Otrdiena, 30.11.2021
Andrejs, Andrievs, Andris

Lieldienas Vērgalē

Lieldienas Vērgalē

23.04.2014
      Ar īsti vasarīgu laiku 20.aprīlī atnāca Lieldienas Vērgalē.
     Lieldienu zaķa ģimenei bija piepulcējusies liela ligzda ar olām, kuru izveidoja Ilze Jackēviča - Voitkeviča un Ļuda Ūše. Lieldienās droši varēja šūpoties atjaunotajās šūpolēs. Kultūras nama foajē bija apskatāma Lieldienu kartiņu izstāde. 1.klases skolēni bija izveidojuši aplikācijas ar cāļiem, bet vienu sienu rotāja PII „Kastanītis” audzēkņu darinātie zaķi. 
   Vērgales kultūras namā bērnu dramatiskais kolektīvs rādīja uzvedumu „Kas krāso olas?”, bet Vērgales pamatskolas folkloras kopa „ČABRAKI” iedziedāja Lieldienas, pastāstīja par mūsu naudiņas vēsturi, uzdeva mīklas un visus iesaistīja dažādās rotaļās. 
    Svētku dalībnieki pēc nepilnas stundas darbošanās devās ārā, jo pasakainais laiks aicināt aicināja doties laukā un piedalīties dažādās aktivitātēs. Lieldienās neiztikt bez šūpošanās, tādēļ, gan lieli, gan mazi to steidzās izdarīt, bet centra zālājā norisinājās tradicionālā olu ripināšana. Paši mazākie svētku dalībnieki sacentās bumbiņu mešanā spainī, bet lielākie mēģināja bumbu trāpīt basketbola grozā. Pie Vērgales pagasta pārvaldes skolas vecuma bērni sacentās bumbiņas ripināšanā, bet komandas piedalījās jautrajās stafetēs. Pieaugušajiem bija iespēja piedalīties ātrēšanas un ātrdzeršanas sacensībās – vārīta ola un limonādes bundžiņa. Pasākuma laikā Lieldienu svinētāji labprāt nobaudīja Maritas Kalējas gatavoto pantāgu

 

 

 

 

Vita Braže
Foto: V.Braže
 

 

« Atpakaļ