Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Arhīvs

 

 

Radošās darbnīcas „Domā. Raksti. Zīmē”

 

    25. un 28. novembrī Pāvilostas „Jauniešu istabā” norisinājās Radošas aktivitātes „Domā. Raksti. Zīmē” jeb Creative workshops „Think. Write. Draw.”. Aktivitātes norisinājās angļu valodā.
    Nodarbības vadījā trīs Eiropas brīvprātīgie, kuri šobrīd veic Eiropas brīvprātīgo darbu Latvijā, Jordi (Spānija) darbojas „Jauniešu istabā” Pāvilostā, Karolina (Polija) darbojas Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” Rēzeknē un Stephanie (Nīderlande) darbojas Bauskas bērnu un jauniešu centrā. 
     Aktivitātes tika sadalītas trīs daļās. Pirmā daļā apskatījām Disney Brainstorming methods jeb Disneja Ideju vētras metodi, kuras laikā radījām jaunu projektu- automātiskā virtuve, kura pati pagatavo ēdienu un veic iepirkšanās funkcijas. Otrajā daļā apskatījām dažādas radošās rakstīšanas tehnikas- kā sākt rakstīt, kur smelties idejas rakstīšanai, kā arī pguvām citas veiksmīgas prasmes radošo tekstu radīšanai. Otrās daļas noslēgumā dalījāmies viens otru ar aktivitātes laikā radīto. Bet trešajā daļā radoši izpaudāmies zīmēšanas aktivitātēs, zīmējot spontāno komiksu veidošanas spēli, augļu salātu, ilustratīvi pārveidojot vienkāršotus konfekšu un mafinu zīmējumus, kā arī veidojot ilustrāciju pašu uzrakstītajam rakstu darbam. 
    Aktivitāšu galvenais mērķis un uzdevumi bija mudināt jauniešus domāt plašāk un kaut ko veidot, pieturēties pie atziņas „Ja es spēju to iedomāties, es varu to īstenot” /Walt Disney/.
 
Sintija Spriņģe
 
 

 

ERASMUS+, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2015-3-LV02-KA105-000956. Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija  atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 
 

 

Augustā plānotie pasākumi:
Katru pirmdienu plkst. 18:00 Spāņu valodas nodarbības.
Katru otrdienu- pārgājieni.
Katru trešdienu „Jauniešu istabas” pagalmā plkst. 22:00 Kino diskusiju vakari, kuru laikā tiek skatītas dažādu žanru filmas.
 

Notikušās aktivitātes jūlijā

  • Katru pirmdienu plkst. 18:00 Spāņu valodas nodarbības
  • Katru otrdienu- pārgājieni
  • Pārgājieni noritējušii gan uz bijušo alus brūža teritoriju, gan uz Lokatoru kalniem, gan Dienvidu mola pludmalē, gan tika organizēts pārgājiens Akmensrags-Pāvilosta, kura laikā tika apskatīta arī Akmensraga bāka no iekšpuses un skats no bākas virsotnes.

  • Katru trešdienu „Jauniešu istabas” pagalmā plkst. 22:00 notiek Kino diskusiju vakari, kuru laikā tiek skatītas dažādu žanru filmas.
  • Citas aktivitātes:
01.07. Orientēšanās spēle
08.07. Tika izgatavoti lidojošie pūķi
21. 07. Norisinājās tikšanās ar Mākslas skolas skolotāju Initu Zingniku, kur skolotāja sniedza dažādus padomus smilšu skulptūru veidošanā.
22.07. „Bibliokuģis” „Krišjānis Valdemārs” pasākuma apmeklējums Pāvilostas novadpētniecības muzejā.
23.07. Smilšu skulptūru izgatavošana Pāvilostas pludmalē. „Zelta smilšu grauds” festivāla ietvaros Pāvilostas novada jauniešu izgatavotā skulptūra „Atslēga” ieguva 1. Vietu. Skulptūru veidoja Elizabete Kiričenko, Daniels Zundmanis, Aleksandrs Protopovičs, Klāvs Pauls Vējkājs, Jānis Ūdriņš un JLS Sintija Spriņģe.
28./29. 07. Radošo skulptūru veidošana un dekorēšana.

 

_______________________________________________

ERASMUS+, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2015-3-LV02-KA105-000956. Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija  atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Plānotie pasākumi Jūlijā

Katru pirmdienu plkst. 18:00 Spāņu valodas nodarbība, vada brīvprātīgais Jordi no Spānijas

Plkst.20:00 Vasaras strītbola čempionāta posmi

Katru otrdienu plkst. 13:00 Izglītojoši pārgājieni pa Pāvilostas apkārtni.

Katru trešdienu plkst. 22:00 Kino diskusiju vakari

 

 

Notikušie pasākumi jūnijā „Jauniešu istabā” Pāvilostā.

1.06. Kino diskusija par filmu „Atsvabinātais Džango”

3.06. Orientēšanās spēle „Iepazīsti Pāvilostu”

6.06. Šneidera laukuma puķu dobes apstādījumu veidošana sadarbībā ar Pāvilostas novada domi un Pāvilostas pensionāriem.

06.06. Spāņu valodas nodarbība, vada Brīvprātīgais Jordi no Spānijas

08.06. Kino diskusija par filmu „Madagaskara 3”

09.06. Karaoke vakars

13.06. Spāņu valodas nodarbība, vada Brīvprātīgais Jordi no Spānijas

14.06. Orientēšanās spēle

15.06. Kino diskusijas par filmu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”

16.06. Karaoke pēcpusdiena

17.06. Āra aktivitātes, galda spēles

20.06. Spāņu valodas nodarbība, vada Brīvprātīgais Jordi no Spānijas

20.06. Vasaras Strītbola čempionāts

21.06. Vasaras saulgriežu svinēšana Jūrkalnes Ugunspļavā

27.06.. Spāņu valodas nodarbība, vada Brīvprātīgais Jordi no Spānijas

28.06. Vasaras Strītbola čempionāts

29.06. Kino diskusijas par filmu „The Purge”

30.06. Galda spēļu pēcpusdiena

 

Citām „Jauniešu istabā” Pāvilostā notiekošajām aktivitātēm sekot līdzi sociālajos tīklos facebok.com un instagram.com

 

_______________________________________________

ERASMUS+, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2015-3-LV02-KA105-000956. Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija  atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 


 

Notikušās aktivitātes „Jauniešu istabā” aprīlī Pāvilostā
 
*    4. aprīļa vakarā Pāvilostā ieradās Eiropas Brīvprātīgā darba veicējs Jordi Bellver Sanchis no Spānijas, kurš veiks brīvprātīgo darbu Pāvilostas novadā līdz 2017.gada aprīlim.
*    No 8.-12.aprīlim brīvprātīgais Jordi kopā ar savu mentoru Terēzi Cābeli piedalījās „Brīvprātīgo iebraukšanas apmācībās” Rīgā.
*    15.aprīlī  brīvprātīgais Jordi un JLS Sintija viesojās Pāvilostas vidusskolā un kopā ar 6. un 7. Klases skolēniem un angļu valodas skolotāju Ilzi Ozoliņu iepazinās, darbojās kopīgās aktivitātēs un uzzināja vairāk informācijas par Eiropas Brīvprātīgo darbu un citām ERASMUS+ programmas iespējām.
*    21.aprīlī Jordi un Sintija kopā ar Pāvilostas kultūras nama un Tūrisma informācijas centra darbiniekiem un Pāvilostas vidusskolas skolēniem piedalījās Lielās Talkas sakopšanas darbos Upesmuižas parkā.
*    22.aprīlī „Jauniešu istabā”, Jordi vadīja radošo nodarbību „Izgatavo savu piezīmju grāmatiņu!” bērniem un jauniešiem.
*    28.aprīlī notika 1. Pāvilostas pilsētas svētku organizatoru tikšanās, kurā tikās jaunieši, kuri darbojas kā brīvprātīgie pilsētas svētku organizatori.
 
MAIJĀ
  ►Maija piektdienās „Jauniešu istabā” notiks dažādas „Do It Yourself” ,jeb „Dari Pats” radošās aktivitātes.
   ►Maijā „Jauniešu istabā” būs iespēja apmeklēt bezmaksas spāņu valodas apmācības, kuras vadīs Brīvprātīgais Jordi. 
 
   Vairāk informācijas: Sintija Spriņģe, mob.29377458, sintija.springe@pavilosta.lv, www.nila.lv
_______________________________________________

 

ERASMUS+, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2015-3-LV02-KA105-000956. Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija  atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 


    

    Informējam, ka ar š.g. 01.aprīli līdz 2017.gada 1.aprīlim Pāvilostā tiek realizēts ERASMUS+ programmas Eiropas Brīvprātīgā Darba projekts. No š.g. 4.aprīļa līdz 2017.gada 1.aprīlim Eiropas brīvprātīgais Jordi Bellver Sanchis(Spānija) veiks brīvprātīgo darbu „Jauniešu istabā” Pāvilostā, Stadiona ielā 6.  Projektu realizē biedrība „No idejas līdz attīstībai”, projekta koordinatore Sintija Spriņģe (Sīkāka informācija par projekta norisi- Sintija Spriņģe, mob.29377458, sintija.springe@inbox.lv)
     Projekta mērķis ir attīstīt projektā iesaistīto jauniešu zināšanas un veicināt viņu  personisko attīstību, kas noderētu jauniešu turpmākajā dzīvē.
Projekta uzdevumi:
1)Iepazīstināt Pāvilostas novada jauniešus ar brīvprātīgā darba pozitīvo ietekmi uz jauniešu dzīvi;
2) Iepazīstināt brīvprātīgo ar Latvijas kultūru, tradīcijām un latviešu valodu;
3) Veicināt projektā iesaistīto jauniešu aktīvu līdzdalību gan projektā, gan vietējā sabiedrībā arī pēc projekta;
4) Veicināt starpkultūru dialogu starp projektā iesaistītajiem jauniešiem, projekta partneriem un Pāvilostas novada sabiedrību;
5) Veicināt projektā iesaistīto jauniešu radošumu, iniciatīvu un vēlmi iesaistīties;
6) Uzlabot uzņēmējorganizācijas darbības kvalitāti, vairojot gan sadarbības tīklu, gan pieredzi un kompetences.
 
    Projekta mērķis un uzdevumi atbilst programmas mērķiem, jo:
- tiks vairotas jauniešu zināšanas,  prasmes  un attieksmes (starpkultūru izglītība, valodu apmācība, neformālā izglītība, izpratnes par EVS vairošana, kā arī kopēju sadarbības iespēju veicināšana);
- tiks vairota jauniešu aktivitāte, radošums un iniciatīva (tas attiecas gan uz brīvprātīgo, gan arī uz vietējiem jauniešiem, jo projekta visi tiks iesaistīti projekta aktivitātes, liekot uzsvaru uz iniciatīvu, viņu idejām un skatījumu; Projekta laikā tiks domātas nākotnes sadarbības formas un, iespējams,sagatavoti jauni projekti).
- tiks vairota uzņēmējorganizācijas un nosūtītājorganizāciju starpkultūru aktivitāte, kas vairos gan šo organizāciju zināšanas, prasmes un pieredzi, gan arī pievilcību jauniešu vidū; jo īpaši organizācijām ārpus lielajām pilsētām svarīgi ir parādīt, ka norit kvalitatīvas un jauniešus interesējošas aktivitātes.
- tiks vairota sadarbība jaunatnes jomā, kā arī popularizēts neformālās apmācības metodes jauniešu izglītībā.
    Ar šo projektu vēlamies risināt nomalēs dzīvojošo jauniešu zināšanu un prasmju atšķirību no lielajās pilsētās dzīvojošo jauniešu zināšanām un prasmēm, veicinot Pāvilostas novada jauniešu zināšanas, prasmes un personisko attīstību, kas noderētu jauniešu turpmākajā dzīvē. Bieži vien Pāvilostas jaunieši baidās no starptautiskās pieredzes limitēto zināšanu un ierobežotās informācijas plūsmas dēļ.  Piemēram, Rīgā dzīvojošajiem jauniešiem ir lielāka iespēja sastapties ar brīvprātīgajiem Latvijā, kā arī uzzināt par EVS praktiski (citu pieredzes stāsti, vairāk organizāciju, kas ar to nodarbojas, vairāk paziņu lokā esošie, kas kādreiz ņēmuši dalību EVS utt.). Biedrība uzskata, ka tieši starptautiska pieredze, redzesloka paplašināšana un starpkultūru mācīšanās ir vērtīgs jaunieša dzīves resurss un nepieciešams jauniešus motivēt to izmantot. Nomālēs dzīvojošs jaunietis retāk būs tas, kurš pats meklēs brīvprātīgā darba iespējas ārvalstīs EVS projektu ietvaros, jo ir nezināšanas izraisītas bailes un ļoti maza saskarsme ar iespējām, kā arī tas, kā šis jaunietis tās var izmantot. Esam arī saskārušies ar to, ka jaunieši neizprot elektroniski pieejamo informāciju pareizi, no kā secinām, ka Pāvilostas novada jaunietim nepieciešams atbalsts no biedrības puses. Ar šo projektu vēlamies jauniešiem parādīt praktiski EVS, kā arī iepazīstināt ar praktisko informāciju, lai attiecīgi pēc šī projekta arī citi jaunieši vēlētos izmantot šo iespēju.
   Ar šo projektu vēlamies rast iespēju jauniešiem no vietējās sabiedrības iesaistīties, tādējādi vairojot ne vien līdzdalību, bet motivējot arī uz iniciatīvu, kas lauku apvidos nereti ir krietni zemāka nekā tā ir lielākās pilsētās.
Tāpat ar šo projektu vēlamies jauniešus izglītot starpkultūru jomā, kas būs lieliska iespēja, ņemot vērā to, ka Pāvilostas novadā ir limitētas iespējas ārpusskolas izglītībai un nav nevienas iespējas, bez biedrības aktivitātēm, neformālai izglītībai.
    Brīvprātīgā esamība Pāvilostas pilsētā uzskatāma arī kā pienesums vietējai sabiedrībai , parādot, ka starpkultūru sadarbība un izglītība ir kas tāds, kurā var iesaistīties ikviens. Turklāt, svarīgi, ka arī jauniešu vecāki saskata starpkultūru izglītībai perspektīvu. Un tas, ka kādas citas valsts pilsonis ir atbraucis un iepazīstina ar savu kultūru, kā arī cenšas iedzīvoties vietējā sabiedrība ir laba staprkultūru vizuāla un praktiska parādība.
    Šī EVS projekta laikā brīvprātīgais attīstīs šādas kompetences:
1. Apgūs Latvijas kultūras pamatus un mācīsies šajā kultūrā dzīvot, strādāt, komunicēt ar sabiedrību, rast draugus. Tas vairos starpkultūru izpratni, vairos pašizpausmes iespējas, brīvprātīgā iniciatīvu. Šie mācīšanas rezultāti tiks sasniegti gan veicot brīvprātīgo darbu (dalība biedrības aktivitātēs, nodarbībās un projektos; vadot pasākumus; komunicējot ar biedrības sadarbības partneriem/biedriem un citiem, kā arī sadarbojoties ar viņiem), gan ārpus darba (sadzīvē, kultūras pasākumi).
2. Starpkultūru dialogs un  tā vērtības –brīvprātīgais apjautīs kultūras atšķirības, saskatīs to vērtības un mācīsies tās izmantot turpmākās sadarbības veicināšanās starp šī projekta organizācijām vai citām organizācijām. Projekta laikā brīvprātīgajam būs iespēja iepazīt arī Erasmus+ projektu iespējas un, iespējams, iniciēt turpmāko sadarbības iespēju projektus. Tas vairos starpkultūru izpratni, arī izpratni par ES projektiem un , uzlabos svešvalodu prasmi un vairos motivāciju piedalīties un darboties, kā arī iniciatīvu (brīvprātīgajam būs iespēja radīt jaunas projekta idejas un sadarbības formas savas kompetences ietvaros).
3. Valodu zināšanas – brīvprātīgais pārsvarā komunicēs angļu valodā, tomēr, pateicoties latviešu valodas un kultūras apmācībai, mācīsies arī latviešu valodu. Brīvprātīgajam savas nodarbības ietvaros būs iespēja iepazīstināt ar savu valodu, kās arī būs vērtīga mācību stunda, jo nāksies izmantot dažādas apmācību metodes (neformālās izglītības metodes). Tiks uzlabotas svešvalodu zināšanas, mācīšanās prasmes (apgūt svešu valodu ir liels izaicinājums brīvprātīgajam), tiks uzlabotas komunikācijas un sadarbības prasmes. Svešvalodu brīvprātīgais izmantos gan strādājot, gan arī brīvajā laikā komunicējot ar draugiem un vietējo sabiedrību (piemēram, veikalā un uz ielas).
4. Iniciatīva – tā kā šis EVS projekts dos iespēju brīvprātīgajam darboties dažādās Jauniešu centra aktivitātēs, kā arī iniciēt jaunas idejas (brīvprātīgais piedalīsies ideju ģenerēšanas sesijās biedrībā un rosināsim uz jaunām idejām arī brīvprātīgo), kas būs vērtīga mācīšanās pieredze un iespēju paplašināšanas jaunietim, jo iniciatīva ir vērtīgs jaunieša resurss un kompetence, ko nemitīgi attīstīt. Iniciatīvas vairošana noteikti jaunietim pavērs lielākas karjeras iespējas pēc EVS, jo iniciatīvā tiek uzskatīta par vērtīgu darbinieka iezīmi, kuru augsti vērtē darba devēji dažādas darbības sfērās.
5. Radošums – EVS projektā būs radošās aktivitātes (ierastās biedrības aktivitāte - rokdarbi, kulinārija, foto sesijas un arī jaunas aktivitātes dažādu projektu un iniciatīvu ietvaros), kā arī brīvprātīgajam būs iespēja radoši pieiet gan savu nodarbību organizēšanā, gan arī citās aktivitātēs. Brīvprātīgais ir radošs jaunietis un labprāt savas radošās idejas pielietotu EVS laikā un rastu jaunas radošas atklāsmes citā kultūrā. Tas vairos jaunieša pašizpausmi, iniciatīvu un uzņēmību.
6. Uzņēmīgums – brīvprātīgam (iespēju robežās jeb tiktāl, kamēr tas neuzliek pārāk lielu atbildību) būs iespēja patstāvīgi veikt dažādus pienākumus un aktivitātes - tostarp organizēt biedrības ikdienas darbu kopā ar biedrības darba komandu (projektu rakstīšana, īstenošana, pārstāvēt biedrību vietējās sabiedrības aktivitātēs, organizēt jauniešu vakarus u.c.). Tas vairos jaunieša motivāciju, uzņēmību un pašvērtējumu un arī jaunieša spēju labāk iekļauties darba tirgū pēc EVS.
7. Matemātiskās zināšanas – brīvprātīgais mācīsies pats sekot līdzi savam budžetam, kā arī plānot naudas resursus arī citām aktivitātēm. Jauniešu centrā turpat visām aktivitātēm tiek plānots laiks, resursi (finanses, cilvēkresursi, materiāltehiniskie resursi), tāpēc arī brīvprātīgais iesaistīsies šajos aprēķinos un to administrēšanā, kā arī izpildē. Tas vairos jaunieša uzņēmību un atbildības sajūtu, tādējādi vairjot brīvprātīgo konkurētspēju darba tirgū.
8. Sociālās prasmes – brīvprātīgais attīstīs spēju komunicēt, pie tam svešā vidē un ar svešiem cilvēkiem, kas noteikti iedrošinās jaunieti turpmāk vairāk uzdrošināties un būt sociāli aktīviem. Tas vairos sadarbības spējas, komunikācijas prasmi un pašvērtējumu. EVS laikā jaunietim būs iespēja pašam veikt organizatoriskos pienākumus (piemēram, jauniešu vakara organizēšana un komunikācija ar jauniešiem un citiem iesaistītajiem), kas dos iespēju attīstīt komunikācijas spējas,
9. Organizatoriskās prasmes/plānošana – brīvprātīgais būs atbildīgs par sava laika plānošanu un to, cik daudz EVS laikā jaunietis paspējis redzēt un iemācīties. Tas attīstīs arī patstāvību, plānošanu.
10. Atbildība - brīvprātīgais, savu iespēju robežās, patstāvīgi pildīs daļu darba pienākumu, organizēs savu vadīto aktivitāti, kā arī sekos līdzi brīvprātīgā darba projekta izpildei un rezultātu sasniegšanai.
 
      Savukārt biedrība iegūs jaunu pieredzi iepriekš nepraktizētā aktivitātē - iepriekš neapzinātu ES projektu iepazīšana un jaunas pieredzes gūšana. Arī biedrības biedri un citi jaunieši iepazīs EVS!
__________________________________________________
"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the
information contained therein.

 

 


 

 

   Aicinu Pāvilostas novada jauniešus piedalīties soft-skills treniņā, kur iespējams attīstīt savas komunikācijas spējas, laika plānošanu un citas noderīgas prasmes.

    Nodarbību vadīs Laine Šildere, pāvilostniece, organizācijas ESTIEM biedre,  nodarbības notiks angļu valodā, taču nepieciešamības gadījumā tiks izmantota arī latviešu valoda.

 

Pieteikšanās un sīkāka informācija,

Sintija Spriņģe

Pāvilostas novada Jauniešu lietu speciāliste

Mob. 29377458

 


 

Jaunieši gatavojas Nīcas Jauniešu dienai

 

   Brīva laika mums katram ir pavisam nedaudz, tāpēc divu nedēļu garā gatavošanās Nīcas jauniešu dienai, kura norisināsies 30.janvārī Nīcā, visintensīvāk tika novirzīta nevis uz darba dienu pēcpusdienām, bet gan uz svētdienas rīta pusi.
    Tā mēs, jauniešu dienas dalībnieki, nolēmām 24.janvārī tikties „Jauniešu istabas” telpās, lai aktīvi, radoši un atbildīgi gatavotos.
    Šogad Nīcas Jauniešu dienas tēma ir „Sports” un viss, kas ap to saistīts. No Pāvilostas šogad piedalīsies divas komandas. Katrai komandai tika piešķirtas iepriekš izlozēts sporta veids un valsts. Pāvilostnieki tika pie Lietuvas ielu vingrotājiem un Anglijas futbolistiem. Lai piedalītos Nīcas JD, katrai komandai jāsagatavo 5min. garš priekšnesums, kurā jāietver izlozētā valsts, sporta veids un pārstāvētā organizācija.
    Jauniešu dienas laikā notiks dažādas aktivitātes jauniešiem, gan individuālas sacensības, gan komandu stafetes un viktorīnas, kā arī darba grupas ar Latvijā pazīstamiem sporta treneriem, žurnālistiem un sporta dzīvē iesaistītajiem jauniešiem.

 

Uz tikšanos Nīcas Jauniešu dienā!

Sintija Spriņģe

Pāvilostas novada Jauniešu lietu speciāliste

 

 


 

 

Iespēja piedalīties „Nīcas Jauniešu dienā” 30.janvārī.

 

Gribi sportot kopā un aprunāties ar kādu no sporta "spečukiem" par basketbolu, futbolu vai autosportu?
Kļūsti par Nīcas Jauniešu dienas dalībnieku, aizpildot anketu!

Vai zini kā izskatās un uzvedas ielu vingrotāji no Lietuvas un futbolisti no Anglijas???
Ja vēlies piedalīties Nīcas Jauniešu dienā, jau 30.janvārī, aizpildi anketu https://www.e-formas.lv/f/N9Iv7epFYGhWMlbw

 

Jautājumu gadījumā, sazināties!

Sintija Spriņģe

Mob. 29377458

 

EEZ, SIF, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/161/1/K/033.

Šis raksts ir izveidots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība “ No idejas līdz attīstībai”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

 

AFIŠA

Dienas programma

 


 

 
Ierodas projekta dalībnieki
no Rumānijas un Sardīnijas

 Š.g. 31. oktobrī sākās projekts „Cool tour across the Europe”. Pie mums ieradās projekta dalībnieki no Rumānijas un Sardīnijas(Itālijas).

    Sakarā ar to, ka šis ir Helovīnu laiks, tad dalībniekus sagaidījām šo svētku noskaņās, lai radītu patīkamu gaisotni un raisītu sarunas!
    Mēs izdekorējām vietu, kurā notika sagaidīšana, mainījām tēlus, kā arī sagatavojām maskas citiem projekta dalībniekiem. Vēlējāmies, lai visi aktīvi iesaistās, kas arī notika!
     Vakara gaitā spēlējām dažādas spēles, kuras palīdzēja iepazīt katru dalībnieku tuvāk, un spēles, kuras uzjautrināja un deva patīkamas emocijas!
 
Andra Lanka
 
 
Satiekas projekta „Cool Tour across the Europe” dalībnieki un organizatori

Š.g. 29. oktobrī mēs – projekta „Cool Tour across the Europe” dalībnieki un organizatori satikāmies uz pēdējo un galveno sanāksmi pirms projekta sākuma!

     Šajā tikšanās reizē mēs „likām punktus uz i” un centāmies sagatavot visu nepieciešamo, kā piemēram spēles, salikām katrai dienai nepieciešamos atribūtus, materiālus. Pabeidzām projekta aktivitāšu plānu, sagatavojāmies dalībnieku sagaidīšanai – tā kā sagaidīšana tiks organizēta 31. oktobrī jeb Helovīnu vakarā, tad speciāli sagatavojām dekorācijas, kā arī aktivitātes, lai viss būtu Helovīnu noskaņās!
     Visā visumā izpildījām izvirzītos uzdevumus un esam gatavi sagaidīt projekta dalībniekus, kā arī gatavi pavadīt 8 dienas, iegūstot pieredzi, jaunus draugus un patīkamas emocijas!    
Andra Lanka
 
 
 
Projekts „CoolTour across the Europe” īstenots "Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, projekta finansē Eiropas Savienība.
Līguma Nr. 2015-1-LV02-KA105-000673

 

 

No 31.10.-07.11. Pāvilostā norisināsies ERASMUS+ programmas starptautisks
jauniešu pieredzes apmaiņas projekts
„CoolTour across the Europe”.
 
Projekta dalībnieki Rumānijas, Itālijas un Pāvilostas novada jaunieši, vecumā no 18 -25 gadiem. No katras valsts 7 jaunieši un viens jauniešu grupas vadītājs.
Sīkāka informācija par projekta norises vietām un laikiem pie Pāvilostas novada Jauniešu lietu speciālistes Sintijas Spriņģes, mob. 29377458

 

 

 EEZ, SIF, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/161/1/K/033. 
 „Jauniešu istabas” regulāras un ilglaicīgas darbības nodrošināšana, stiprinot tās darbību un veicinot Pāvilostas novada jauniešu pilsonisko līdzdalību”. Šis materiāls ir izveidots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība “ No idejas līdz attīstībai”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

 


Apmācības jauniešiem par vienaudžu izglītību

"Jaunietis - Jaunietim II!"

 

Apmācības notiks:
2015. gada 13. novembrī - 15. novembrī viesnīcā "Rezidence", Vandzene, Vandzenes pagasts, Talsu novads.
Pieteikšanās apmācībām šeit: http://ejuz.lv/vienaudzizglitiba, pieteikšanās termiņš 4. novembris, rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2015. gada 6. novembrim.
 
Apmācību mērķis: Attīstīt un pilnveidot kompetences, kā arī apzināt atbalsta sistēmu, kas nepieciešama kvalitatīvas vienaudžu izglītības īstenošanai.
Apmācību uzdevumi:
- dalīties pieredzē par vienaudžu izglītības konceptu Latvijā un iespējām līdzdarboties;
- aktualizēt neformālās izglītības dažādus aspektus un tās izmantošanu vienaudžu izglītībā;
- nodrošināt apmācību dalībniekiem vietu, laiku un iespēju vienam no otra mācīties ar praktisku uzdevumu palīdzību;
- atbalstīt dalībniekus mācīšanās procesā, nodrošinot drošu un atbalstošu neformālās izglītības vidi;
- veidot savstarpējo vienaudžu izglītotāju sadarbības tīklu nākotnes darbībai.
 
Dalībnieku profils: jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Apmācībā tiek aicināti piedalīties jaunieši ar pieredzi vienaudžu izglītībā.
*VIENAUDŽU IZGLĪTĪBA ir process, kura laikā izglītoti un motivēti jaunieši veic dažādas izglītojošas aktivitātes savu vienaudžu vidū ar mērķi attīstīt zināšanas, attieksmes un iemaņas. Latvijā īpaši izplatīta ir vienaudžu izglītības programmu izstrāde veselības jomā, piemēram, par seksuāli reproduktīvo veselību, savstarpējām attiecībām u.tml.
 
Apmācības vadīs: Rudīte Muraševa un Žigimants Krēsliņš
 
Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Jūs varētu piedalīties visas apmācību dienas! Apmācības ir BEZ MAKSAS! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu sedz uzturēšanās, ēdināšanas un apmācību izdevumus. Ceļa izdevumi uz apmācību norises vietu gan jāsedz pašiem.
 
Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, raksti vai zvani - Līva Štāle-Rācene, Kurzemes un Zemgales reģionālā koordinatore tālr.: 22046231, youth@redcross.lv
 
Apmācības organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" struktūrvienību "Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne" (JSPA reģionālais sadarbības partneris Zemgales un Kurzemes reģionā), Latvijas un Šveices sadarbības programmas "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos" ietvaros. Vairāk informācijas par Latvijas un Šveices sadarbības programmu "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos" meklējiet mājas lapā: www.jaunatne.gov.lv
 

 


Pāvilostas novada jaunieši gatavojas braucienam uz Turciju

 

Jau septembra sākumā seši Pāvilostas novada jaunieši dosies Jauniešu pieredzes apmaiņas braucienā uz Turciju, kur programmas ERASMUS + ietvaros norisināsies projekts „ A Breath in Kiyikōy”, projekta tēma-vides sakopšana, zaļā domāšana utt. Projektā piedalās 5 valstis- Latvija, Turcija, Polija, Maķedonija un Rumānija, no katras valsts projektā piedalās seši jaunieši + jauniešu līderis.

Šobrīd jaunieši aktīvi gatavojas dalībai projektā- notiek intensīvas diskusijas par vides sakopšanas, par vides stāvokli Latvijā, par klimata izmaiņām pēdējos gados, par statistikas rādītājiem, par atbildīgajām institūcijām u.c.

Projekta laikā paredzētajam Latvijas nacionālajam vakaram, jaunieši gatavo deju, uzsverot to, ka tautastērps un tautas deja ir iespēja visprecīzāk atainot latvieti un Latviju.

Atlikušajā nedēļā jauniešiem vēl jāpagūst noorganizēt kulinārijas meistarklase, kuras laikā jaunieši mācīsies gatavot latviešu tradicionālos ēdienus, ar kuriem cienās citus projekta dalībniekus. Vēl jāizgatavo un jānoformē dāvaniņas citu valstu dalībniekiem- jaunieši paši izgatavos rokassprādzes Latvijas karoga krāsās, kuras kalpos kā atpazīšanās zīme ikvienam projekta dalībniekiem.

Sintija Spriņģe

 

 


 

Senās Uguns nakts pasākumā iesaistās jaunieši

 

29.augustā Pāvilostā norisinājās Senās uguns nakts. Visas dienas garumā pilsētā norisinājās dažādi pasākumi un aktivitātes, kuru organizēšanā un veicināšanā piedalījās arī Pāvilostas novada jaunieši.

Sakas upes regates „Pāvilostas asaka” vienā no kontrolpunktiem, jaunieši sagaidīja laivotājus un aicināja visus iesaistīties jautrā dejā un izkustināt laivošanas laikā saspringušos muskuļus. 

Vēlāk pie TIC norisinājās radošās darbnīcas, kur vienā no darbnīcām darbojās jaunieši un svētku viesiem mācīja siet plakano, mīlestības un dažādus citus laivošanas mezglus, kā arī rādīja paraugdemonstrējumu tīklu lāpīšanā un špleisēšanā.

 

Sintija Spriņģe

 

 


 

 

Apstiprināts projekts "Jūras skartie"

 

    Steidzami tiek meklēti 15 novada jaunieši (īpaši puišus), kuri vēlētos piedalīties....

    Pirmā projekta aktivitāte notiks 17.un 18.augustā, kad norisināsies divu dienu pieredzes brauciens uz Salacgrīvu, kura laikā tiks apskatītas Skultes, Salacgrīvas un Kuivižu ostas, zivju apstrādes uzņēmums Salacgrīvā, nēģu taču apmeklējums Salacgrīvā, kā arī citas, ar piekrastes uzņēmējdarbību ievērojamas vietas un objekti.

    Projekta realizācijas laikā tiks apgūtas gan praktiskās, gan teorētiskās apmācības un gūta pieredze, kas būs kā stimuls uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Projekta laikā paredzētas:
- praktiskas apmācības zvejas pamatprasmju apguvē,
- uzņēmējdarbības pamati,
-trīs vienas dienas pieredzes apmaiņas braucieni uz Liepājas, Ventspils un Rojas ostām,
- divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Salacgrīvas un Kuivižu ostām,
- jūras piekrastei raksturīgie sporta veidi, sadarbībā ar Pāvilostas Sērfklubiņu,
- tikšanās ar uzņēmējiem,
- dažādas radošās darbnīcas,
- Pāvilostas īpašais kulinārais mantojums.

     Vairāk  par projekta aktivitātēm un dalību projektā iespējams uzzināt, sazinoties ar Pāvilostas novada jauniešu lietu speciālisti Sintiju Spriņģi( mob. 29377458).

 

 


 

Uzzini vairāk par jauniešu aktivitātēm, piedaloties tajās!

 

Šeit dažas tuvākās aktivitātes:

https://www.facebook.com/events/815311755183289/

https://www.facebook.com/events/1416551221986787/

https://www.facebook.com/events/1436851793280419/

Gaidam tevi ciemos "Jauniešu istabā" Pāvilostā, Stadiona ielā 6 (ieeja no "Krama").

 

Sintija Spriņģe
Pāvilostas novada pašvaldības
jaunatnes lietu speciāliste
mob. 29377458

 


 

Veic brīvprātīgo darbu Pāvilostas
mūzikas un mākslas festivālā „Zaļais stars”
 
    Atsaucoties sociālo tīklu aicinājumam, Pāvilostas novada jaunieši Terēze un Edgars kļuva par  festivāla brīvprātīgajiem palīgiem.
    Jaunieši savus brīvprātīgo pienākumus pildīja gan festivāla atklāšanas dienā- īpašajā nakts koncertā Sakaslejas baznīcas dārzā 24. jūlijā, kā arī nākamajā dienā, 25. jūlijā, grandiozajā koncertā Pāvilostas pludmalē, nopelnot bezmaksas iespēju piedalīties visos festivāla pasākumos.
Lepojos ar tik apzinīgiem un aktīviem novada jauniešiem!
 
Sintija Spriņģe,
Pāvilostas novada jauniešu lietu speciāliste

 


 

Jauniešu Garantijas pasākums "Jauniešu mājā" Liepājā

 

17. aprīlī Liepājā notiks Jauniešu Garantija piedāvāto iespēju prezentācija jauniešiem, pedagogiem, vecākiem un citiem interesentiem.

Lai piesaistītu jauniešu uzmanību, pasākumā uzstāsies populārais dziedātājs, Miks Dukurs un piedalīsies veiksmīgas, sabiedrībā zināmas personas no Kurzemes, piemēram, Artis Daugins (Blue Shock Bike), Maija Kalniņa (koncertuzveduma Es esmu Liepāja idejas autore un režisore), Lelde Jagmina (Radio Skonto balss). Jauniešu Garantija prezentāciju atklās ar īpašu preses pasākumu.

Jauniešu Garantija prezentācijā:
• informācija par Jauniešu Garantija sniegtajām iespējām - atbalstu tālākās izglītības iegūšanā, pirmās darba pieredzes vai darba meklējumos;
• Mika Dukura koncerts;
• Individuālas karjeras konsultācijas, ko nodrošinās Nodarbinātības Valsts aģentūras karjeras speciālisti;
• Radošās darbnīcas.

 

Pāvilostas novada pašvaldība nodrošina transportu nokļūšanai uz pasākumu- Dod ziņu, ja esi gatavs pievienoties!

Vairāk info par Jauniešu Garantija: http://www.lm.gov.lv/text/2607

 


 

Kurzemes reģionālā jaunatnes darba konference

“Jaunatnes darba nozīme jauniešu iniciatīvu attīstībā reģionos”

- LĪDZDARBOJIES!

 

PROGRAMMA

 

Jaunieši, pašvaldību (tai skaitā – pašvaldību jauniešu centri), valsts un nevalstiskā sektora pārstāvji – tiekamies Kurzemes reģionālajā jaunatnes darba konferencē, lai iepazītos viens ar otru, dalītos ar savu pieredzi, dzirdētu veiksmes stāstus, veidotu sadarbību un novērtētu jauniešus kā resursu Kurzemes reģiona attīstībai! Pieteikšanās līdz 2015.gada 24.aprīlim.

Kurzemes reģionālā jaunatnes darba konference norisināsies 2015.gada 8.maijā, viesu namā “Smuku muiža”, Remtes pagastā, Brocēnu novadā.

Reģionālās jauniešu konferences “Jaunatnes darba nozīme jauniešu iniciatīvu attīstībā reģionos” mērķis ir apzināt jaunatnes darba lomu un nozīmi jauniešu aktivitātes veicināšanā Kurzemes plānošanas reģionā, veicināt jaunatnes darbā iesaistīto pušu sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Kurzemes reģionālajā konferencē vienuviet būs iespēja:

•Satikt 100 cilvēkus, kuri domā, ka jaunieši ir resurss Kurzemes attīstībai;
•Uzzināt situāciju Kurzemes plānošanas reģionā jauniešu darba aktivitātes veicināšanas kontekstā;
•Iepazīt jauniešu veiksmes stāstus;
•Gūt jaunu pieredzi un piedzīvot dažādību diskusijās.

Dalība konferencē ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana un izdales materiāli. Pašiem būs jāparūpējas par nokļūšanu līdz konferences norises vietai – viesu nams „Smuku muiža”, Remtes pagasts, Brocēnu novads (http://www.smukumuiza.lv/ ). 

Lai pieteiktos konferencei, aizpildi pieteikuma anketu http://ieej.lv/CNB7j līdz 2015.gada 24.aprīlim. 

Par rezultātiem informēsim līdz 2015.gada 27.aprīlim. Jautājumu un neskaidrību gadījumā, lūdzu, rakstiet vai zvaniet – Laura Riekstiņa, tālr.: 22046231, e-pasts: laura.riekstina@redcross.lv

Vietu skaits ir ierobežots – 100 dalībnieki. 

 

Konferenci organizē Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienību „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Zemgales un Kurzemes reģionā) un Jaunatnes Līderu Koalīciju, Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros. Vairāk informācijas par Latvijas un Šveices sadarbības programmu „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” meklējiet mājas lapā: www.jaunatne.gov.lv

 


 

JAUNIEŠU LIETU SPECIĀLISTES IZVIRZĪTIE MĒRĶI

Strādājot Pāvilostas novada pašvaldībā par Jaunatnes lietu speciālisti, plānoju vadīt aktīvāko jauniešu sapulces- „Līderu sanāksmes”, organizēt Pāvilostas novada jauniešu informatīvās tikšanās un pieredzes apmaiņas braucieni uz citiem Kurzemes Jauniešu centriem. 

     Plānoju ikdienā organizēt nodarbības un aktivitātes bērniem un jauniešiem, pēc skolas apmeklējuma (dažas no aktivitātēm, kuras ierosinājuši jaunieši- šūšanas, rokdarbu nodarbības, gleznošanas nodarbības, ēstgatavošanas nodarbības, filmu vakari, spēļu vakari, apkārtnes sakopšanas talkas, fotosesijas u.c.).

    Plānoju novada jauniešus padziļināti iesaistīt un novadā aktivizēt „Brīvprātīgā darba veicēja kustību”, kā arī, gada laikā plānoju realizēt „Eiropas Brīvprātīgā darba” projektu Pāvilostas novadā un piedalīties Starptautiskā pieredzes apmaiņas projektā.

Par savu galveno uzdevumu un mērķi uzskatu- iesaistīt jauniešus jaunatnes politikas veidošanā, motivēt jauniešus aktīvi piedalīties aktivitātēs un motivēt darboties individuāli, sekmēt jaunu radošu iniciatīvu rašanos un attīstību.

    Savas darbības procesā pamatā pielietoju neformālās izglītības metodes, kas veicina jauniešu izaugsmi.