Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Februāris

28.02.2013

Trāpīt laikā!

 

 
    21.februāris ir Starptautiskās dzimtās valodas diena. Arī mūsu skola nolēma atsaukties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam piedalīties aktivitātē „Trāpīt laikā!”, kura veltīta R.Blaumaņa personībai un daiļradei, atzīmējot rakstnieka 150.gadadienu. Popularizējot lielā rakstnieka darbus, tika izspēlētas dažādas aktivitātes starp 5.-12.klašu komandām. Skolēni rakstīja veltījuma četrrindi R.Blaumaim, piemēram,
6.klases vētījums:
Humorīgais Mežāzis
Daudzus darbus rakstījis,
Stalts un brašs, un enerģisks,
Rūdi, Paliec vienmēr tāds!
 
12.klases veltījums:
Rūdolf Blaumani, paldies, ka radīji tēlu –
Raudupieti, Indrānus un Pazudušo dēlu,
Tu sarakstīji daudz lugu kvēlu,
Ar ko es piepildu vakaru vēlu!

   Centās atšifrēt pazudušos burtus dzejoļa rindās, lika dzejoļa izbirušos vārdus kopā, kā arī veidoja attēla „puzli” un „mēmajā šovā” parādīja darbu fragmentiņus. Skolēnu darbošanās bija aizraujoša, azartiska un atraktīva, kura tika arī novērtēta:
  • 5.-7.klašu grupā 1.vieta 6.klasei, 2.vieta 7.klasei, 3.vieta 5.klasei.
  • 8.-9.klašu grupā 1.vieta 9.klasei, 2.vieta 8.klasei.
  • 10.-12.klašu grupā 1.vieta 12.klasei, 2.vieta 10. un 11.klasei.
    Visu pasākumu arī vēroja un arī vērtēja īpašs ciemiņš-pats Rūdolfs Blaumanis (lomā iejutās 12.klases skolnieks Madars Kažis)!
Foto Marita Rolmane
 
    Paldies par atbalstu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Inesei Reņķei; žūrijas pārstāvēm skolotājām Ainai Jakovļevai un Agritai Valkašai. Paldies ārpusklases darba organizatorei Maritai Rolmanei par skaistajiem diplomiem un sarūpētajām balvām!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Anna Kaže
« Atpakaļ