Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Jūnijs

30.06.2011
Pāvilostas novada ģerbonis
            Mūsu novadam Heraldikas komisija ir apstiprinājusi ģerboni, kurā ir attēloti trīs zili jūrmalas zilpodzes ziedi ar zaļiem kātiem un lapām, savienoti dīseles veidā sudraba laukā.
 
Lasīt vairāk

12.07.2011
Pāvilostas vārda dienas svinības
              Pētera, Pāvila un Paula dienā 29.jūnijā pirmo reizi  pilsētā svinējām Pāvila dienas svinības, kuras galvenie viesi šogad bija bērni. Ciemos  pie pāvilostniekiem bija atbraukuši bērni no Kalvenes, Cīravas, Vērgales. Pirmā tikšanās Upesmuižas parkā – savstarpēja apsveicināšanās, kam sekoja  baroneses Lilienfeldes stāstījums par Pāvilostas vārda rašanos un pilsētas dibināšanu
Lasīt vairāk

12.07.2011
Līgo lustes Pāvilostā
                Biedrība „ Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”, tuvojoties Līgo dienai, aicināja iedzīvotājus piedalīties Zāļu tirgū. Ar lietu un stipru vēju pienāca 23.jūnija rīts, bet tas netraucēja tirgus apmeklētājiem andelēties
Lasīt vairāk

12.07.2011
SAULGRIEŽU BURVĪBAS SPĒCINĀTI
 
          21.jūnijā, īstajos Saulgriežu svētkos, kad saule riet 22.21 un lec 04.29, zvaigžņu zintnieki iesaka - "Labi atrasties mājās, būt ģimenē, saistīties ar dzimtas tradīcijām. Veltot laiku kopīgām interesēm, gūstam paši. Augstprātība un īgnums neiederas šajā dienā. Vēlams iedziļināties sevī, veltīt laiku meditācijai.Veroties mākoņos, var rast kādu vērtīgu atziņu." Arī mēs, Ziemupes folkloras draugu kopa ar citiem latviešu tradīciju kopējiem, šajā dienā sanācām, lai izbaudītu dabas doto enerģiju un smeltos to no jāņazālēm, uguns, saules, dziesmām, nakts smaržām un arī viens no otra.

  

Lasīt vairāk

20.06.2011
„ZOĶERIS 2011”
SKAN PĀVILOSTĀ, JŪRKALNĒ, GUDENIEKOS,
ZIEMUPĒ UN ALSUNGĀ

       No 19. līdz 21.jūnijam Pāvilostā notika Kurzemes reģiona mūzikas skolu jauniešu akordeonistu un tautas mūzikas festivāls „ZOĶERIS 2011”.

        To finansiāli atbalstīja Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programma. Festivāla nosaukums ir saistīts ar senām zvejniecības tradīcijām un nosaukts par godu Pāvilostai, kā zvejnieku ciematam. Zoķeris nozīmē sausu egles stumbru ar zariem nogrimušo zvejas tīklu izvilkšanai no ūdens. Festivāls notika jau trešo reizi. Šogad festivāla uzsvars tika likts uz tradicionālo tautas mūziku, tāpēc tas notika vasaras saulgriežu laikā.

Festivāla vadītāja Inga Šnore

Lasīt vairāk

20.06.2011
PRAKSE BEIGUSIES AR POZITĪVU ZĪMI
        17. jūnijā Vērgales PII „ Kastanītis” noslēdzās Liepājas mākslas vidusskolas 2.un 3. kursa audzēkņu vasaras prakse. Gan praktikantiem, gan mums bērnudārza kolektīvam šī bija lieliska diena, jo nu īsti redzams, kas mums no jauna tapis.
Lasīt vairāk

20.06.2011

 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

  14.jūnijā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā Pāvilostas kultūrvēstures izpētes pulciņa dalībnieki E.Jakovļeva, A.Lanka, T.Cābele, I.Ozoliņa nolika ziedus un aizdedza piemiņas svecītes pie Represēto piemiņas akmens Pāvilostā un apciemoja pilsētā un apkārtnē dzīvojošos Sibīrijas pārbaudījumus izgājušos iedzīvotājus, iepriecinot tos ar ziediem un atgādinot, ka viņu piedzīvotais un pārdzīvotais nav aizmirsts, un jaunatne zin un atceras šo dienu. Atmiņas par Sibīrijā pavadīto laiku jauniešiem stāstīja Gunta Jakovļeva un Dzidra Gūtmane. Paldies par to! 

Marita Horna

Lasīt vairāk

20.06.2011

Vērgales bibliotēkas pārvērtības

       14.jūnijā, ar nelielu koncertu, kuru sniedza Liepājas muzikālā mākslas studija ”Odziņas” dalībnieki, pēc remonta tika atklāta Vērgales bibliotēka.
       Kā svētku uzrunā atzina Vērgales bibliotēkas bibliotekāres, tad telpu atjaunošana ir gadu desmitiem gaidīts mirklis, jo telpas bija neapskaužamā stāvoklī. Taču tagad skatam paveras mājīgs sienu tonējums un ērts telpu iekārtojums. Svētku reizē kopā ar bibliotekārēm Benitu un Ligitu bija arī Vērgales bibliotēkas ilggadējā vadītāja Zaiga Gausmane, Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola, Ziemupes bibliotekāres Daina Vītola un Skaidrīte Blūma, Vērgales pamatskolas bibliotekāre Iveta Vanaga, Vērgales pagasta pārvaldes darbinieki un dažādu gadagājumu lasītāji.
        Atremontētajās telpās bija apskatāma jau pirmā izstāde. Plecu lakati, kurus darinājusi Talsu novada Pļavu bibliotēkas bibliotekāre Benita Šuršina
Lasīt vairāk

20.06.2011

Izlaidums Vērgales pamatskolā

11.jūnijā Vērgales pamatskolā izlaidums. Ar ziediem un laba vēlējumiem 10 absolventi saņēma atestātus par pamatskolas izglītības iegūšanu. Pēc senas tradīcijas absolventi aktu zālē nodejoja skolas valsi, aicinot savā pulkā arī vecākus, radus un draugus.
Lasīt vairāk

08.06.2011

SADEJO NOVADA DEJOTĀJI         

           Sestdien  4.jūnijā  Vērgales   mazie  un  lielie  dejotāji un Pāvilostas k/n dejotāji (vidējās paaudzes dejotāji, 3.-6. klašu dejotāji un 7.-9. klašu dejotāji)  piedalījās  Liepājas  pilsētas  kultūras pārvaldes  rīkotajos  vērienīgajos  ģimenes  svētkos  Liepājā  "Lielmutis  Fricis  un Lielmute  Marta ".

 

Lasīt vairāk