Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Augusts

22.08.2011

Svētki Bebes ciemā

        12.augustā pēc gada pārtraukuma Bebē notika otrais bebinieku saiets, uz kuru tika aicināti bijušie, esošie un topošie tās iedzīvotāji. Arī šoreiz tikšanās vieta bija pie Vijas Pirktiņas „Oškalnu” mājām.
         Svētku koncerts iesākās ar Rasmas Vērnieces visjaunākā dzejoļa „Atmiņu avoti” lasījumu, kurš stāsta par atmiņām, vecām mājām, jaunām un tādām vietām, kur reiz dzīvojuši ļaudis, bet tagad par to vēsta vien simtgadīgs ozols. Pasākuma priekšnesumu starplaikos arī tika lasīti tieši viņas dzejoļi. Skatītājiem tika rādīts uzvedums par mūsu dzīves aktuāliem notikumiem, zīlniece Marta Aniņa, izbijis deputāts Guntars Almanis, Sprīdītis Velga Freimane un KNAB pārstāve Vija Pirktiņa. Ansamblis „Ilūzija” sniedza nelielu koncertu, bet visa vakara garumā bija iespēja dziedāt kopā ar šī ansambļa dalībniekiem. Pirms bebinieku saieta vienu dienu V.Pirktiņa ar meitu Lauru apceļoja Bebi, lai fotogrāfijās iemūžinātu tās iedzīvotājus, viensētas un skaistākās vietas. Bet saieta dienā tapa fotogrāfiju izstāde ar Vijas Pirktiņas un Māra Vērnieka darbiem. Par gardu skābeņu zupu paldies pienākas čaklajām saimniecēm – Nadeždai Jakubauskai, Veltai Pričinai un Austrai Zeimanei. Par mūziku un to, lai vakara gaitā visi varētu uzdejot, paldies Aivaram Laumanim.
        Bebes vecākie iedzīvotāji Alma Simsone un Ilmārs Milzers iestādīja kastani. Paldies visiem, kuri piedalījās un palīdzēja, bet īpašs paldies Vijai Pirktiņai par viesmīlību un ieguldīto darbu svētku tapšanā! Nākošā tikšanās reize tiek plānota pēc gada, jūlija mēnesī, kurš iespējams būs silts, saulains un jauks!
Vita Braže
 
Katra diena ved rudenim pretī,
Ar dāliju ziediem greznots šis ceļš,
Uz brīdi piestājies darbdienu steigā
Veldzi no atmiņu avotiem smelt.
(R.Vērniece)

« Atpakaļ