Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Oktobris

07.11.2012
AMATIERTEĀTRU SVĒTKI PĀVILOSTĀ
 
    Ļoti jaukā - siltā, saulainā, mazliet vējainā 20.oktobra dienā viesos sagaidījām amatierteātrus no Durbes, Priekules, Alsungas, Vārmes, Nīcas un Tautas teātris no Aizputes. Šoreiz svētku tematika veltīta R.Blaumanim, kuram nākamā gada 1.janvārī - 150.
   Pāvilostnieki kā Silmaču ļaudis pie kultūras nama sagaidīja viesus ar Dzintaru šņabi un „zacenīti” pāvilostnieku gaumē.
Tad svētku atklāšana ar krāsainu rudens lapu salūtu, ko var piedzīvot tikai Pāvilostā, paša R.Blaumaņa ( E. Bielis) uzruna un izcilā latviešu dramaturga dzejas uzvedumi.
   Pirmā radošā darbnīca turpat kultūras nama pagalmā – „zivju drātēšana”. Dažs tā aizraujas ar zivju vēršanu, ka ne izkustināt. Tālāk ceļš ved uz jūru. Piestājam pie kafejnīcas „Laiva”, kur mūsu Ieviņa (D. Cābele) visus pacienā ar sieru un daži no raibā bariņa dodas uz „mīcīšanas” radošo darbnīcu pie T. Kurzemnieces.
   Bet pārējie jūras krastā radoši veido latviskās rakstu zīmes smiltīs, fotografējas un izstaigā vēl vairākas ievērojamākas vietas Pāvilostā.
   Pēc kārtīgas pastaigas pusdienas „Indrānu” gaumē, mazs atelpas brīdis. Tad nodarbības jaunā Liepājas teātra aktiera Viktora Ellera vadībā.
   Un tad jau zāli sagatavojam skatītājiem, jo katrs no teātriem sagatavojis kaut ko no R.Blaumaņa, ko viens pēc otra raiti izrādām uz Pāvilostas kultūras nama skatuves. Katrs esam savādāki, tāpat kā R.Blaumaņa lugu varoņi. Skatītāji smej, priecājas un liekas, ka ir apmierināti. Vēl paldies kolektīviem, režisoriem – Inārai Kalnarājai, Inesei Ceriņai, Karmenai Austrumai, Dainai Kandevicai, Guntai Matevičai, Lidai Čeverei, sponsoriem un palīgiem – Ivetai Pētermanei, Rudzīšu ģimenei Sakā, Janču ģimenei Ulmalē, Vizmai Ģēģerei (seniorei), Tālim Ozolam, Inesei Stankēvičai, Austrai Paulovskai, Ralfam Pētermanim, SIA „Kalniņkalni”, personīgi Sandrai Bēliņai, Vitai Cielavai, Gatim Štokmanim, Tamārai Kurzemniecei.
    Paldies arī kultūras nama darbiniekiem Silvai, Gitai un Ērikam un Pāvilostas amatierteātra aktieriem par ieguldīto darbu svētku sagatavošanā. Un tad kopīga dziesma, kas vieno teātru ļaudis. „Atkal un atkal ir debesis pušu…”.
    Dziesma izskan, bet svētki vēl nebeidzas, jo kājas vēl jāizloka deju ritmos. Prom braucot no viesiem saņemam sirsnīgus paldies vārdus par jauki pavadīto dienu un jauko uzņemšanu. Kur notiks nākamā gada bijušā Liepājas rajona teātra svētki vēl nezinām, taču zinām, ka tie būs. Kāpēc lai nebūtu, ja kopā varam radoši izpausties un bagātināties viens no otra.

P.S. Pāvilostas amatierteātris saņēmis ielūgumu no Vārmes dramatiskā teātra „Es un Tu” un 24.novembrī dosies uz tā piecu gadu pastāvēšanas svinībām.

MARITA HORNA
Pāvilostas amatierteātra režisore
 
« Atpakaļ