Sestdiena, 19.06.2021
Nils, Viktors

Maijs

19.05.2013
Pāvilostai 134
 
     18.maijā Pāvilosta svinēja savu dzimšanas dienu ar tūrisma sezonas atklāšanu un iespaidiem bagātiem, saviļņojošiem pasākumiem. Jūrā parādījušas arī pirmās vēja zivis, kas ik gadu parādās uz ābeļu ziedēšanas laiku un Pāvilostas pilsētas svētkiem.
     Rīts iesākās pilsētas stadionā ar mini futbola ceļojošo kausu. Kopā piedalījās 6 komandas – Pāvilostas, Pāvilostas jauniešu, Dunalkas, Aizputes pagasta, Cīravas un Liepājas komandas. Par uzvarētājiem kļuva Aizputes pagasta komanda.
   Pilsētas tirgus laukumā jau no agra rīta rosījās tirgotāji. Bija iespēja iegādāties stādus un puķes, kokus un krūmus, apģērbu, grozus, dzijas, cukurvati, popkornu un vēl visdažādākos labumus, ko sirds kāro.
    Domes ēkas 2.stāvā bija apskatāmas mākslinieces Gundegas Tūtānes gleznu izstāde „Zīme”. Lielākā daļa gleznu tapušas Pāvilostā – gleznotas gan mājas, gan ielas, gan jūra...
    Muzeja mansarda stāvā bija apskatāma Liepājas Dizaina Mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstāde „Starp ezeru un jūru” kuru no 14.maija līdz pilsētas svētku vakaram jau bija apskatījuši 195 apmeklētāji gan no Pāvilostas, Talsiem, Tukuma, Kalētiem, Kolkas un Krotes.
     Pilsētas svētki nu jau trešo gadu pēc kārtas ir arī tūrisma sezonas atklāšanas diena Pāvilostā un novadā.
    Šogad sezonu atklāja skrienot minimaratonu, kur mazie skērēji pieveica aptuveni 500m garu distanci. Par uzvarētāju šajā distancē kļuva Edijs Bielis. Pieaugušo distancē, noskrienot aptuveni 3km pa jūrmalu un vecajām pilsētas ieliņām, par uzvarētāju kļuva Zigmārs Siliņš. Kā jaunumu tūrisma informācijas centrs piedāvāja ātrēšanas konkursu „Pāvilostas lielākais ēdājs 2013”, kurš lieliski sasaucās ar Kurzemes Tūrisma asociācijas Kurzemes apceļošanas akciju „Apceļo Kurzemi – Kurzemes smeķis”. Kā smēja TIC meitenes – lielāko Pāvilostas ēdāju sūtīšot apceļot Kurzemi un nobaudīt visus Kurzemes gardumus! Par lielāko Pāvilostas ēdāju tika nominēts Edijs Ermsons, 2. vietā atstājot Valēriju Kurčanovu, bet trešais ņiprākais ēdājs bija Normunds Meņģis.
    Pie bērniem ciemojās lielās peles Mikijs un Minnija. Mazie bērni šos tēlus gaidīja jau veselu nedēļu. Ar tiem bija iespēja gan sasveicināties, gan nofotografēties. Bija arī  lielā pārsteigumu lāde, kur katrs no bērniem  varēja vilkt pārsteigumu.
    Tautā mīļas un skanīgas dziesmas klātesošajiem spēlēja grupa „Piemare”, kas pagājušajā gadā Pāvilostā atzīmēja savu 30 gadu jubileju. Kā labs papildinājums grupas „Piemare” skanējumam bija šogad Pāvilostā dibinātā grupa „2 x”.
    Bet ar lielām gaidām un nepacietību visi gaidīja velo-moto parādi, kas 2011.gadā pirmo reizi norisinājās pilsētas svētku ietvaros. Toreiz visiem tas bija kas jauns un Pāvilostā vēl nebijis. Šogad ne pa kripatiņu nebija mazinājusies skatītāju sajūsma par motorizētājiem braucamrīkiem un daudzajiem velosipēdiem. Parādei pievienojās svētku dalībnieku gājiens, kurā apvienojušies gan pašvaldības iestāžu darbinieki, gan uzņēmēji un biedrības. Šāds gājiens Pāvilostā norisinājās pirmo gadu, bet organizatori domā, ka ne pēdējo. Kā rāda pieredze, katru gadu dalībnieku skaits pilsētas svētkos un pasākumos arvien pieaug.
       Kad visi bija sanākuši svētku norises laukumā, varēja sākties pilsētas pašdarbības kolektīvu koncerts. Lielie un mazie gan dejoja, gan dziedāja.
       Bet noslēgumā svētku laukumā ar saviem paraugdemonstrējumiem priecēja ekstrēmo sporta BMX braucēji.
     Vēlākā pēcpusdienā Pāvilostas kultūras namā Pāvilostas amatierteātris rādīja sagatavoto izrādi „Brīnumzālīte”. Aktieri izspēlēja stāstu par to, cik grūti ir atrast labu sievu. Tā pat kultūras namā mazajā zālītē bija iespēja apskatīt Elitas Viliamas gleznu izstādi „Atgriešanās”, kurās attēlota jūra un Pāvilosta.
     Vakara noslēgumā visi varēja izlocīt kājas svētku ballē kopā ar grupu „Vecpilsētas kungi”. Bet romantiku mīlošie ap plkst. 22:00 baudīja neaizmirstamu braucienu pretī saulrietam, ko piedāvāja biedrība „Pāvilostas laivas”.
     Arī šogad godam tika nosvinēta Pāvilostas pilsētas svētki. Gan vietējie, gan pilsētas viesi atzina, ka izdevušies skaisti svētki. Laiks bija saulains, silts un sasildīja visus dalībnieku prātus un sirdis. Paldies visiem organizatoriem un dalībniekiem.
     Gūti daudz jaunu iespaidu, emociju un apziņa, ka nekur nav tik skaisti kā Pāvilostā!

Informāciju sagatavoja Pāvilotas novada TIC vadītāja Mairita Tumpele
un vadītājas vietniece Marita Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTO GALERIJĀ
 
DAŽI VIDEO NO SVĒTKIEM 
« Atpakaļ