Sestdiena, 20.07.2024
Ramona, Ritma

Notikušie pasākumi

Citus notikušos pasākumus var aplūkot šeit
 

 
SOĻI SMILTĪS 2012 NOTIEK PĀVILOSTĀ

          28. jūlijā Pāvilostas pilsētā notika deju kolektīvu vasaras satikšanās festivāls „SOĻI SMILTĪS”. Festivālā piedalījās 29 kolektīvi no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem un pilsētām, tai skaitā trīs deju kolektīvi no Pāvilostas novada. Trīs koncertos dažādās vietās - pludmalē, pilsētā un Upesmuižas parka estrādē turpat 600 dejotāji izdejoja 110 dejas.
Silva Vārsberga
 
PLAŠĀKU FOTOREPORTĀŽU SKATIETIES LAPAS LABAJĀ PUSĒ SADAĻĀ - FOTOGALERIJAS
 
 

 

 

PIEMAREI 30

     Sestdien, 2012.gada 3.martā, grupa "Piemare" ar šim notikumam speciāli sagatavotu koncertu atzīmēja savas darbības 30.dzimšanas dienu. Grupa savu darbību, Daiņa Vinklera mudināta, uzsākusi 1981.gadā Sakas tautas namā, tad pārcēlusies uz Pāvilostu. Visus šos garos gadus puiši spēlējuši deju mūziku gan kāzās, gan ballēs tuvākā un tālākā apkārtnē. Latvijā tālākais brauciens bijis uz Valmieru, bet 1996.gadā grupa devusies pāri jūrai uz Gotlandi, lai muzicētu tur. Pašlaik grupā muzicē soloģitārists un vairāku dziesmu autors Dainis Vinklers, basģitārists Vilnis Horns, taustiņinstrumentālists Vasilijs Lazukins un bundzinieks Māris Vinklers.


 

Pāvilostnieki viesojas Liepājas teātrī

    

    Pēc Liepājas teātra ielūguma, 2011.gada 29.decembrī Pāvilostas amatierteātris viesojās Liepājas teātrī un ar saviem priekšnesumiem kuplināja teātra darbinieku svētku egli. Mēģinājumam izmantojām teātra lielo skatuvi uz kuras tikko tika spēlēta jaunā izrāde "Pūt, vējiņi!

 

M. Horna

 


 

Latvijas valsts svētkos

     
   Latvijas valsts svētku priekšvakarā, 2011.gada 17. novembrī, daudzi pāvilostnieki pulcējās Pāvilostas kultūras namā, lai sveiktu Gada nominantus un pateicības rakstu saņēmējus.
   Svinīgais pasākums sākās ar valsts himnu un Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona apsveikumu svētkos.

Vēlāk mūs priecēja Pāvilostas sieviešu kora dziedājums un kapellas "Hāgenskalna muzikantu" koncerts.


 

 


 

Pāvilostas amatierteātrim -
5 gadu jubileja
 
       2011. gada 29.oktobrī ar divu stundu garu pasākumu „ Ap Jāņiem Mārtiņos” Pāvilostas kultūras nama amatierteātris nosvinēja savas darbības piecu gadu jubileju. Domāju, ka skatītājiem nebija garlaicīgi, jo gribējām parādīt no katras mūsu izrādes pa fragmentam. Vēl pēc pieciem gadiem tas jau vairs nebūs iespējams, jo izrāžu skaits būs dubultojies. 
    Jaunizveidotais kolektīvs savu darbību sāka 2007.gada maijā un jau tā paša gada 23.jūnijā Upesmuižas parka estrādē izrādīja R.Blaumaņa „ Skroderdienas Silmačos” .
     Šo piecu gadu laikā esam iestudējuši 6 vairākcēlienu lugas, divus viencēlienus, sagatavojuši neskaitāmus priekšnesumus Ziemassvētkiem un pēdējais darbs ir literāri muzikāla kompozīcija „Latviešu sapnis” , ko 5.novembrī izrādīsim arī Jelgavas novada Lielplatonē. Kolektīvā pa šiem pieciem gadiem garāku vai īsāku laika sprīdi darbojušies 24 aktieri. Pašlaik kolektīvā esam 16.
Pasākuma organizēšanā ieguldīts liels darbs, tāpēc liels paldies visiem aktieriem, paldies par dāvanām mūsu draugiem un sadarbības partneriem. Paldies Pāvilostas novada domei par dāvanu – varēsim apmeklēt kādu teātra izrādi. Paldies Ērikam Freidenfeldam par finansiālo atbalstu un Uldim Bērzniekam par mūsu idejas realizāciju, proti, aktieru galeriju zālē. Paldies Andai Bērziņai par garšīgajiem pīrādziņiem  un Agrim Ernšteinam, kurš palīdzēja sagatavot ābolu sulu ar ko cienāt pasākuma apmeklētājus. Paldies kultūras nama vadībai un darbiniekiem – Tālim un Gitai par līdzdarbošanos, Dainim Vinkleram par pasākuma apskaņošanu, Andrim Hornam  par palīdzību dekorāciju bīdīšanā, Aivaram Jancim par foto un video fiksēšanu, novadpētniecības muzejam un Andrim Cābelim par video kameru izmantošanu, jo kultūras namam savas kameras nav.
      Svētki ir pagājuši. Esam saņēmuši daudz pozitīvu atsauksmju. Tagad priekšā nopietns darbs – jāgatavojas Ziemassvētku pasākumam. Šogad ar divkāršu sparu, jo esam saņēmuši uzaicinājumu ar saviem priekšnesumiem kuplināt arī Liepājas teātra darbinieku Ziemassvētku pasākumu.
Amatierteātra režisore
MARITA HORNA


Pāvilostas pilsētas k/n vidējās paaudzes
deju kolektīvs festivālā
„SOĻI SMILTĪS"

       2011.gada 2. jūlijā Jūrmalas pilsētā notika tradicionālais Piejūras vidējās paaudzes deju kolektīvu festivāls „Soļi smiltīs", kurš notiek kopš 1999. gada vasaras. Šogad bija aicināti deju kolektīvi no jebkura Latvijas novada, jo mēs taču visi dzīvojam valstī pie Baltijas jūras.

        Šoreiz festivālā bija pieteikušies 28 deju kolektīvi. Festivāla atklāšanā dalībnieki tika aicināti jūras krastā uz atklāšanas performanci un no kaijas lidojuma tika iemūžināti kopīgās fotogrāfijās. Svētku programmā bija paredzēti 2 koncerti. Pirmais uz Jomas ielas svētku deju skatuves un otrs pilsētas centrā Horna dārzā kur kolektīvi izdejoja savu mīļāko deju. Vēl kolektīviem savā starpā bija iespēja sacensties un veikt vēsturiski laikmetīgos sāns oļus, jeb ielecinu Jomas ielu vēsturē, kur bija jāizpilda 10 uzdevumi. Šajās sacensībās mūsu kolektīvs ieguva 1. vietu. Vakara koncertā Pāvilosta pārņēma stafeti un nu jau 13. reizi 2012. gada 28. jūlijā festivāls „Soļi smiltīs" notiks Pāvilostā.

 

Pāvilostas k/n vadītāja SILVA VĀRSBERGA


 

Amatierteātra izrāde " Sunītis un viņa kauliņš "

Izrādes aktieri ar režisori - Maritu Hornu.