Ceturtdiena, 23.09.2021
Vanda, Veneranda, Venija

Jūlijs

25.07.2012
Tikšanās ar kolekcionāru
Ausekli Jāni Zālīti

       6. jūlijā bija tikšanās ar maizes un konditorejas izstrādājumu etiķešu kolekcionāru Ausekli Jāni Zālīti.
Simtiem cepu kukulīšu,
Citu lielu, citu mazu:
Simtiem nāca ēdājiņu
Citi lieli, citi mazi.
    Kā nekur citur pasaulē Latvijā ir vislielākais maizes veidu piedāvājums: rupjmaize, baltmaize, saldskābmaize, kliju maize ….un katrai maizītei ir savs nosaukums, katrai savs iesaiņojums, katram cepējam savs amata noslēpums. Cepēji meklē aizvien jaunas maizes receptes, radot jaunus nosaukumus un jaunas etiķetes.
   Ikdienas steigā reti, kurš tām pievērš uzmanību-apēd maizīti un iesaiņojumu izmet, bet mūsu viesis Auseklis Jānis Zālītis gluži pretēji jau daudzus gadus kolekcionē maizes un konditorejas izstrādājumu etiķetes un iesaiņojumu maisiņus.
     Kolekcionārs saka:” Maizes etiķetes ir savdabīga laika liecība. Mans mērķis ir iepazīstināt cilvēkus ar maizes etiķešu mākslu un to vēsturi”. Viņš ir vienīgais kolekcionārs Latvijā, kas ar savu „pacietības” kolekciju apceļo Latviju un ļauj tajā ielūkoties ikvienam interesentam.
    Paldies visiem, kuri atbalstīja bibliotēkas pasākumu, īpašs paldies par muzikālo priekšnesumu Gabrielai un Gunai Vagotiņām – Vagulēm, Mirdzai Caunītei un Agitai Pētersonei ar ģimeni, jo pasākuma apmeklētājiem bija iespēja degustēt „ Ievlejas” maizi.
 
M.Vītola
« Atpakaļ