Sestdiena, 19.06.2021
Nils, Viktors

Marts

12.03.2012
Pāvilostas vidusskolas 12. klases komanda
– 3. labākie Latvijā konkursā
„Smārts. Spēle tiem, kas mācās.”

    Pāvilostas vidusskolas 12. klases komanda – Laine, Ivita, Dace, Renāte, Ilze, Ieva, Vizma, Samanta, Pēteris un Edgars – 8. un 9.martā piedalījās Eiropas Sociālā fonda projektā „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” jeb konkursā „Smārts. Spēle tiem, kas mācās”. Tajā pirmajā kartā no visas Latvijas piedalījās 77 komandas, bet pusfinālā tika vien 25, tai skaitā arī mūsu komanda.
     Mūs komandas nosaukums bija „Vētras spēle” un devīze „Darbs uz droša viļņa”. Pirms pusfināla mūsu skolā notika apmācība žūrijas locekļu - Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības Darba aizsardzības eksperta Mārtiņa Pužula un LBAS jurista Kaspara Rācenāja - vadībā. Kurzemes reģiona pusfinālā piedalījās Grobiņas ģimnāzijas 12.klases, Pāvilostas vidusskolas 12.klases, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas vidusskolas 11.a klases, J.Čakstes Liepājas pilsētas vidusskolas 12.klases un Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas 12.klases komandas.
     Pusfinālu ar komandas „Vētras spēle” piedalīšanos varēsiet redzēt 28. aprīlī kanālā LTV1.
    Uzdevumi bija patiešām āķīgi - viktorīna, kapteiņu jautājums, darbs ar planšetdatoriem, video analizēšana un atvērtie jautājumi. Sīvā cīņā mūsu komanda uzvarēja un ieguva iespēju pārnakšņot viesnīcā Rīgā, iet uz kino, paēst pusdienas „Lido”. Gatavojāmies vakara finālam, kur piedalījās komandas no Skīveriem, Iecavas, Aglonas, Rīgas Hanzas vidusskolas. Uzdevumi bija daudz grūtāki un āķīgāki nekā pusfinālā, kas mulsināja ne tikai mūs. Pie iepriekšminētajiem uzdevumiem nāca klāt darba ievadinstruktāža, kuru komandas kapteine Laine vadīja Valsts Darba Inspekcijas direktoram Renāram Lūsim, kura amats tajā brīdī bija plauktu krāmētājs lielveikalā. Pats interesantākais bija pēdējais uzdevums – Dacei un Lainei bija jāapģērbj ceļu darbinieks (Renāte) atbilstošā apģērbā. Pirms fināla pēdējā uzdevuma komandu rezultāti bija punkts punktā, to varēsiet redzēt 26. maijā. Komandas bija ļoti spēcīgas un rezultātā ieguvām godpilno 3. vietu. Rezultātus paziņoja LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, savukārt žurijas komisijas priekšsēdētāja bija Līvija Marcinkēviča, LBAS priekšsēdētāja vietniece.
    Organizatori bija parūpējušies arī par balvām. Liepājas Olimpiskais centrs dāvināja vienreizēju apmeklējumu baseinam un SPA visai komandai. Ieguvām kasti ar „Laimas” garšīgajiem saldumiem, datu atmiņu kartes, kā arī skolai “Zvaigznes ABC” dāvanu karti 150 Ls vērtībā grāmatu iegādei.
    Liels paldies skolotājai Ārijai Paipai par gatavošanu konkursam, šoferim Dainim Vinkleram par divu dienu garo braucienu un organizatoriem par silto uzņemšanu. Konkurss par darba tiesībām ir brīnišķīga pieredze un stabils pamats darba uzsākšanai nākotnē. Nebaidieties un piedalieties šāda veida konkursos, kuri dod lielu pieredzi! Liels, liels paldies LBAS!
Laine Šildere
Pāvilostas vidusskolas 12. klases skolniece,
komandas „Vētras spēle” kapteine
 
 
« Atpakaļ