Svētdiena, 14.04.2024
Strauja, Gudrīte

"Senās uguns nakts" Pāvilostā

"Senās uguns nakts" Pāvilostā

02.09.2014
  Tradicionāli kā katru gadu arī šogad augusta mēneša pēdējā sestdienā Pāvilostā notika "Senās uguns nakts" pasākums, kas reizē ir arī Pāvilostas novada Tūrisma sezonas noslēguma pasākums.
  Pēc lietainās darba nedēļas sestdienas, 30.augusta, rīts pienāca saulains un silts. Par to ļoti priecājās tie, kas agrajā rītā bija pulcējušies Pāvilostas tenisa kortā un Pāvilostas pludmalē. 
  Pāvilostas tenisa kortos notika ikgadējais tenisa turnīrs "Pāvilostas vasaras kauss 2014" pāvilostniekiem un viesiem. Šogad turnīrs notika Pāvilostas novada pašvaldībai sadarbībā ar reklāmas suvenīru aģentūru „BALTEX SA”. Turnīrs norisinājās trīs grupās - vispirms savstarpēji spēles izspēlēja zēni, tad sievietes, bet noslēgumā tenisa mačos cīnijās vīrieši.
    Zēnu grupā piedalījās pieci dalībnieki un par uzvarētāju kļuva Jānis Štokmanis, 2.vietā atstājot Kristeru Cābeli, bet 3.vieta - Artūram Bērziņam. 
   Sieviešu grupā piedalījās četras dalībnieces un par uzvarētāju kļuva Kitija Kļaveniece no Liepājas, 2.vietā - Vera Aļeņičeva no Maskavas,   bet 3.vietā palika Karina Kļaveniece no Liepājas.
   Vīru grupā piedalījās septiņi dalībnieki un par uzvarētāju kļuva Vjačeslavs Aļeņičevs no Maskavas, 2.vieta Robertam Rumbam no Rīgas, bet 3.vietu ieguva pāvilostnieks Andris Bērziņš.
  Organizatoru vārdā sakām LIELU PALDIES "BALTEX SA" aģentūras pārstāvim Andejam Stepčenko par skaistajām dāvanām visiem dalībniekiem un sporta atbalstīšanu Pāvilostā, kā arī Aivaram Žimantam par gardajiem saldumiem.
    Vienlaikus ar spraigajām izspēlēm Pāvilostas tenisa kortā Pāvilostas pilsētas pludmalē pēc Andra Cābeļa iniciatīvas sadarbībā ar Pāvilostas novada pašvaldību notika Pāvilostas ceļojošā kausa izcīņa pludmales futbolā.
   Turnīrā piedalījās septiņas komandas - divas komandas no Ēdoles, pa vienai komandai no Skrundas, Liepājas, Dunalkas, Medzes un arī, protams, Pāvilostas komanda.
  Izspēlējot savstarpējās spēles, turnīra rezultāti sekojoši - 1.vietā Skrundas komanada ar 12 punktiem, 2.vietā Pāvilostas komanda ar 8 punktiem, 3.vietā komanda "Black Bullet" no  Ēdoles ar 7 punktiem, 4.vietā Kapsēdes komanda ar  5 punktiem, 5.vietā komanda "Tīģeri" no Ēdoles ar 4 punktiem, 6.vietā Dunalkas komanda ar 3 punktiem, 7.vietā Liepājas komanda "Susuri" ar 3 punktiem.
  Pāvilostas komandā spēlēja Ivars Horns, Ivo Jaunzems, Andris Cābelis, Intars Reingolds, Matīs Eihvalds, Vairis Vilsons, Toms Podziņš, Nauris Stirna. Par turnīra labāko spēlētāju atzina Artūru Liepiņu no Ēdoles komandas, bet par labāko vārtsargu -  Klāvu Betheru no Medzes komandas. Oragnizatori saka lielu paldies Andrim Cābelim par skaisto kausu un balvām. Ņ
emot vērā labās atsauksmes par turnīru, nākamajā gadā plānots turnīru turpināt.
   Pēc sportiski aktīvā rīta pludmalē un tenisa kortos vēlāk pēcpusdienā pie tūrisma informācijas centra pulcējās lieli un mazi, lai aktīvā un aktraktīvā gaisotnē atvadītos no siltās vasaras un pamazām nobriestu rudens un ziemas darbiem.
    Jau otro gadu Pāvilostas novada TIC sadarbībā ar pilsētas kultūras namu organizēja izstādi "Viss par un ap sēnēm", kurā bija skatāmaa lielā daudzveidībā gan ēdamās, gan indīgās sēnes. Vienlaikus varēja iepazīties ar interesantām sēņu receptēm, lai pagatavotu gardu krājumu ziemai vai lieliskas vakariņas. Organizatori bija padomājuši gan par atrakcijām pieaugušajiem, gan bērniem. Kamēr mazākie pasākuma apmeklētāji krāsoja, līmēja, zīmēja, lēca ar maisiem vai netradicionālās klasītes, pieaugušie baudīja gardo zupu, ko meistarīgi bija pagatavojis kultūras nama kolektīvs, mācījās staigāt ar koka ķekatām un pieveica stafeti ar kanoe laivā Sakas upē. Lielu atsaucību bērnu vidū guva atrakcija "kartupeļu talka tumsā", kā arī atrakcija "sānu zilināšana", kurā bija jānogāž pretinieks no celma, sitot ar salmu maisu. 
  Tie, kuri nevēlējās piedalīties atrakcijās, varēja nobalsot par lābāko un interesantāko izstādē izlikto "amizanto" eksponātu - deguntomātu, gurķu dvīņiem, zilonkartupeli un daudziem citiem.
  Bet pasākuma izskaņā vēlā vakarstundā visi tika aicināti baudīt brīvdabas kino un siltu tēju. Pāvilostas novada TIC sadarbībā ar biedrību "No idejas līdz attīstībai" iesākumā plašākai auditorijai demonstrēja biedrības projekta "Radi dzīvi pats!" ietvaros foto-video darbnīcā tapušās īsfilmas un materiālus. Video klipiņos varēja redzēt gan Pāvilostas pilsētas skaistākos skatus, kas piesaista šai vietai tūristus, gan arī biedrības īsenoto citu projektu video dienasgrāmatas.
  Par šī gada brīvdabas kino filmu pasākuma organizatori bija izvēlējušies 2004.gadā tapušo latviešu komēdiju "Ūdensbumba resnajam runcim".
  Vienlaikus ar brīvdabas kino baudīšanu pie tūrisma informācijas centra Pāvilostas Upesmuižas estrādē sākās zaļumballe, kurā spēlēja grupa "V.I.A. Sienāži" no Ugālēs. Par balles kulmināciju kļuva mistēriski piesātinātais, muzikālais ugunsšovs, ko piedāvāja uguns pavēlnieki no "Fire Spirit". 
  Bet pusnaktī vienojoties ar citām pie Baltijas jūras dzīvojošajām tautām arī Pāvilostā nu jau 16.reizi tika iedegts simboliskais ugunskurs, kas aicina rūpēties par jūru, kas vieno cilvēkus, pilsētas un valstis, par tās vides kvalitāti, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm.
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
Foto: M.Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ!
 
 
 
 
 
 
   
  

 

« Atpakaļ