Sestdiena, 19.06.2021
Nils, Viktors

Maijs

16.05.2013
,,VĒRGALĪTE” DEJO STĀDU DIENĀS JELGAVĀ
 
      Vidējās paaudzes deju kolektīva ,,Vērgalīte” dejotāji sestdien, 11.maijā, devās uz Jelgavu ciemos pie Latvijas Lauksaimniecības Universitātes deju kolektīva ,,Skalbe”, kurš rīkoja ikgadējo deju kolektīvu sadanci ,,Man liekas, ka lidot protu”, kurā tradicionāli piedalās bijušie ,,Skalbes” dejotāji ar saviem kolektīviem no visas Latvijas.
       Mūsu dejotājs Gatis Štokmanis arī ir ,,Skalbes” dejotājs. Koncertā piedalījās deju kolektīvi -,,Svīta” no Tukuma, ,,Strautuguns” no Ventspils, ,,Ritenītis” no Garkalnes, ,,Austra”no Viļāniem, ,,Ance” no Ilūkstes un vēl citi kolektīvi. Šogad koncerts notika Jelgavas pilsētas domes un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes organizētā pasākuma ,,Latvijas stādu dienas 2013” ietvaros Jelgavas pils pagalmā un parkā. Pasākuma mērķis ir pulcēt Latvijas stādu audzētājus, kolekcionārus vienkopus, popularizēt sakoptas un skaistas vides nepieciešamību, sākot no sava pagalma, kā arī iepazīstināt ar dažādām iespējām dārzu labiekārtošanā. Latvijas stādu dienās Jelgavā savu produkciju piedāvā ap 150 stādu audzētavas, zemnieku saimniecības, individuālie audzētāji, selekcionāri, amatnieki no visas Latvijas, piedāvājot: stādus, sēklas, košumkrūmus, skujkoku, rožu un citu puķu stādus, amatnieku izstrādājumus u.c.
    Stādu dienās sarūpēta arī plaša kultūras programma, kuras dalībnieki mēs bijām. Laiks mūs lutināja arī pēc koncerta, kad visi deju kolektīvi piedalījās orientēšanās sacensībās pa Jelgavu pēc kartes meklējot kontrolpunktus un veicot dažādus uzdevumus - gan zīmējot vadītāja portretu, gan sacerot dziesmas vārdus, gan fotografējoties. Izbaudījām pavasarīgu brīvdienu sakoptajā un ziedošajā Jelgavā.
Uz tikšanos Deju svētkos Rīgā!

Ineta Brensone un Māris Ališauskis (Foto)
VPDK,,Vērgalīte” dejotāji
 
 
« Atpakaļ