Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Oktobris

07.10.2013
Senioru „Zelta rudens Vērgalē!”
 
      Jauka, rudenīga diena kā tam rudenī pienākas, brīnišķīgi, smaidoši cilvēki ar jaukam dziesmām un vijīgām dejām piepildīja Vērgales kultūras nama zāli 5.oktobrī. Rudens noskaņu papildināja ansambļa izveidotā nelielā rudens ražas izstāde.
      Senioru ansamblis „Vakarvējš” bija ielūdzis savus dziesmu un deju draugus. Kopējo koncertu ansamblis iesāka ar tautas dziesmu, kas bija izveidota par popūriju, dziedot par to, kā ansambļi atbraukuši līdz Vērgalei un tie bija - „Vakarvējš” no Vilces, „Uzmet garu!” no Aizputes, „Priekā!” no Cīravas, „Kurzemīte” un „L.A.I.M.A.” no Liepājas, „Tev” no Grobiņas un deju grupa „Vakarvējš” no Vircavas.
     Svētkus atklāja ansambļa vadītāja Līvija Jansone, viņai piebiedrojās kultūras nama vadītāja Velga Freimane un visus mīļi sveica Vērgales pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Vitrups.
    Koncertu vadīja ansambļa dziedātājs Jānis Petrovics. Dziesmas mijās ar dejām un jaukiem iestarpinājuma brīžiem. Koncertu noslēdza latviešu rudens himna „Nāk rudens izgreznot Latviju”, kad kājās stāvot dziedāja pilnīgi visi.
     Pēc koncerta sekoja kopbildes izveidošana pie Vērgales pamatskolas un tad Vērgales muzeja vadītājas, Mirdzas Sīpolas vadībā skolas zālē visi apmeklēja grafiķa Valda Gūtmaņa gleznu izstādi. Redzētais izraisīja sajūsmu, par to liecināja ieraksti viesu grāmatā.
    Saviesīgajā daļā muzikants Vilnis gādāja par atraktīvām dejām. Vircavas deju ansamblis starpbrīžos sniedza vēl papildus priekšnesumus un viņu piemēram sekoja arī dziedošās meitenes no Liepājas „L.A.I.M.A.”.
    Paldies ansamblim „Vakarvējš” un tā vadītājai Līvijai par šī pasākuma noorganizēšanu, īpašs paldies dalībniecei Irēnai Ozolai par ielūgumu, pateicības rakstu, afišu un galda karšu izgatavošanu.
    Vai pasākumā runāja par veselību? Nē! Vai runāja par politiku? Nē! Seniori dziedāja un dejoja par prieku sev un par prieku citiem. Un viņiem izdevās! Labu veselību visiem vēlot (nepateiksi, ka dejotājai no Vircavas ir 84 gadi!) un uz atkal tikšanos Vērgalē un citur novēl -
Vita un Velga!
 
Senioru ansambļi pie Vērgales pamatskolas. Foto Vita Braže.
« Atpakaļ