Svētdiena, 14.04.2024
Strauja, Gudrīte

Februāris

11.02.2013
Sevi parādīt, citus apskatīt!
 
    Ceturtdien, 7. februārī, devāmies uz Latvijas tūrisma gadatirgu "Balttour 2013", kas norisinājās no 8. - 10. februārim Rīgā. Uzdevums gana nozīmīgs – pirmo reizi pārstāvēt un prezentēt Pāvilostas novadu atsevišķā stendā.
    Stends jāiekārto tā, lai piesaistītu uzmanību, lai būtu tīkams un lai tajā būtu ērti strādāt. Tas mans un Lienes Zaļkalnes ceturtdienas uzdevums. Galā tikām labi. Izstādes apmeklētāji daudz atzinīgu vārdu izteica gan par stendu kopumā, gan īpašu uzmanību un atzinību izrādot mūsu novada jaunajam karogam, gan priecājoties par mūsu novada jauno, no citiem atšķirīgo ģerboni un gaumīgo bukletu. Taujāja par karoga autoru un izmaksām.
    Apmeklētājus interesēja viss novads kopumā, gan informācija par lielākajiem pasākumiem. Galvenais jautājums – ko pie mums darīt? Priecājāmies, ka uz šo jautājumu mums tiešām ir ko atbildēt.
     Daudz labu vārdu uzklausījām par līdzpaņemto produkciju – Ievlejās cepto maizīti (esot visgardākā no izstādē nogaršojamām) un Pāvilostā kūpinātajām zivīm. Katrs otrais produkcijas pagaršotājs izteica nožēlu, ka ko tik ļoti gardu nav iespējams turpat stendā iegādāties. Produkcijai noiets būtu ļoti labs, par to mēs tiešām esam pārliecinātas. Varbūt uz nākošo gadu, tas jāņem vērā un uz izstādi jādodas kuplākā pulkā. Bez ievērības nepalika arī degvīna uzlējums uz dzintariņiem.
     Stendu apmeklēja gan tūroperatori, gan ekskursiju vadītāji, gan ģimenes un citi ceļotāji. Visprominentākā bija Krievijas delegācija, kuras sastāvā bija Krievijas kultūras ministra vietniece Alla Manilova. Viņas interese par Irinas stāstīto bija patiesa.
      Tirgū kā jau tirgū, braucām sevi parādīt un citus apskatīt. Liels prieks par latviešu izdomu. Piemēram -vienā no stendiem bija iespēja jāteniski uz baļķa ar slīmestu noēvelēt katram savu veiksmes skaidu. Piedāvājuma pamatā ir veiksmīgs stāsts un izdoma. Ļoti jauks bija mūsu draugu – Smiltenes novada stends. Viņu priekšsēdētājs Ainārs Mežulis atzinīgi vērtēja arī mūsējo un izteica savas domas par to, ka lai arī mūsu novadi ir tik tālu un tik atšķirīgi, tiem tomēr ir daudz kā kopīga – vēlme pēc patstāvības (pēc sava stenda), mūs vieno zilā krāsa, viņu rudzupuķes un mūsu zilpodze, abos novados dzīvo uzņēmīgi ļaudis utt.
        Svētdienas vakarā mājās ieradāmies jau pāri deviņiem. Nogurušas, bet ar padarīto apmierinātas. Ja man jautātu, ko darīt nākošgad, es teiktu – tā turpināt. Es šajās izstādēs piedalos gadus desmit, bet ar tik lielu atbildību un prieku pirmo reizi.
 
Teksts un foto - Daina Vītola
 
" Balttour 2013" komanda - Daina, Liene, Marita, Irina un Mairita
Krievijas kultūras ministra vietniece Alla Manilova
interesējas par Pāvilostas novadu
Līdzi paņemtās degustācijas  - Dzintaru šņabis, kūpinātas siļķes, Iauku maizīte un želejas konfektes
« Atpakaļ