Sestdiena, 10.06.2023
Malva, Anatols

Aprīlis

Lieldienas Saraiķos
 
   25.aprīlī, otrajās Lieldienās Saraiķu centrā lieli un mazi pulcējās, lai kafejnīcā „ER-RA-MI” noskatītos Vērgales kultūras nama bērnu dramatiskā kolektīva ludziņu „Čiepstītes Lieldienas”.
   Pēc tam tika meklētas olas, notika olu ripināšana, uz ugunskura cepts olu kultenis un baudītas gardas pankūkas.
                   Paldies par viesmīlību Ilmai un Ignātam Rudušiem!

 
 

 
Lieldienu pasākums Ziemupē
 
   24.aprīlī Vērgales vidējās paaudzes deju kolektīvs ,,Vērgalīte,, piedalījās biedrības ,,Ziemupīte,, rīkotajā Lieldienu pasākumā Ziemupē.
    Kopā ar mums pasākumā piedalījās  jauniešu deju kolektīvs,,Odziņa,, no Liepājas , Bārtas un Ziemupes  etnogrāfiskie ansambļi. Paldies par sirsnīgo uzņemšanu biedrības ,,Ziemupīte ,, meitenēm Dainai Vanagai un Daigai Kadeģei , kā arī Ziemupes baznīcas draudzes pārstāvei Birutai Kurmei.
   Mūsu kolektīvs pirmo reizi publikai izrādīja jaunos tautas tērpus, kas iegādāti biedrības ,,Liepājas rajona partnerība,,vietējās attīstības stratēģijas ietvaros ar  Pāvilostas novada pašvaldības līdzfinansējumu.
 
Ineta Brensone un Māris Ališauskis
VPDK,,Vērgalīte,,dejotāji

 

 

 
Lieldienas Vērgalē
 
Ar siltu un saulainu laiku vērgalnieki un ciemiņi sagaidīja Lieldienas Vērgalē.
Notika gan rīta skrējiens ar vecuma amplitūdu no 7 līdz 58 gadiem, šūpošanās un olu ripināšana, dažādas atrakcijas un rotaļas, tirgošanās ar labām mantām, koncerts ar dejām un rotaļām. Ludziņu par Lieldienām rādīja Vērgales kultūras nama bērnu dramatiskais kolektīvs, bet „odziņa” šajos svētkos bija olas ekstrēmais lidojums no otrā stāva. Vērgales kultūras nama foajē bija apskatāmas pamatskolas bērnu veidotās kompozīcijas, Lieldienu Zaķis un kvīlinga tehnikā veidota ola!

 


 

JURĢI PĀVILOSTĀ

   Jurģu tirgus Pāvilostā, ko organizēja biedrība "Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs" sadarbībā ar Pāvilostas kultūras namu. Tirgus apmeklētāji bija  īpaši priecīgi par iespēju izgatavot putnu būrus.

 

 
Pāvilostas novada bērni piedalās konkursā
„Cīravas Cālis 2011”
 
            Konkursā piedalījās bērni no Aizputes, Vaiņodes, Priekules, Pāvilostas novadiem - pavisam kopā 21 dalībnieks.
            No Pāvilostas pilsētas PII „Dzintariņš” konkursā piedalījās:
Alise Aleksandra Griškēviča ( 6 gadi ),
Elizabete Kiričenko ( 6 gadi ),
Agate Štokmane ( 5 gadi ),
Gabriela Vagotiņa Vagule ( 4 gadi ),
Rainers Zamarītis ( 4 gadi ),
Dziedātājus sagatavoja mūzikas skolotāja Aija Gertsone.
            No Vērgales pagasta PII „Kastanītis” konkursā piedalījās:
Karīna Balode ( 7 gadi )
Rūta Klāsēna ( 5 gadi )
Marta Vītoliņa ( 4 gadi )
Dziedātājus sagatavoja mūzikas skolotāja Simona Tomase.
 
Pāvilostas novada bērni konkursā gūst labus panākumus un saņem galvenās balvas:
Marta Vītoliņa – GRAND PRIX
Elizabete Kiričenko – ROĶĪGĀKAIS CĪRAVAS CĀLIS 2011
Gabriela Vagotiņa Vagule - CĀLĪGĀKAIS CĪRAVAS CĀLIS 2011

  

 

 

 
KRUSTMĀTE JŪLE
 
   PIEKTDIEN, 8.APRĪLĪ  skatītāju vērtēšanai un iepriecināšanai savu jauno šīs sezonas uzvedumu "Krustmāte Jūle no Tūles" parādīja Pāvilostas kultūras nama amatierteātris. Luga ir sarakstīta 1925.gadā, taču notikumi, kas tajā risinās nav sveši arī mūsdienās.  Meli un izlikšanās, lai nodrošinātu sev vieglu un pārtikušu dzīvi,  reiz nāk gaismā un to atšķetināšana ir komiska, pārpratumi smieklīgi un galu galā viss beidzas labi. Lugā darbojas desmit aktieri - Silva Vārsberga, Gatis Štokmanis, Einārs Vārsbergs, Monta Pētermane, Sintija Freidenfelde-Vītoliņa, Edijs Ermsons, Anna Kaže, Eduards Bielis, Daiga Cābele un Ģirts Vagotiņš- Vagulis. Piemirsto tekstu aktieriem palīdzēja atcerēties suflieres Dace Bunka un Dzintra Vērniece. Paldies kultūras nama tehniskajiem darbiniekiem Gitai Mackēvičai un Tālim Ozolam par palīdzību dekorāciju sagatavošanā, S. Vārsbergai par radošo pieeju tērpu un rekvizītu noformēšanā un visiem aktieriem liels, sirsnīgs paldies par ieguldīto darbu.
 
                                                                   Režisore MARITA HORNA

 


 

„Ar smaidu pa dzīvi...”

        1. aprīlī Vērgales kultūras namā pavasarīgās noskaņās atnāca jaunais humora šovs „Ar smaidu pa dzīvi”, kurš ir iepriekšējo šovu „Zvaigzne Nr...” turpinājums jaunās skaņās.
     Šovā piedalījās 4 komandas – „RUBUĻNIEKI” (Vērgales pagasta pārvalde), „GRĀMATU TĀRPI” (Vērgales pagasta bibliotekāres), „SMIEKLU AĢENTI” (Vērgales jaunieši) un „LABDARĪBAS BIEDRĪBA MAGONES” (Vērgales pamatskola). Komandām jau iepriekš bija jāsagatavo priekšā stādīšanās, devīze un komandas nosaukums, bet vakara gaitā jāveic dažādi uzdevumi. Reklāmas pauzes aizpildīja Ojāra un Noras joku dziesmas un karsēja Anda un vakara vadītāja Normunda stāstītās anekdotes. Pirmo vietu, ceļojošo kausu un absolūtās tiesības veidot un vadīt nākamā gada humora šovu ieguva Vērgales pamatskolas komanda „LABDARĪBAS BIEDRĪBA MAGONES”!  
Vita Braže