Sestdiena, 19.06.2021
Nils, Viktors

Marts

07.03.2012

 

LATVIJAS GRĀMATU SVĒTKUS SVIN
ARĪ PĀVILOSTAS NOVADA BIBLIOTĒKAS
 
       3. martā jau desmito reizi Ķīpsalā notika Latvijas Grāmatu svētki, kuros tika sveikti Lasīšanas maratona 2011 populārāko bērnu grāmatu autori, ilustrētāji, tulkotāji un izdevēji, kurus izvērtējuši Bērnu un jauniešu žūrijas pārstāvji - 13 tūkstoši jauno lasītāju Latvijā un latviešu diasporas centros pasaulē.
    Svētkos pirmo reizi piedalījās Pāvilostas bibliotēkas bērnu žūrijas eksperti. Grāmatu svētkus un izstādi ”Skola 2012” varēja apmeklēt bez maksas, uzrādot Bērnu/Jauniešu žūrijas aproci ar nosaukumu „Pārsteidz galvu- lasi”.
     Bērnu žūrija ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, ko īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, saņemot Valsts Kultūrkapitāla fonda, Kultūras ministrijas, pašvaldību un privāto ziedotāju finansiālu atbalstu.
    Svētkos piedalījās arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība, kas īstenoja labdarības projektu Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa!. 2011. gadā, pateicoties ziedotājiem, Biedrība varēja dāvāt Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatas visām Latvijas bibliotēkām, tai skaitā arī Pāvilostas bibliotēkai.
    Pasākuma laikā bērni varēja piedalīties radošajās darbnīcās, izmēģināt interaktīvo tāfeli, veicot dažādus uzdevumus un citas interesantas lietas, kā arī iegādāties grāmatas.
     Noslēgumā muzicēja populāri mūziķi no grupas "Dzelzs vilks" .
    Paldies par sadarbību un atsaucību: Maritai Hornai, Initai Zingnikai, Antai Zamarītei, Vizmai Ģēģerei un šoferim Edgaram.

Informāciju sagatavoja Mairita Vītola
 
« Atpakaļ