Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

Aprīlis

10.04.2012
Baltās Lieldienas Vērgalē

         Šogad nopietnu pārbaudījumu Lieldienu rītā izturēja Velga un Gita Gausmane, plkst. 5:45 uzsākot skrējienu uz avotiņu.
         Pēc šūpošanās Vērgales centrā, skrējējas pavadīja sniegs un stiprs vējš, bet meitenes gan nomazgāja muti avotiņā, gan aizkūra ugunskuru, apēda olas un sagaidīja aiz sniega pārslām paslēpušos saulīti.
         Pie centra eglītes uz Lieldienām bija apmeties Lieldienu zaķis un koši sarkanas rozes. Paldies darbu autorēm Dacei Gričelei un Ingai Čipānei. Kultūras nama foajē visus sagaidīja dzīvs Lieldienu zaķis un liela auguma rotaļu zaķis, kurš visus aicināja nobalsot par labāko zīmējumu. Jautrās rotaļās ar dziesmām un kustībām un dažādās spēlēs – piemēram slotiņ un bumbiņboli un citās atrakcijās iesaistījās gan lielie, gan mazie. Ļoti aktīvi pa zāli darbojās čaklā Vāverīte, kas ļoti līdzinājās bērnudārza audzinātājai Lilitai Gulbei un zaķis, kam varēja saskatīt līdzību ar Velgu. Tad visi devās laukā. Citi šūpojās, citi devās meklēt zaķu atstātās olas dīķmalā, Vērgales parkā un skolas ābeļdārzā. Pie šķūnīšiem varēja izmēģināt roku mērķa šaušanā, kur galvenais tiesnesis bija Alfrēds. No vēja paslēpāmies pie malkas šķūnīšiem, kur ripinājām olas un sacentāmies bumbiņu mešanā spainī.
           Lai arī Lieldienu rītā putenis bija parūpējies par brangu sniega kārtu, tas tomēr nesabojāja svētku sajūtu, cilvēki smaidīja un cits citam novēlēja – priecīgas Lieldienas!

Foto un raksta autore  Vita Braže
« Atpakaļ