Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Augusts

07.09.2011
SENĀS UGUNS NAKTS
 
        Baudot pēdējās siltās šīs vasaras dienas sestdien, 27. augustā, aizritēja kārtējais tūrisma sezonas noslēguma pasākums „Senās uguns nakts”.
       Šī akcija gadu no gada kļūst arvien populārāka ap Baltijas jūru. Šogad šos svētkus ar mums un Roju vēl svinēja desmit piejūras pašvaldības – Rīga, Liepāja, Saulkrasti, Engure un citas.
      Šis gads un „Senās uguns nakts” pasākums ir īpašs ar to, ka tas tika veltīts Baltijas jūras vides glābšanai un nākotnei.
      Kā zinām arī mūs – pāvilostniekus – skar šī tēma, kad cīnāmies pret vēju ģeneratoru parka izveidi šeit pat mūsu jūrā, kad uztraucamies par daudzo kuģīšu un laivu sagriešanu mūsu novadā, kad domājam, kā dzīvot „zaļi” un taupīt, lai nekaitētu savai jūrai un videi.
      Ugunskuri ap Baltijas jūras piekrasti iezīmēja apņemšanos rūpēties par jūru, kas vieno cilvēkus, pilsētas un valstis, par tās vides kvalitāti, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm.
      Kā jau ierasts „Senās uguns nakts” pasākums ir reizē arī tūrisma sezonas noslēgums Pāvilostas novadā. Visas dienas garumā pāvilostniekiem un viesiem bija iespēja izveidot ko neparastu no jūras dotajām veltēm izstādē „Jūras atspulgi”, kā arī pagatavot savu gaismas lukturīti radošajā darbnīcā, ko vēlāk vakarpusē paņemt līdzi nu jau par tradīciju kļuvušajā „Gaismas gājienā”. Arī mēs Pāvilostā, vienojoties ar citām pie Baltijas jūras dzīvojošajām tautām, pulksten 21:30 aizdedzām savu lielo ugunskuru. Vēlāk mūs priecēja lustīga balle un iespēja vizināties ar Pāvilostas laivu pa naksnīgo Sakas upi.
     Lielu paldies par palīdzību pasākuma „Senās uguns nakts” organizēšanā vēlos teikt – Pāvilostas novada domei, Uldim Kristapsonam, Aijai Ozoliņai, Gunitai Vērniecei, Aivaram Alnim, Silvai Vārsbergai ar komandu, floristikas meitenēm – Vairai Kārkliņai, Ildzei Balodei, Initai Zingnikai, Anitrai Zinčenko un feinajam laivas stūrmanim – Ģirtam Vagotiņam – Vagulim
 
Pāvilostas novada TIC vadīt’jaas p.i. Marita Kurčanova
 

   

« Atpakaļ