Sestdiena, 19.06.2021
Nils, Viktors

Maijs

12.05.2013
Kultūras darbinieku tikšanās
 
    9.maijā visus bijušā Liepājas rajona kultūras darbiniekus pie sevis ciemos aicināja Priekules kultūras nama vadītāja Ingūna Zēģelniece. Aicinājumam atsaucāmies visas trīs. Jāsaka godīgi, ka rajona kultūras darbos strādājošie visi izjūt bijušās rajona kultūras nodaļas trūkumu. Ja bibliotekāri strādā Liepājas Centrālās bibliotēkas paspārnē un darbu joprojām koordinē Ilga Tālberga, tad Ilgas Skābardes padoma, organizatores spēju mums tiešām trūkst.
    Pietrūkst kopēju brīžu ar kolēģiem, pietrūkst savstarpējās pieredzes apmaiņas. Tieši tādēļ jau otro reizi šādas tikšanās organizējam pašas. Šoreiz iepazinām Priekules pilsētu. Dvēseli veldzējām Priekules atjaunotajā baznīcā. Izstaigājām jauno sporta halli. Priecājāmies par stadionu. Jāsaka gan, ka mūs apbēdināja ziņa, ka stadionā paredzēti arī liela mēroga pilsētas pasākumi. Atliek vien cerēt, ka Priekules ļaudis ir tiešām akurāti un nesabojās ne segumu, ne zālāju.
    Savdabīgas sajūtas mūs pārņēma Priekules atjaunotajos brāļu kapos, jo 9.maijs ir īpaša diena. Tādēļ apmeklētāju bija daudz, daļa no tiem runāja krievu valodā. Arī mēs nolikām ziedus. Arī mēs pārrunājām to laiku notikumus. Skumjas pārņēma lasot kritušo gada skaitļus. Tik daudz astoņpadsmit, divdesmit gadīgu puišu savu dzīvi beidza to neizdzīvojuši…
    Vēlāk pievienojāmies mākslas dienas "Latvijas krāsas Eiropas savienības mozaīkā" atklāšanai. Tad krustus šķērsus izbraukājām pilsētu, par kuru mums izsmeļoši stāstīja bijusī skolotāja, savas pilsētas vēstures perfektā zinātāja – Lidija Treide. Dienu noslēdzām Virgas saieta namā. Tajā raisījās sarunas par ikdienas darbu, par Dziesmusvētkiem, par citām aktualitātēm. Paldies Priekules kultūras darbiniekiem par jauko dienu. Nākošā tikšanās Rucavā !
Daina Vītola – Ziemupes TN vadītāja
« Atpakaļ