Par muzikālām aktivitātēm gādāja Rucavas kapela un deju studijas „Rotaļa” priekšnesumi. Vērgales centra dīķī, bijušais vērgalnieks Vitauts Liepa, piedāvāja ūdens bumbu atrakciju, kas izpelnījās lielu atsaucību gan bērnu, gan pieaugušo vidū. Turpmākās aktivitātes norisinājās pie Vērgales pamatskolas. Ikviens par simbolisku cenu varēja nobaudīt skolas saimnieču gardo soļanku un noskatīties VPDK „Vērgalīte” izrādītos, jaunos, dažādu novadu tautas tērpus, kuri tapuši projekta „Tautas tērps – mana rota” ietvaros. Šāds projekts Latvijā tiek īstenots pirmo reizi un parāda, cik dažādi var būt tautas tērpi.
   Vēlāk Vērgales kultūras namā koncertu sniedza dziedošā Kārkliņu ģimene un viņu draugi no Kalvenes. Ģimene gan atzina, ka vairāk ir muzicējoša ģimene, taču, lai attaisnotu skatītāju cerības, tika dziedātas arī dziesmas. Priekšnesumos tika izmantoti ļoti dažādi mūzikas instrumenti – ģitāras, dažādi pūšamie instrumenti, akordeons, marimba u.c. Koncerta beigās laukā jau bija dzirdama skaļa motoru rūkoņa, kas liecināja, ka motoparāde Vērgales centrā var sākties. Taču tie, kurus vairāk interesēja pārvietošanās pa ūdeni, varēja to darīt Vērgales centra dīķī, kur norisinājās arī ātrumlaivu šovs.
   Svētku izskaņā, muižas laukumā notika sakoptāko sētu īpašnieku godināšana, Aivars Sprudzāns apbalvoja uzvarētājus pludiņmakšķerēšanas sacensībās un Metalurgu Tautas teātra izrāde „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Bet vakarā zaļumballe kopā ar grupu no Kuldīgas „Rumbas kvartets”.  
 Vita Braže
 
 
  Vērgales kultūras nama vadītāja saka paldies visiem visiem, kas apmeklēja Vērgales svētkus. Īpaši liels prieks par cilvēku atsaucību svētku sagatavošanā un svētku norises laikā. Visiem kopā mums izdevās ietērpt Vērgali svētku rotā. Vienmēr izpalīdzīgs ir Aivars Sprudzāns un Ivars Lapiņš. Paldies palīgiem Ilgonim Kleinšmitam un Viktoram Zujevam. Paldies Aivaram Laumanim, kas nekad neatsaka savu palīdzību, par svētku apskaņošanu tirgus laikā. Sveikšanai sarūpēja ziedus Ilze Jackeviča-Voitkeviča, Inese Renķe, Brigita Dimanta, Inga Vītoliņa, Dzidra Andersone, Ļuda Ūše. Varam būt lepni, ka izrādē ,,Limuzīns Jāņu nakts krāsā’’ piedalījās  arī vērgalnieku Erlecku ģimenes zirdziņš un no Sakas atbraukušais Roberta Matroža vadītais motocikls ar blakusvāģi. Paldies visiem moto parādes dalībniekiem un ātrumlaivu šova vadītājiem. Paldies Dainai Vītolai Ziemupē par uzņemšanu un Jānim Betheram par sekmīgu nakts trases organizēšanu. Es lepojos ar VPDK,,Vērgalīte’’ iznācienu prezentācijā ,,Tautastērps- mana rota’’.
Foto: V. Braže
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

  

 

« Atpakaļ