Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Decembris

10.12.2012
"IEVLEJU" MAIZĪTEI
konkursā "Jaunais tūrisma produkts 2012"
augsts novērtējums

    Ar svētku noskaņu šodien, 7. decembrī, Rīgas Latviešu biedrības namā aizritējis tūrisma nozares gadskārtējais sarīkojums „Tūrisma forums”, kurā nosaukti veiksmīgāko tūrisma produktu veidotāju vārdi.
    Veselības tūrisma kategorijā Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) vērtēšanas komisija par vislabāko atzinusi tūrisma programmu „Ar basām kājām pēc veselības”, kuru izstrādājusi SIA „Meeting Tour Travel & SPA Consultants”.
   Dabas tūrisma kategorijā uzvarējuši velomaršruti „Ar velo pa Pārgauju un tuvāko apkārtni”, ko konkursam bija iesniedzis kempings „Apaļkalns”.
    Kultūras tūrisma kategorijā par visveiksmīgāko jauno tūrisma produktu atzīta Kurzemes vīna tūre, ar kuru startēja tūrisma biedrība „Kurzemes asociācija”. Agitas Pētersones lauku rudzu saldskābmaizes cepšana Pāvilostas „Ievlejās”  kopvērtējumā ieguvusi godpilno 3. vietu šajā kategorijā.
   Piešķirta arī speciālbalva - SIA „Valguma pasaules” Baskāju takai par iniciatīvu veidot tūrisma produktu, ko var izmantot kompleksu tūrisma produktu veidošanā.
   TAVA stratēģiskās plānošanas vadītāja Inese Šīrava atzīst: „Konkurss spilgti parādīja to, ka labāki rezultāti tika sasniegti tajos gadījumos, kad produktu veidotāji bija domājuši par spēku apvienošanu un piesaistījuši sadarbības partnerus.”
    Braukājot pa dažādiem Latvijas novadiem un iepazīstoties ar tūrisma produktiem klātienē, vērtēšanas komisijai bijis labi redzams, cik nozīmīgi ir cilvēki, kas iesaka tūrisma produktus un tos pasniedz.
     TAVA speciāliste uzsver: „Augstu vērtējams ir entuziasms, ar kādu cilvēki strādā. Kaut gan resursi nereti ir ierobežoti, viņi spēj panākt pozitīvu noskaņojumu gan pašā uzņēmumā, gan tūristos, kas izmanto viņu uzņēmuma pakalpojumus.
     Savus konkursa uzvarētājus varēja noteikt arī balsotāji TAVA mājaslapā www.tava.gov.lv. Visvairāk simpātiju veselības tūrisma kategorijā bija adresēts velotūrisma projektam „Park & Bike”, ko iesniedzis Kuldīgas tūrisma attīstības centrs (418 balsis), dabas tūrisma kategorijā – Aiņa un Valentīnas Noviku vīngliemežu audzētavai „Ošu māja” Preiļu novadā (536 balsis) un kultūras tūrisma kategorijā – Agitas Pētersones lauku rudzu saldskābmaizes cepšana Pāvilostas „Ievlejās” (407 balsis).
    Tūrisma forums šogad pulcināja negaidīti lielu interesentu skaitu – vairāk nekā 400 dalībnieku. Ar TAVA un citu nozarē strādājošo speciālistu pārskatu par aizvadītā gada aktualitātēm, diskusiju un konkursa uzvarētāju apbalvošanu tika dots signāls arī nākamajā gadā strādāt atbildīgi un ar patiesu aizrautību.
 
 
Sagatavojusi Inta Briede,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
tel. 67358152, inta.briede@latvia.travel

« Atpakaļ