Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Augusts

31.08.2013
Gada balva „ Zelta puteklis 2012”
 
      Atskatoties uz darbu, kas veikts Latvijas muzejos 2012. gadā, Latvijas Muzeju biedrības valde izsludināja pieteikšanos muzeju nozares gada balvai „Zelta puteklis 2012”. 10. maijā notika ekspertu sēde, kurā izvērtēja 22 pieteikumus. Šogad balvas tika piešķirtas balvas 5 nominācijās – ieguldījums nacionālā krājuma saglabāšanā, ģimenei draudzīgākais muzejs, gada ekspozīcija, gada publikācija un mūžizglītības projekts muzejā.
    Nominācijā „Mūžizglītības projekts muzejā 2012” Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Saldus konsultāciju birojs un Liepājas konsultāciju birojs balvai pieteica Pāvilostas Novadpētniecības muzeja kolektīvu un tā vadītāju Irinu Kurčanovu.
    2012. gadā Pāvilostā LLKC sadarbībā ar Zivsaimniecības sadarbības tīklu, Pāvilostas Novadpētniecības muzeju un jauniešu biedrību "No idejas līdz attīstībai" uzsāka projektu par zvejniecības tradīciju kopšanu un uzņēmējdarbības veicināšanu piekrastes teritorijā „Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai”. Šis projekts ieguva tik lielu atzinību, ka 2013. gadā to turpina trīs citos Latvijas piekrastes novados. Uz minēto nominācija tika iesniegts Jūrmalas pilsētas muzeja pieteikums par projektu „Jūrmalas iedzīvotāju ar dzirdes traucējiem integrācija pilsētas sabiedriskajā dzīvē, izmantojot vizuālo mākslu”, Ludzas Novadpētniecības muzeja projekts „Kā muzeji, galerijas, bibliotēkas un arhīvi veicina mūžizglītību” un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pieteikums par pasākumu ciklu „Vārds Latvijas dizaineriem”.
     Kopvērtējumā uz šo pieteikumu Pāvilostas novadpētniecības muzeju no uzvarētāja Dekoratīvi lietišķās mākslas muzeja ar pasākumu ciklu „Vārds Latvijas dizaineriem” šķīra tikai pāris punkta desmitdaļas.
    Tāpēc Gada balvas vērtēšanas komisija nolēma šogad 2. vietas ieguvēju apbalvot un Pāvilostas novadpētniecības muzejam uzdāvināja žurnāla „Ilustrētā pasaules vēsture” abonementu 12 mēnešiem. Balva tika pasniegta 2013.gada 24.maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Muzeju dienas pasākuma ietvaros.
Anita Šteinberga
Pāvilostas novada lauku attīstības konsultante

 

****Muzeju nozares gada balvas vērtēšanas komisija nolēma, ka pēdējo pieteikumu vērtēs nevis iesūtītajā nominācijā „Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2012”, bet gan nominācijā „Mūžizglītības projekts muzejā”, un kopvērtējumā šo pieteikumu no uzvarētāja šķīra tikai pāris punkta desmitdaļas.
 
« Atpakaļ