Svētdiena, 14.04.2024
Strauja, Gudrīte

Maijs

18.05.2012
 Atklāj piemiņas akmeni Pāvilostas novada
nacionālajiem partizāniem

    15.maijā plkst. 13:00 Cīravas Akmensraga meža iecirknī atklāja piemiņas akmeni Pāvilostas novada nacionālajiem partizāniem. Tajā piedalījās nacionālie partizāni, Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons Zemessardzes 1.novada zemessargi un komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, 412.vienības jaunsargi, kapelāns Viesturs Kalniņš, Cīravas un Vērgales skolēni un visi, kam svarīgi pieminēt kritušos cīnītājus.
     Pirms 66 gadiem šajā vietā, kā stāsta drūmo notikumu liecinieki, no čekistu lodēm krita daudzi nacionālie partizāni, bet zināmi tikai sešu nacionālo partizānu vārdi. Viņu vidū arī Vijas Bičas tēvs un māte. Toreiz Vijai bija tikai divi gadiņi. Godinot savu vecāku piemiņu, Vija Biča piemiņas pasākumā bija tērpusies savas māmiņas tautastērpā.
    Lai godinātu varonīgos nacionālos partizānus, pretošanās kustības dalībniekus un viņu atbalstītājus, saglabātu viņu piemiņu nākamajās paaudzēs un audzinātu jaunajā paaudzē mīlestību, cieņu un patriotisma jūtas pret savu valsti, Latvijas Nacionālo partizānu apvienība sadarbībā ar vietējām pašvaldībām jau izveidojusi vairāk kā 300 piemiņas vietu visā Latvijā. Un tagad šāda piemiņas vieta ir arī Pāvilostas novadā.
    Latvijas Nacionālo partizānu apvienības Liepājas nodaļas vadītāja Biruta Rodoviča ir pārliecināta: „Svarīgi ir turēt svētā piemiņā viņu ciešanas un sāpes, viņu izpostītās dzīves un sagandētos likteņus, lai nekad nekas tamlīdzīgs neatkārtotos, un tikpat svarīgi ar dvēseli sajust, ka viņi ir kopā ar mums mūsu baltās un nebaltās dienās, ka viņi dod mums spēku pārvarēt visas grūtības, viņu pārdzīvotais liek mums būt patiesiem un godīgiem”.
 
Sandra Šēniņa
Liepājas muzeja galvenā speciāliste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

« Atpakaļ