Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Decembris

27.01.2013
 

 

ES Mūžizglītības programma
 

Vasara decembra vidū,  

mandarīni un...savvaļas pērtiķi.


   No 9.-15.decembrim starptautiskā Comenius projekta „Back To Our Roots: Traditions And Customs Bring Us Together” ietvaros, tikām uzaicināti uz projekta darba grupas tikšanos sadraudzības skolā Spānijā, Andalūzijas apgabalā, Seviļā. Mūsu uzdevums bija atskaitīties par paveikto un saskaņot turpmākos darba plānus.
   Pēc aukstās ziemas un lidmašīnas reisa kavēšanās puteņa dēļ Frankfurtē, D-Spānijas pilsēta Malaga mūs sveica ar +210C grādiem, kalniem, sauli...un mandarīnu kokiem uz ielām. Vēl tikai 3 stundu ceļojums līdz Seviļai. Ielās tur ieraudzījām uz Ziemassvētkiem ar lampiņām izgreznotus mandarīnu kociņus, kuros redzami lieli, oranži dabīgie rotājumi- mandarīni. Par tiem varējām brīnīties ik uz soļa! Viss šis salikums mums likās tikpat nesaderīgi, kā, Spānijā esot, iedomāties par salu un sniegu Latvijā. Kolēģi mums bija sagādājuši iespēju baudīt Flamenko šovu - tas bija kaut kas vienreizējs acīm un dvēselei!
    Sadraudzības skolā mūs sagaidīja skolotāji un skolēni ar dziesmām un dejām. Ļoti aizkustināja no papīra rociņām veidotā egle, komiksi ar projekta dalībnieku attēliem, vecāku sarūpēti, mājās gatavoti saldumi.
   Pēc koncerta nācās secināt: mēs varam lepoties ar mūsu skolu, skolēniem un uzstāšanos augsto līmeni. Apspriedes ilgums liecināja par dažādu tautību, temperamenta un nacionālām atšķirībām un dīvaino izpratni par lietām. Secinājumi: lieti noder angļu valodas zināšanas; mēs protam labi saplānot un organizēt!
    Ļoti labi strādāja gids Seviļā, kurš ar savu atraktivitāti spēja pārvērst orientēšanos pa pilsētas leģendārākajām vietām par samērā aizraujošu izklaidi. Tikām iepazīstināti arī ar spāņu ēdieniem, tikai žēl, ka stipri vienveidīgiem. Tā arī izpalika mūsu iecere saēsties olīves un mandarīnus. Spāņiem neienāca pat prātā mūsu slēptās vēlmes?!
  Secinājums: spāņu kolēģiem priekšstats par viesu uzņemšanu ir stipri atšķirīgs un nesakrīt ar mūsējo, tādejādi nācās piedzīvot ne vienu vien „pārsteigumu”.
   Atceļā no Seviļas iepazīstam Malagu. Mūs lutina siltais laiks un saule (spāņiem tā ir ziema un viņi atbilstoši arī apģērbušies). Tāpēc mēs ar savu vasarīgo apģērbu, pastaigu pludmalē un Vidusjūras ūdens testēšanu piesaistījām uzmanību. Taču pēc pelēkās pludmales grants pieskārieniem pēdām, tā pa īstam tikai var novērtēt savu skaisto Pāvilostas jūrmalu!
   Mūsu brauciena odziņa – Gibraltārs, Apvienotās karalistes aizjūras teritorija ar izcili skaisto klinti un vienas dienas laikā kājām izstaigājamo teritoriju, Eiropas galapunktu un skatu uz Marokas krastiem. Piedzīvojumu pilnais ceļojums 450m augstajā klintī radīja te vilšanos, te apbrīnu, te satraukumu, emocijas sita augstu vilni...jo tūristu karte bija stipri aptuvena (Gibraltārs joprojām ir militāri stratēģisks objekts). Vēlme satikties ar vienīgiem savvaļas pērtiķiem Eiropā – magotiem - ņem virsroku un mēs turpinām nervus kutinošo kāpšanu klintī. O-jā, pērtiķu tur ir daudz! Ticējums vēsta, ka Gibraltārs piederēs britiem tik ilgi, kamēr šeit dzīvs būs kaut viens no pērtiķiem.
   Kāpšana klintī izvērtās par veselu piedzīvojumu ar pamatīgu fizisko slodzi, ar brīnišķīgiem skatiem, pērtiķu draudzības izpausmēm, lielu vēju, Vidusjūras zilganzaļo ūdeni. Grūti pat pateikt, kas tieši tur visvairāk aizrāva? Tas bija VISS KOPĀ!
     Mājupceļā jau apspriedām 2013.gada rīcības plānu, sastādījām veicamo uzdevumu grafiku.
Paldies ceļabiedriem par pleca sajūtu un īstu komandas garu,
 mājāspalicējiem – par rūpēm un darbu.
 
 
Vizītes dalībnieku iespaidus apkopoja Inta Vīgante,
 Comenius projekta vadītāja Pāvilostas vidusskolā
 
« Atpakaļ