Otrdiena, 16.08.2022
Astrīda, Astra

Augusts

26.08.2013
Ziemupē atkal „ma – DARA”
 
       24.augustā Ziemupes stāvlaukumā norisinājās otrais brīvdabas atpūtas pasākums „ma – DARA”.
      Šī gada tēma – SAKNES, tādēļ pasākuma vadītāja Daina Vanaga aicināja klātesošos padomāt, kas īsti mēs esam, kas mūs nes, kas mūsos skan? Saknes ir kas tāds, kas notur mūs pie zemes, liek augt, attīstīties un ziedēt.
       Šogad pasākumu ieskandināja Kalētu vīru ansamblis, kas īpaši šim pasākumam bija piemeklējis atbilstošu dziesmu repertuāru. Savukārt Gunta Saule stāstīja par dzīvības ritmiem un Saules gada ritējumu. Zintnieks Voldis Prancāns stāstīja par cilvēka būtības trīs savstarpēji saistītajiem veidiem: vielisko augumu, laiku un dvēseli un par visus vienojošo Dievišķo aspektu jeb garu, bet Katlakalna folkloras kopa „Rāmupe” šos vēstījumus ilustrēja ar atbilstošām dziesmām.
      Pasākumā viesojās arī mākslinieks Aldis Kļaviņš, kura vadībā interesentiem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās.
Vēlākā pēcpusdienā darbojās Tējnīca, kuras laikā baudot karstu zāļu tēju, klausījāmies dzejnieku un dziesminieku sniegumu. Dzejas lasījumus atklāja ziemupniece Daiga Kadeģe, klātesošajiem veltot pirms daudziem gadiem sarakstīto dzejoli par Ziemupi.
„Ar kāpu smiltīm pieputējušas
manas acis.
Un nav vairs ne ceļa, ne taciņas,
Lai varētu aiziet prom.
Kā putna spārni palss
pār mani saudzējot gulst
Ziemupes kaiju balss.
Un nav svarīgi, ja atrodas kāds,
kurš nesaprot –
starp basām priedēm,
aszālēm,
kadiķu ogām
Glabājas mana sirds
Un Ziemupei tic.
     Pasākumā viesojās arī skanīgais tandēms Jana Egle un Zane Zālīte, Ritvars Rekmanis, Ineta Stadgale, jaunie Austrasbērni, Gundega Rezevska, Baiba Dēķena un vokālā studija „Tev un Man”. Bet pirms saulrieta tika piedāvāta noskaņu mūzika, kad uzstājās apvienība „Ornaments” – Laura Dudare un Dzintars Šusts, kā arī dziesminieks Mikus Straume.
      Taču tie, kuri vēlējās, pēdējās šīs vasaras brīvdienas varēja izbaudīt zem zvaigžņotām augusta debesīm!
Vita Braže
« Atpakaļ