Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Augusts

07.09.2011
PENSIONĀRI APCEĻO LATVIJU
 
        Laicīgi zinājām ekskursijas datumu un maršrutu. Atlika sagaidīt 24.augustu, lai redzētu dabā topošo Likteņdārzu. Ekskursija gides pavadībā sākās Kokneses domē pie izvietotiem Kokneses pils un Likteņdārza maketiem. Pēc redzētā un dzirdētā braucām uz Likteņdārzu. Nolikām tur līdzpaņemtos pelēkos akmeņus. Projektā taču paredzēts, ka dvēseļu dārzā jāatrodas 600 000 atsevišķu elementu. Tik daudz cilvēku Latvija zaudējusi. Piemiņas vietai jāapliecina tautas patstāvība un spēks. Likteņdārza zemē iestādījām priedīti ar veltījumu – Pāvilostas pilsētas, Sakas un Ulmales pagastu deportētajiem un karā kritušajiem, kuri dzimtenē vairs neatgriezās. 24.08.2011. 
      Tālāk braucām uz Kokneses pilsdrupām. Ejot caur muižas centru, klausījāmies gides stāstu par muižas kungu māju, jauno pili, baroniem, strūklaku „Fauna galva”, skulptūru „Mūžība”, par 3 t smagajiem čuguna lielgabaliem.
No Kokneses pilsdrupām braucām uz zemnieku saimniecību „Janavas” pie zāļu sievas Antas kundzes. Baudot smaržīgu zāļu tēju, klausījāmies Antas kundzes stāstījumā par uzņēmējdarbību krēmu, ziepju ražošanā, zāļu tēju audzēšanu.
Paldies Veltai Citskovskai par sastādīto ekskursijas maršrutu. Ekskursijā braucam jau devīto gadu, maršruts nekad neatkārtojas un vienmēr ir interesants. Paldies!
LŪCIJA MATROZE

 

« Atpakaļ