Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Marts

Skatuves runas konkurss

    Pāvilostas novada  skatuves runas konkurss notika 30.martā Vērgales kultūras namā.
     Tajā piedalījās 16 dalībnieki no Pāvilostas vidusskolas un Vērgales pamatskolas. Katrs dalībnieks runāja vienu dzejoli un vienu prozas darbu. Dalībnieku sniegumu vērtēja Velga Freimane- Vērgales kultūras nama vadītāja, un Marita Horna - Pāvilostas kultūras nama teātra pulciņa vadītāja.
    Kurzemes reģionā 19.aprīlī Pāvilostas novadu pārstāvēs Kristīne Podziņa - Pāvilostas vidusskolas 10.klases skolniece, pedagogs Agrita Valkaša.
                                  Izpilddirektore izglītības un kultūras jomā SILVIJA LEJA
            
 
       
          Teātra diena Pāvilostas bibliotēkā
    Bibliotēka ir vieta, kur apmeklēt kultūras pasākumus, lasīt grāmatas un gūt cita veida informāciju. Pāvilostas bibliotēkā kā tradīcija ir pašiem rādīt teātri un aicināt ciemos gan bērnudārza bērnus, gan jaunāko klašu skolēnus.
 Atzīmējot Starptautisko teātra dienu, vēlējāmies bērnus vairāk iepazīstināt ar teātri un tā aizkulisēm, tāpēc 28.martā bibliotēkā viesojās grimētāja Daiga Puriņa no Liepājas teātra. Daiga teātrī strādā daudzus gadus, tādēļ zina pastāstīt ne tikai par savu, bet arī citu kolēģu darbu.
   Kā kļūt par kādu citu tēlu: karalieni, princesi, ezi, papagaili, mīlīgu kaķīti, Karlsonu un citiem tēliem, to visu mums palīdzēja realizēt Daiga.
                                        Pāvilostas bibliotēkas vadītāja MAIRITA VĪTOLA
 
 
    
 
 
                    Labdarības koncerts
        Sestdien, 26.martā Liepājas Bērnunamā, Labraga ielā 11, notika labdarības koncerts „Trīs novadiņi jautri skan”, kurā piedalījās Pāvilostas novada Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" , Grobiņas novada Medzes pagasta meiteņu ansamblis "Ilūzija" un Durbes novada dziedātājs Ojārs ar draugiem. Nu jau par tradīciju ir kļuvuši vidējās paaudzes deju kolektīva "Vērgalīte" organizētie ikgadējie labdarības koncerti sociālā dienesta iestādēs, kuros piedalās dejotāji un viņu draugi. Liels paldies mūsu kolektīva dejotājam Mārtiņam Lindem , kurš ir šo koncertu idejas autors un organizators. Paldies Vērgales kultūras nama vadītājai Velgai Freimanei par sarūpētiem saldumiem bērnunama audzēkņiem, kā arī visiem koncerta dalībniekiem par dāvāto sirdssiltumu , labestību un atsaucību. Ar patiesu prieku  mūs uzņēma bērnunama audzēkņi un bērnunama vadītāja, pāvilostniece, Ināra Roze                                                                                
                                                                  "Vērgalītes" dejotāji 
                                      Ineta Brensone un  Māris Ališauskis
  
  
 
 
    Piemiņas brīdis 1949. gadā cietušajiem
     25. marts visā Latvijā ir sēru diena. Šajā dienā arī Pāvilostas novada iedzīvotāji pulcējās Pāvilostas Simtgades parkā, lai  atcerētos savas tautas vēstures traģiskos notikumus, kas risinājās 1949.gadā.
  Pieminēt un atcerēties aicināja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, bet svētrunu teica Pāvilostas baptistu draudzes mācītājs Deniss  Doroņins. Jauku vijoļspēli sniedza  Pāvilostas Mūzikas skolas skolotājas Daces Bērznieces audzēkne Aivija Dima.
   Piemiņas brīdī atnācēji nolika ziedus, aizdedza sveces un pabija domās par tiem, kurus skāra 1949. gada deportācija.

 

 
 
 
         25.marts – komunistiskā terora upuru piemiņas diena. Šajā dienā Vērgales kapos pieminējām 1949.gada 25.marta represijās cietušos.
     
 
 
Piejūras kausa izcīņa zāles futbolā 
          24. marta pievakarē Pāvilostas sporta zālē tika izspēlēts 5. posms Piejūras kausa izcīņā zāles futbolā.  Piejūras kausa izcīņai kopskaitā paredzēti 6. posmi,  kuri notiek jau no februāra mēneša.
           Spēles tika izspēlētas starp Cīravas pagasta, Cīravas AVS, Dunalkas pagasta, Aizputes pagasta un Pāvilostas komandām.
           Spēļu rezultāti:
                          Pāvilosta : Cīravas AVS 4:2
                          Pāvilosta : Cīrava 2:2
                          Pāvilosta : Dunalka 1:0
                          Pāvilosta : Aizpute 6:1
           Kopsavilkumā Pāvilostas komanda 5. posmā ar  7 punktiem ieguva  1.vietu.
             Kopvērtējumā pēc pieciem posmiem: 
                            Aizputes pag. – 26 punkti
                            Cīravas pag. – 24 punkti
                            Pāvilostai – 24 punkti
                             Dunalkas pag. – 15 punkti
                             Cīravas AVS -12 punkti
  
  
              
 
 
22. martā Ziemupes tautas namam tiek noņemts vecais jumts
Darbus veic A/S "Būvmeistars" 
     
            Kursi latviešu valodas un
                    literatūras skolotājiem
       22. un 23.martā  Pāvilostas vidusskolā notika kursi latviešu valodas un literatūras skolotājiem „Leksikoloģijas un frazeoloģijas jautājumu apguve pamatskolā un vidusskolā”. Kursus vadīja  Liepājas Universitātes docente, Dr.philol. Velga Laugale  un tajos piedalījās 22 pedagogi no Pāvilostas, Aizputes, Durbes, Grobiņas, Rucavas novadiem.
Kursu dalībniekiem muzikālu sveicienu sniedza Pāvilostas Mūzikas skolas tautas mūzikas ansamblis , ko vada skolotāja Dace Bērzniece, bet par Pāvilostas vidusskolu pastāstīja direktores vietniece Aina Jakovļeva.
                                     Izpilddirektore izglītības un kultūras jomā SILVIJA LEJA
 
     Pavasara saulgriežu sagaidīšana  Ziemupē
    21. martā ap plkst. 6:00 Ziemupes jūrmalas stāvlaukumā pulcējās jaunizveidotās Ziemupes folkoras kopa un draugi, lai kopīgi sagaidītu sauli, aizdzītu putnus, mazgātu muti upītē, kura tek no austrumiem uz rietumiem, veiktu uguns rituālu, ceptu pantāgu, nosvinētu Lieldienas un izšūpotos. Lai gan laikapstākļi nebija saudzīgi, pasākums izvērtās ļoti jauks un spēkpilns.
Paldies visiem, kas nenobijās un atbrauca un Liels paldies visiem, kas palīdzēja to noorganizēt!
                                                                   Biedrība „Ziemupīte”
 
                            Zolītes mači Vērgalē
        20.martā pēc ilga pārtraukuma Vērgalē pulcējās zolītes meistari un pusmeistari, lai noskaidrotu, kurš uz šo brīdi ir veiksmīgākais, jo pamatu pamatā ir dalījums.
        Kopā bija ieradušies 25 spēlētāji no Apriķiem, Cīravas, Dzērves, Aizputes, Vērgales, Pāvilostas, Liepājas, Dunalkas. Visveiksmīgākais šoreiz izrādījās Egils RŪTENBERGS no Cīravas, kuram šī bija veiksmes diena, otrais - dunalcnieks Ziedonis EIHVALDS, trešais - aizputnieks Valdis ODIŅŠ. Veiksmīgākais no Vērgales bija Jānis ZELGALVIS (4.vieta).
         Uzvarētāji saņēma balvas un prēmijas.
                                 Vērgales sporta nama vadītājs ALFRĒDS MAGONE
      
                       
              

         Pie ģimenes pavarda... Ziemupē

            Ziemupes ģimeņu vakaram šogad divdesmit devītā gadskārta, tādēļ svečturī, kuram arī 29 gadi tika aizdegtas 9 sveces.  Piecas aizdedzināja Sandra un Modris Bruži, kuri kopā pavadījuši 30 gadus, bet četras mūsu visjaunākais pāris – Baiba un Tomass Treibahi, kuri tika salaulāti pirms trim stundām.
            
Pēc pusnakts Baiba un Tomass katrs saņēma baltu rozi - ja nu viņu turpmākajā dzīvē gadās ne tikai gludi brīži, ja gadās otram nodarīt pāri, bet piedošanu  lūgt ir grūti , tad redzamā vietā kā samierināšanas zīme vien jānoliek balta roze.Šā gada jubilāri
Sandra, Modris Bruži - 30
Marika, Ārijs Glezeri 15Kristīne, Māris Blūmi - 10
Aksana, Andis Blūmi - 10
Ramona Rolle, Gatis Brēdiķis - 10
Gita Babajana, Zigmunds Dižgalvis - 5
 
Mazais daiļrunātājs
       18. marta rītā PII „Dzintariņš” zālē izskanēja daudz un dažādi bērnu dzejoļi un tautasdziesmas, jo notika konkurss „Mazais daiļrunātājs”.
Pasākumu vadīja un bērnus iedrošināja „Sapņu dzejnieks” – skolotāja Inga Leja, bet konkursu atklāja vadītāja Monta ar pašas sacerētu dzejoli – „Hiacinte”.
Katras grupiņas bērni kopā ar savām skolotājām bija nopietni sagatavojušies daiļrunātāju konkursam. Malā sēdētāju nebija, pat paši mazākie kopā ar skolotāju Inesi un sk. palīdzi Gitu demonstrēja V. Plūdoņa dzejoli „Zaķīšu pirtiņa”.
3 – 4 gadīgie bērni ar skolotājas Ritas palīdzību skaitīja tautas dziesmas un bērnu dzejoļus – atbilstoši viņu vecumam un attīstības pakāpei.
Bet lielākie bērni savu priekšnesumu centās papildināt ar kustībām, uzskates materiāliem vai deklamējot dialogā. Viņus atbalstīja un sagatavoja skolotājas Elga un Ligita. (Lasīt vairāk)
 
 
 
 
              
          Vērgales Sniegpulkstenītis
       18.marta pievakarē Vērgales kultūras namā jau 16.reizi izskanēja dziesmu vakars Vērgales Sniegpulkstenītis. Skatītāju vērtējumam pavisam tika piedāvāti 33 priekšnesumi. Daļu no tiem sniedza Vērgales pamatskolas skolēni, bet koncertu kuplināja arī viesi gan no mūsu novada, gan arī no attālākām vietām. Klausītājus priecēja bērnu pop grupa no Tārgales, Pāvilostas vidusskolas pop grupa un ansambļa „Burbulīši” uzstāšanās, saraiķnieka Induļa Ēvalda pašsacerētās dziesmas un skatītāju iemīļotie Nora Kurme ar dēlu Arvi un Ojārs Drulle. Skatītāju simpātijas izpelnījās arī Tīna Vēsmiņa un Vērgales pamatskolas 5.klases meitenes, kā arī Martas Aniņas un Guntara Almaņa izpildītā lībiešu tautasdziesma.
     
      
 
      
           Pāvilostas bērni dzied Vērgales   
                „Sniegpulkstenītī”
        18. martā Vērgales kultūras namā notika dziesmu vakars – Vērgales „Sniegpulkstenītis”.
Pasākumā piedalījās dažāda vecuma dalībnieki gan bērni, gan pieaugušie. Vērgalnieku skanīgās balsis un interesantos priekšnesumus papildināja Pāvilostas vidusskolas meiteņu ansamblis - skolotāja Dace Bunka un kultūras nama 1. klases „Burbulīši”, 3 – 4 klases „Burbulīši” un soliste Krista Ziemele – skolotāja Aija Gertsone.
Guvām jaunus draugus, pieredzi un jaukus iespaidus.
Paldies par to!
Lai mums skanīgs pavasaris!
„Burbulīšu” skolotāja AIJA
 
                          Tapošana
      16.martā Vērgales kultūras namā Liepājas mākslas studijas „Kursa” vadītāja interesentiem deva iespēju apgūt pirmās iemaņas tapošanā.
        Savukārt Vērgales kultūras namā no 11.marta līdz 4.aprīlim bija apskatāma Liepājas tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas „Kursa” izstāde, kurā bija apskatāmas segas, cimdi, lakati, austas un tapotas šalles. Izstādi apskatīja Vērgales PII „Kastanītis” audzēkņi un audzinātājas, Vērgales pamatskolas skolēni un skolotājas, kā arī daudzi citi interesenti.
 
 
          16. martā
Pāvilostas novada skolēni
beidzot sagaidīja jaunos autobusus
      
          Alsungas vidusskolas
              viesizrāde Pāvilsotā
     16. martā Pāvilostas kultūrasnamā ar izrādi "Īsa pamācība mīlēšanā mūsdienās" viesojās Alsungas vidusskolas 12. klases audzēkņi. 
  
Alsungas viduskolas 12. klases audzēkņi ar skolotāju un režisori. 
 
 
Tikšanās ar vecvecākiem
           Vērgales bērnudārziņā
Nu jau otro gadu pēc kārtas Vērgales  PII  " Kastanītis"  rīko pasākumus vecvecākiem. Pasākumi notiek katrā grupiņā. Sirsnīgi un jauki šie pasākumi notikuši jaunākajā grupiņā         "Lāčuki" un 5-6. gadnieku grupiņā "Saulītes". Divas grupiņas vēl tikai gatavojas  tikšanās priekam ar vecvecākiem.
I                                         estādes vadītāja GAIDA AKERFELDE
 
 
           Ģimeņu vakars Vērgalē
 
       11.martā Vērgales kultūras namā notika Ģimeņu vakars „Vēl atceros to dienu, to skatienu vienu”.
         Koncertu sniedza Rīgas VEF kultūras pils vīru trio „HARADA” un vakaru vadīja Gita Johansone.
                  Šogad apaļas kāzu jubilejas atzīmēja –  
Gita un Ēriks GAUSMAŅI - 20
Rita un Aivars IZKAPTI - 25
Mudīte un Vilnis ZAMARĪŠI - 30
Brigita un Jānis PETROVICI - 40
 
Sveicam un priecājamies par mūsu stiprajām ģimenēm!
                                                                           Vita Braže
 
 
Tā mēs, pāvilostnieki, mirdzējām
Liepājā 11. martā
            Pāvilostas pilsētas kultūras nama 3.- 6. un 7.- 9.klašu deju kolektīvi devās uz Liepāju, lai piedalītos Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju svētkos „Pilna sauja dzintariņu".
            Deju kolektīva „Krustiņi" vadītājas Inta Āboliņa vienkopus pulcēja dejotājus no visas Latvijas novadiem . Rīta pusē mūs uzņēma Liepājas 8. vidusskolas deju kolektīva vadītāja Vineta Egliena, kur kolektīvi uzstājās kopā ar Talsu, Auces un 8. vidusskolas dejotājiem. Bet vakarā, deju kolektīvi piedalījās Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē svētku lielkoncertā.                      
                                     Kultūras nama vadītāja SILVA VĀRSBERGA
 

Militārā kausa izcīņas sacensības

           10. martā Kalētos norisinājās otrās Kalētu militārā kausa izcīņas sacensības.   15  komandu   konkurencē   413.   Pāvilostas   jaunsargu vienības komanda ieguva 6.vietu, aiz sevis atstājot Vērgales komandu. Godpilno 1.vietu izcīnīja Dunalka.
 
 Izstādes "Rokdarbu terapija" atklāšana un tikšanās ar darba autorēm 7. martā
            7. martā Pāvilostas novadpētniecības muzejā atklāja divu māsu - Baibas Blaubārdes un Intas Priedoliņas kopīgo personālzstādi. Šeit vienā telpā apskatāmas rokassprādzes, kaklarotas, auskari, piespraudes, un uzzied brīnumjaukas kompozīcijas apsveikuma atklātnēs. Tikšanās laikā autores atklāj - „rokdarbi mierīgā, harmoniskā atmosfērā ir vislabākā terapija sasprindzinājuma noņemšanai, domu un izjūtu sakārtošanai.” Tāpēc izstādei dots nosaukums - "Rokdarbu terapija". Katrs darbs ir ar mīlestību darināts. Tā rodās brīnums, kas apbur acis un priecē dvēseli.         
                             
 
 
Sportiskā garā aizvadītas Pāvilostas novada sporta dienas 
Aizvadītā nedēļas nogale, 5. un 6. martā, aizvadīta sportiskā gaisotnē, atklājot Pāvilostas novada sporta spēles. Tā pulcēja daudzus sportot gribētājus no Pāvilostas un novada. Atklāšanas dienā bija ieradušies pārsteidzoši daudz sportotāju un līdzjutēju.
Pirmajā dienā, 5.martā, pēc svinīgas sporta spēļu atklāšanas komandas savstarpēji sacentās volejbolā un futbolā. Volejbolā kopumā pieteicās 6 komandas (5 no Pāvilostas un 1 – Vērgales).
Pēc spraigām volejbola spēlēm, vēlā pēcpusdienā varēja sākties futbola kausa izcīņa zāles futbolā. Kopumā bija pieteikušās 4 komandas. Šoreiz visas komandas bija no Pāvilostas.
Svētdienā,   6. martā,    turpinājās   vakar   jau   veiksmīgi atklātās Pāvilostas novada sporta spēles, bet šoreiz  individuālos sporta veidos – šautriņu mešanā, basketbola metienos, galda tenisā, dambretē, novusā un zolītē.
Diena iesākās ar Alda Borsukova veiksmes un izturības vēlējumu. Bet pēc tam jau varēja sākties individuālas sporta spēles.(Lasīt vairāk)
( BILDES  SKATĀMAS  ARĪ  FOTO GALERIJĀ)