Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Augusts

07.09.2011
VĒRGALES SVĒTKI
 
19. augustā uzpostā Vērgale ir gatava svētkiem. Pie Liepājas – Ventspils šosejas plakāts ar lieliem burtiem vēstī par to, ka Vērgale trīs dienu garumā ir gatava uzņemt viesus. Par šiem plakātiem lielu paldies sakām Martai un Guntaram. Bet Klāsēnu ģimenei paldies par skaisto noformējumu pie Vērgales gulbja zīmes.
„Uzzied bezmotoru braucamrīki”.
19.augusta rīta pusē Vērgales centrā un tās apkārtnē tika veidotas dažādas kompozīcijas no ziediem, izmantojot dažādus braucamos, kurus nedarbina motors. Vērgales centru rotāja zirgu rati, piepildīti ar Ineses Vītolas krāšņajiem dāliju ziediem. Pie Vērgales pagasta pārvaldes iepirkumu ratiņi, rotāti ar rudens augļiem, rotaļu mašīnas, kuras ved ziedu pušķus, zāles pļāvējs un divritenis ar ziedu rotām. Pie Vērgales pamatskolas „vasaras atpūtu” baudīja ziediem greznotas slēpes un ozola zaros līgani šūpojās ragaviņas. Pie SIA „Muižkalniņi” greznojās sens kultivators ar gladiolu ziediem. Oriģināla kompozīcija bija apskatāma arī pie Vērgales pasta nodaļas. Pie Vērgales bibliotēkas ziedu, meldru laiva, PII „Kastanītis” veda ziedus kravas mašīnā, bet Vērgales muzejs visus priecēja ar īstu laivu, pilnu ar saulespuķu ziediem. Paldies, par palīdzību Vērgales centra sakopšanā un noformēšanā Kristīnei Baumanei un Dzidrai Andersonei!
Tautas skrējiens, motocikli un nakts trase. 
Piektdienas vakarā ap plkst.20.30 pie Vērgales pamatskolas sāk pulcēties interesenti, lai sagaidītu retro mocīšus no Pāvilostas. Ar saviem braucamiem ierodas arī vietējie – Mārtiņš Dēvics ar dēlu Valteru (sporta motocikls), bet Armands Vārna atbrauc ar motorolleram līdzīgu braucamo.
Retro motocikli izraisa cilvēkos patiesu interesi, notiek gan fotografēšanās, gan vizināšanās pa Vērgales centru. Vērgalniekiem, atbildot uz dažādiem jautājumiem par antīkajiem braucamajiem, ir iespēja iegūt nelielas balvas. Pie balvām tiek arī tautas skrējiena dalībnieki. Šogad uz starta līnijas stājās 10 drosmīgākie skrējēji, kuri vairāk vai mazāk piemērotās nakts drēbēs dodas skrējienā apkārt Vērgales centra dīķim.. Par oriģinālākajiem tērpiem balva – Tīnai Vēsmiņai, Elīnai Libķenai un Annemarijai Baumanei. Specbalvu ieguva Gita Gausmane, kas skrēja ļoti oriģinālā tērpā un kopā ar savu istabas kaķi! Jaukā pidžamā bija tērpusies grāmatvede Inese. Dažus, kuri vēlējās piedalīties varbūt nobiedēja tas, ka jāskrien naktstērpos. Bet kur gan teikts, kādās drēbēs katram jāiet gulēt? Piemērs – kultūras nama vadītāja Velga, kura skrējienā naktskreklu kombinēja ar džinsu biksēm.
Ieplānotajai nakts trasei laika apstākļi šoreiz nav labvēlīgi. Sākas lietus, ko pavada pērkons un spoži zibeņi. Lielie parka koki met lielas ēnas, ko izgaismo bargais negaiss, taču 11 komandas ir gatavas startam. 2 stundu garumā tiek veikta nakts trase ar trim papildus uzdevumiem. Kad pulkstenis rāda jau pirmo nākamās dienas stundu, atgriežas komandas un Vineta Kupalinska sāk skaitīt iegūtos punktus. Dalībnieki ir izlijuši līdz ādai un priecājas par karsto tēju. Trīs komandas dažādu apstākļu dēļ izstājās no trases, dalībnieku vecuma amplitūda ir no 6 līdz 60 gadu vecumam. Tiek nosaukti labākie, kuri iegūst naudas balvas un kliņģerus. Pie kliņģera tiek arī komanda ar trīs sportiskām dāmām labākajos gados – Inese Reņķe, Iveta Vanaga un Lilita Gulbe. 
Komandu vērtējums: 1.vieta „GOPIJI” (Elvis Sils, Dāvis Pirtnieks, Mikus Freimanis, Raivis Kabiņeckis), 2.vieta „BĒRZIŅŠ IEKŠ ZATLERA” (Agnese Ēvalde, Santa Pērkone, Ita Freimane, Egita Spigule), 3.vieta „ZILAIS PANČO” (Edgars Sils, Kaspars Kviesis, Kristaps Kabiņeckis, Agnis Vītoliņš, Arvis Strauts, Mārcis Ķenavs), 4.vieta „KUR MAMUTI?”, 5.vieta „FANTASTISKAIS 5”, 6.vieta „il3”, 7.vieta „POLĀRLĀCENES” (ar pašu jaunāko dalībnieci Keriju priekšgalā), 8.vieta „SM SPĒLAMES” 
20.augustā jau plkst.6.00 no rīta pie Vērgales centra dīķa pulcējās visi tie, kurus interesēja makšķerēšanas sacensības. Vairāku stundu garumā tika vilkti vareni un ne tik vareni lomi. Kā nu kuram veicās.  
Taču jau 9.00 Vērgales centrā tirgotāji piedāvāja dažādus labumus, bet biedrības „Vērgales Kates” telpās tika dekupēti linu maisiņi un puķu podi. Par jautru izklaidi bērniem gādāja SIA „Ūdensputni” no Cīravas. Paralēli visam notika zivju kūpināšana un tirdzniecība no Pāvilostas, varēja nobaudīt Aivara Sprudzāna gatavoto zivju zupu, kā arī ieturēt gardas pusdienas Vērgales pamatskolas ēdnīcā.
Bet sporta aktivitāšu cienītāji varēja pārbaudīt savus spēkus gan komandās, gan individuāli vai arī sporta hallē uzspēlēt strītbolu. Pie veikala „TOP” uzstājās Mirdza Grauduže, Igeta Gaiķe ar dziedošiem bērniem un dejoja Alsungas dāmu kolektīvs „Kalmes”.
Pēcpusdienā pie Vērgales pamatskolas notika sadziedāšanās „Zem ozola kuplajiem zariem”, kur Līvijas Jansones muzikālajā pavadījumā kopā ar senioru ansambli „Vakarvējš” tika izdziedātas senās mīļās kopā dziedamās dziesmas.
Svētku noslēgumā muižas laukumā bija skatāma Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātra izrāde „Krustmāte Jūle no Tūles” un zaļumballe kopā ar grupu „Piemare”. 
Ekskursija uz Grobiņas novadu. 
21.augustā ekskursija, kurā daļēji apceļojām kaimiņu novada Medzes pagastu. Interesantākie pieturas punkti – Medzes muiža, arbūzu audzētājs, Kapsēdes dižakmens, „Kentaura staļļi”, trušu audzētaju saimniecība „Elčuki”u.c.
Medzes muižā tika izstaigātas senas takas, Baronese cienāja ar gardu kūku, bija ekskluzīva iespēja nofotografēties ar īstu skeletu.
Pie arbūzu audzētāja Rolanda Dambja varēja iegādāties saldus arbūzus, arbūzu ievārījumu un uz lauka izvēlēties sev tīkamāko augli.
Savukārt z/s „Elčuki” bērniem un ne tikai bija īsta mācību stunda par trušu dzīvi, audzēšanu, varējām aplūkot 3 dienas vecu trusēnu! Šajā saimniecība samērā nesen sāka audzēt arī paipalas, tāpēc arī tika uzzināts iespējami daudz arī par šiem putniem.
Vērgales kultūras nama vadītāja saka lielu paldies biedrībai „Vērgalīte” un vadītājai Inetai Brensonei par uzrakstīto projektu un piesaistītiem līdzekļiem Vērgales pagasta svētkiem. Īpašs paldies dejotājiem Ivaram Lapiņam, Mārim Ališauskim un Pāvilostas muzikantam Dainim Vinkleram par labu Pāvilostas teātra izrādes apskaņošanu!
Paldies visiem, kas piedalījās svētku organizēšanā un atbalstīšanā! Paldies visiem pagasta un novada iedzīvotājiem par atsaucību un lietus mākoņu projām bīdīšanu! Uz tikšanos nākamgad Vērgales muižas svētkos!
VITA BRAŽE
 
 
« Atpakaļ