Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Pasākumi

Vērgales PII “Kastanītis”

norisinājās labdarības akcija “Neesi vienaldzīgs”

 

     Ziemassvētkus gaidot un ticot brīnumiem “Pūcītes” grupas skolotājas aicināja piedalīties labdarības akcijā „Neesi vienaldzīgs”. Labdarības akcija norisinājās no 15. decembra – 29. decembrim. Labdarības akcijas mērķis bija kopīgi palīdzēt bērnu un pieaugušo mīluļiem - suņiem un kaķiem, kuriem nav māju. Bērnu vecāki, iestādes darbinieki varēja ziedot - dzīvnieku barību, segas, avīzes, paladziņus - autiņus, vitamīnus, dzīvnieku rotaļlietas, medicīnas cimdus, kaķu smiltis, grīdas kopšanas līdzekļus - birstes, pretblusu līdzekļus, prettārpu līdzekļus, dezinfekcijas līdzekļus.

    Šī gada 18. janvārī sarūpētās dāvaniņas tika nogādātas patversmē “Lauvas sirds”. Sirsnīgs paldies visiem, kas piedalījās labdarības akcijā “Neesi vienaldzīgs”.

 

  “Pūcītes” grupas skolotājas

Lilita Gulbe un Laura PriedeVērgales PII “Kastanītis” organizētā aktivitāte sadarbība ar vecākiem

“Izgaismo Kastanīti”

 

    Novembra mēnesis Vērgales PII “Kastanītis” bija īpašs. Darbīgi un sirsnīgi tika aizvadīta Latvijas dzimšanas diena. Vecāki aktīvi atbalstīja un kopā ar bērnu mājās izgatavoja lukturīšus.

      11. novembrī un 18. novembrī Vērgales PII “Kastanītis” palodzes rotāja un izgaismoja gaismas lukturīši. Kopīgi mums izdevās šo tumšo laiku padarīt gaišāku kā arī sajust svētku sajūtu.

 


Vērgales "Kastanītis" tematiskais rīts "Mārtiņdiena"


Vērgales PII "Kastanītis" no 11. - 15. oktobrim norisinājās "Kastaņu dienas".

 


Miķeļdienas ražas izstāde “Rudentiņš bagāts vīrs”

      

      Turpinot tradīcijas, arī šogad Vērgales PII “Kastanītis” notika Miķeļdienas ražas izstāde. Sadarbībā ar vecākiem bērni atnesa dažādus dārzeņus un rotaļnodarbību laikā paši skolotājas vadībā gatavoja savu iecerēto darbiņu izstādei. Bērni ar lielu prieku gatavoja un stāstīja par savu izgatavoto darbiņu no dārzeņiem. Ir svarīgi atbalstīt bērna vēlmi patstāvīgi darboties, jo iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas mācību procesa laikā ir daudz vērtīgākas un labāk saglabājas bērnu atmiņā.


Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 

Foto no iestādes arhīva

 

"LĀCĒNI" GRUPA

 

"PŪCĪTES" GRUPA

 

"SAULĪTES" GRUPA

 

"ZAĶĒNU" GRUPA

 

 

 


Vērgales PII “Kastanītis”

bērni piedalās ugunsdrošības apmācībās

 

Šī gada 14. septembrī Vērgales PII “Kastanītis” ciemojās ugunsdzēsēji. “Saulītes” un “Pūcītes” grupas bērniem bija lieliska iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēja profesiju un nostiprināt zināšanas par ugunsdrošību. Pasākums norisinājās iestādes rotaļu laukumā.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 

Foto no iestādes arhīva

 


VĒRGALES PII "KASTANĪTIS" SVEICIENS TĒVU DIENĀ


Jaunais mācību gads Vērgales PII “Kastanītis”

 

     Cienījamie pedagogi un vecāki! Prieks Jūs visus sveikt šajā jaukajā jaunajā mācību gadā.  Šogad Vērgales PII “Kastanīti” apmeklēs 73 bērni visā izglītības iestādē kopumā. Mēs lepojamies, ka mūsu pirmsskolas izglītības iestāde “Kastanītis” atrodas tik skaistā un gleznainā vietā Latvijā. Šeit mūsu bērniem ir daudzas priekšrocības – svaigs gaiss un iespēja pētīt dabu un apkārtni visā savā daudzveidībā.

     Mēs varam priecāties, ka mūsu pirmsskolas izglītības iestādē strādā zinoši un profesionāli pedagogi. Īpaši paldies visām skolotājām un skolotāju palīgiem par viņu lielo ieguldījumu, jo viņu loma izglītībā ir būvēt pašus pamatus mūsu bērniem. Paldies visiem bērnu vecākiem par aktīvu līdzdalību atbalstot un īstenojot dažādas iestādēs aktivitātes.

     Arī šajā mācību gadā būs daudz jaunu izaicinājumu, ar kuriem mums visiem kopīgi nāksiet tik galā, lai katrs bērns justos dzīvespriecīgs un gaidīts mūsu pirmsskolas izglītības iestādē “Kastanītis”. Tikai kopā mēs spēsim paveikt vairāk un padarīt mūsu bērnu ikdienu laimīgāku un daudzpusīgāku.

 

Veselību vēlot -

Vērgales PII “Kastanītis” pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 

Foto no iestādes arhīva

 


NOSLĒDZIES MAKULATŪRAS VĀKŠANAS KONKURSS

„TĪRAI LATVIJAI!” 2020./2021.M.G.

 

      Vērgales PII “Kastanītis” šajā mācību gadā piedalījās makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. Makulatūras konkursā aktīvi iesaistījās gan iestādes darbinieki, gan bērni, gan liels atbalsts bija bērnu vecāki! Vērgales PII “Kastanītis” kopā savāca 4305 kg makulatūras.

     Šī gada 6. maijā Vērgales PII “Kastanītis” sveiks trīs bērnus, kuri visaktīvāk iesaistījās makulatūras vākšanas konkursā:

1. Hanna Vītoliņa “Lācēni” grupa - 1035 kg;

2. Jānis Brēdiķis “Saulītes” grupa - 400 kg;

3. Elisa Miltiņa un Luisa Miltiņa “Saulītes” grupa – 375 kg.

    Liels paldies visiem Pāvilostas novada iedzīvotajiem, Vērgales PII “Kastanītis” bērnu vecākiem un iestādes darbiniekiem par atbalstu un līdzdalību makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”.

     Turpinot rūpēties par apkārtējo dabu un vidi Vērgales PII “Kastanītis” bērni kopā ar skolotājām 23. aprīlī piedalījās pavasara talkā iestādes teritorijā, lai sakoptu savu tuvāko apkārtni, kur rotaļājas un pavada daudz laikā kopā ar vienaudžiem.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 

 


Lieldienu aktivitātes Vērgales PII "Kastanītis"

 

Bērnu zīmējumu izstāde “Mans fantāzijas putns”

 

       Vērgales PII “Kastanītis” sadarbībā ar bērnu vecākiem februāra mēnesī organizēja bērnu zīmējumu izstādi “Mans fantāzijas putns”.

        Katram bērnam bija iespēja mājās kopā ar savu ģimeni uzzīmēt savu fantāzijas putnu. Bērnu zīmējumi tika izlikti izstādē iestādes pirmā stāva logos. Šī bija lieliska iespēja arī bērnu vecākiem vērot bērna darbiņus gan no rītiem, gan vakarā. Jo šobrīd esam situācijā, kad visvairāk ir nepieciešams būt vienotiem un just piederību iestādei. Bērni izstādes noslēgumā saņēma pateicību par piedalīšanos zīmējumu izstādē “Mans fantāzijas putns”.

     Paldies visiem vecākiem, kas aktīvi iesaistījās un atbalstīja sava bērna vēlmi piedalīties zīmējumu izstādē. Visi zīmējumi bija orģināli un izdomas bagāti.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 

 


Ziemas prieki Vērgales PII “Kastanītis” bērniem

 

     Šogad laika apstākļi bērnus lutināja ar kārtīgu ziemu. Vērgales PII “Kastanītis” bērni aktīvi izbaudīja ziemas priekus. Bērni kopā ar skolotājām regulāri devās pastaigās pētot dabu ziemā. Pētīja dzīvnieku pēdu nospiedumus sniegā, nesa veselīgu cienastu meža zvēriem, gatavoja ledus dekorus, eksperimentēja ar sniegu un kārtīgi sportoja svaigā gaisā. Bērnu prieks un smiekli izbaudot ziemas priekus ir neaprakstāms. Ar lielu degsmi un aizrautību bērni kopīgi rotaļās un cēla sniegavīrus. Daudziem bērniem šogad tā bija pirmā ziema, kad varēja izbaudīt ziemas priekus.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 


Vērgales PII “Kastanītis” rūķojas

 

Rūķītis pa mežu iet,

Galvā sārtu mici liek,

Iet un skaita pārsliņas,

Kuras krīt uz plaukstiņas.

 

     Mūsu Vērgales PII “Kastanītis” svētku laiks bija pārsteigumiem pilns. Sadarbībā ar bērna vecākiem iestādē tika organizēta radošo darbu izstāde “Zem sarkanās mices”. Vecākiem kopā ar bērnu bija iespēja izveidot savu fantāzijas rūķi. Izstāde tika organizēta laukā iestādes teritorijā, lai katrs varētu aplūkot interesantos rūķus, kas slēpās zem sarkanajām micēm.

     Sirsnīgs paldies visiem, kas iesaistījās radošo darbu izstādē “Zem sarkanās mices”. Bērnu prieks ir lielākais gandarījums ikvienam no mums. Liels paldies “Lācēni” un “Zaķēni” grupas vecākiem kuri parūpējās, lai gaišās un krāsainās lampiņas priecētus visus iestādes bērnus un pieaugušos.

Veselību, daudz prieku un veiksmes Jaunajā 2021. gadā vēlot –

Vērgales PII “Kastanītis” saime

 

 


Latvijas dzimšanas diena

 

      Šogad Vērgales PII “Kastanītis” bērni Latvijas dzimšanas dienai gatavojās nedaudz savādāk kā ierasts. Katra grupiņa svētkiem gatavojās individuāli.

     “Lācēni” grupas bērni mācījās dzejolīti par mūsu tēvu zemi - Latviju. Gatavoja svētku kūku Latvijas dzimšanas dienai no cepumiem, kas tika rotāta ar dzērvenēm. Rotaļnodarbībās bērni mācījās atpazīt un nosaukt valsti, kur dzīvojam un krāsot Latvijas karti. “Lācēni” grupiņā tika izveidots Latvijas patriotu stūrītis.

     “Zaķēni” grupas bērni kopā ar skolotājām gatavoja svētku cienastu - cepa cepumus. Rotāja grupu atbilstoši mēneša tematam. Iepazinās ar Latvijas simboliku - karti, karogu, ģerboni. Veidoja Latvijas kartes puzli no kultūrvēsturiskajiem novadiem. “Zaķēni” grupas bērni temata ietvaros apguva tautas dziesmu par savu skaisto tēvu zemi.

     “Saulītes” grupa rotaļnodarbību laikā devās "ceļojumā" pa Vērgales pagastu. “Ceļojumā” devās ar kuģi.  Apciemoja Ziemupi, Saraiķus, Ploci, Baltijas jūru. Iepazinās ar Latvijas dārgumiem - dzintaru. Ceļā satika balto cielavu, mārīti, apskatīja kokus - ozolu, liepu. Par godu Latvijas dzimšanas dienas svinībām “Saulītes” grupas bērni kopā ar skolotājām gatavoja svētku kūku.

      “Pūcītes” grupas bērni gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai rotaļnodarbībās radoši izgatavoja Latvijas karti dažādās tehnikās. Bērni tika iepazīstināti ar Latvijas novadiem, simboliem, himnu u.c. Grupas telpas tika izrotātās ar bērna darbiem atbilstoši tematam. Bērni paši rotaļnodarbībā gatavoja svētku kūku, kura tikai baudīta svētku dienā. Lai apsveiktu savu ģimeni Latvijas valsts svētkos, bērni izgatavoja apsveikuma kartiņas. Dzejoļa deklamēšana un filmēšana bija “Pūcītes” grupas dāvana Latvijai.

         Svētku dienā bērni mūzikas nodarbībā skatījās prezentāciju par Latviju un dziedāja Latvijas Himnu.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 


Gadskārtu svētki “Mārtiņi”

 

       Vērgales PII “Kastanītis” bērni aktīvi un radoši gatavojās Mārtiņdienai. Bērni grupās kopā ar skolotāju mācījās latviešu tautasdziesmas par Mārtiņiem, iepazinās ar Mārtiņdienas tradīcijām un ticējumiem. Gatavoja cienastu Mārtiņdienai – sklandraušus. Rotaļnodarbībās izgatavoja maskas, zīmēja, krāsoja, veidoja no dabas materiāliem gan Mārtiņzīmi, gan Mārtiņgaili.

         10. novembrī bērniem bija Mārtiņdienas pasākums aktu zālē, ko organizēja muzikālā skolotāja Simona Rača. Muzikālā skolotāja bērniem bija sagatavojusi dažādas dziesmas un dejas atbilstoši tematam un bērnu vecumam.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 

 


RIKKO diskotēka bērniem “HEIJĀ - HUMBA”

 

      Šī gada 30. oktobrī Vērgales PII “Kastanītis” ciemojās RIKKO lelles ar jautru un aizraujošu priekšnesumu “HEIJĀ - HUMBA” diskotēka bērniem. Ievērojot visus drošības pasākumus, pasākums tika organizēts laukā, iestādes teritorijā.

      Šajā RIKKO diskotēkā akcents tika likts uz ceļojumu uz citām zemēm. Tika dejotas sākumā iesildošās dejas, kurās bērni apguva ceļojumam nepieciešamos saukļus, piemēram, “heijā - humba”. Ceļojumā bērni iepazina citu valstu dejas. Diskotēka norisinājās 45 minūtes. Piedalījās visas vecuma grupiņas. Pēc pasākuma bērniem bija pozitīvas emocijas par jautro diskotēku.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

Pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 


Kastaņu dienas

 

       Vērgales PII “Kastanītis” šogad aizsāka jaunu tradīciju “Kastaņu dienas”, kas norisinājās vienas nedēļas garumā. “Kastaņu dienas” notika no 19. līdz 22. oktobrim.

      Sadarbībā ar bērna vecākiem tika sarūpēti kastaņi, kurus izmantoja realizējot dažādas idejas. Bērni kopā ar skolotājām visu nedēļu aktīvi mācību procesā apspēlēja kastaņus visdažādākos veidos. Bērni gatavoja rodošus darbus no kastaņiem, veidoja mandales, sporta aktivitātēs izmantoja kastaņus un pat gatavoja ēdamos kastaņus. Grupās mācību centros bērni aktīvi katru dienu darbojās ar kastaņiem. Bērni kastaņus izmantojas visās mācību jomās apgūstot jaunas prasmes, zināšanas un iemaņas. Noslēgumā bērni piedalījās “Kastaņu dienas” pasākumā, ko organizēja muzikālā skolotāja.

 

Vērgales PII “Kastanītis”

pirmsskolas izglītības metodiķe Lāsma Jāce

 


Džimbas 9 soļu drošības programma

 

     Šajā mācību gadā no oktobra līdz decembrim Vērgales PII „Kastanītis” 6 gadīgie bērni ar drošības aģenta un drošuļa Džimbas palīdzību apgūst zināšanas par personīgo drošību.

        Drošības tēls - Džimba  ar lomu spēļu, stāstu, diskusiju, video, mūzikas un ritmisku frāžu palīdzību bērniem māca:

  • atpazīt bīstamas un vardarbīgas situācijas,
  • atpazīt labu un sliktu, slepenu pieskārienu,
  • teikt “nē” nevēlamai uzvedībai un rīcībai,
  • sevi aizstāvēt un izvairīties no bīstamām situācijām,
  • pastāstīt pieaugušajam par piedzīvoto situāciju (meklēt un saņemt palīdzību),
  • gūt pārliecību, ka pieaugušā ( vai lielāka bērna) pāridarījums nekad nav paša bērna vaina.

       Programmu noslēdzot, mazie vērgalnieki droši varēs teikt – „Mani nevar piemuļķot, jo es esmu gudrs!”

 

               Džimbas drošības programmas skolotāja

Aija Gertsone

 

 


Piparkūku rotāšanas darbnīca

 

       Decembrī  PII "Kastanītis” jau otro gadu pēc kārtas notika Ziemassvētku rotājumu veidošanas darbnīca, ko organizē iestādes vecāku padome. Ja pērn vecāki gatavoja puzurus, tad šogad Ziemassvētku tematika bija piparkūkas, tāpēc vecāki izlēma kopā ar bērniem darbojoties rotāt  piparkūkas , kas būtu pašgatavots, videi draudzīgs un galugalā, noslēgumā arī gards rotājums iestādes eglītei.

        Pateicamies grupas "Saulītes” vecāku padomes mammai Agnijai Lieģei par jauko pasākumu un skaisto Ziemassvētku egles noformējumu.

 

                                                                                            Vadītāja Liena Ernstsone

 

 


Barselonas leļļu teātris ar Stravinska baletu “Petruška”

iepriecina bērnus Liepājā

 

       5. decembrī uz krāšņu komponista Igora Stravinska baletu “Petruška” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” bija sapulcējušies 870 bērni,  viņu vecāki un skolotāji, un viņu starpā arī 17 Vērgales kastanīši.

       Slaveno baletu ar liela izmēra leļļu un rotaļīgas, gaišas simfoniskās mūzikas palīdzību uz skatuves iedzīvināja krāšņais leļļu teātris “Per Poc” no Barselonas kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Fantastisko stāstu par Petrušku, balerīnu un mori leļļu baleta ievadā klausītājiem izstāstīja Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks.

Vadītāja Liena Ernstsone

 

 


Latvija manā sirsniņā!

 

       Par godu Latvijas 101. gadadienai PII “Kastanītis” 15. novembrī notika  svinīgs pasākums, tā ietvaros caur dziesmām, rotaļām un dzejoļiem bērniem tika audzinātas patriotisma jūtas pret savu dzimto zemi – Latviju, kā arī apziņas piederība Vērgales pagastam, novadam un valstij.

      Pasākumā piedalījās jaunsargi – Liene Šķila un Uvis Mūrnieks no Pāvilostas, kas pastāstīja par savu nodarbošanos, kā arī aicināja bērnus un skolotājas uz svinīgu solījumu Latvijai – augt un mācīties, rūpēties par tuvākajiem un savu apkārtni – dzimteni.

     Ar savu dzeju visus sveica auklīte Ilze Jackeviča - Voitkeviča, bet muzikālu sveicienu mums visiem bija sagatavojusi auklīte Līga Jakubovskaite.

       Pasākuma noskaņā visi tika cienāti ar Latvijas Dzimšanas dienas svētku kliņģeri.

 

Pirmsskolas mūzikas skolotāja Līga Spjute

 


Kur tu teci Mārtiņgaili?

Šogad 8. novembrī PII “Kastanītis” norisējās Mārtiņdienas pasākums “Kur tu teci Mārtiņgaili?” Bērni tika iepazīstināti ar Mārtiņdienas tradīcijām, rotaļām, dziesmām, maskām, ticējumiem, mīklām un ēdieniem. Katra no grupiņām sniedza savu sagatavotu priekšnesumu. Mūs arī pārsteidza skolotājas, kas bija pārģērbušas par ķekatniekiem. Bērnos tika audzināts tikumu un ieradumu attīstība latvisko tradīciju ietvaros.

Zeme rīb, rati klaudz,

Kas to zemi rībināja?

Nu atbrauca Mārtiņdiena

Deviņiem kumeļiem.

                                                                                                 Līga Spjute

 


LIEPĀJAS LEĻĻU TEĀTRA IZRĀDE ,,LĀČA NAMIŅŠ’’

5.novembrī mūsu iestādē viesojās Liepājas Leļļu teātris ar izrādi ,,Lāča namiņš’’ pēc latviešu tautas pasakas motīviem. Izrādes varoņi mācīja bērniem tādas tikumiskās vērtības kā draudzība, izpalīdzība, pieklājība un iecietība.

 

                                                                      Vadītāja Liena Ernstsone

 


Leļļu teātris ,,LATVIJA- MANAS MĀJAS’’

30.oktobrī – Latvijas Dzimšanas dienas priekšvakarā bērni noskatījās patriotisku leļļu koncertu ,,Latvijas – manas mājas’’, kurā satikām iepriekšējās izrādēs iepazītus un jau iemīļotus varoņus – ķiplociņu, Miķelīti, Opīti, Ziemassvētku vecīti, Lieldienu Zaķi un citus.

Visi cildināja Latvijas skaistumu, draudzību un saticību, aicināja svinēt visus latviskos svētkus.

 

                                                   PII metodiķe Aija Gertsone

 


Olimpiskā diena PII ,,Kastanītis”

Jau otro gadu arī bērnudārza bērni piedalās Olimpiskajā dienā 2019, ko organizē Latvijas Olimpiskās komiteja ( LOK), kad 650 pasākuma norises vietās vienlaicīgi notiek vingrošana, bet visas nedēļas ietvaros arī citas ar sportiskām aktivitātēm saistīti pasākumi.

 


Koncerts ,,Zīmju stāsti’’

20. septembrī ,,KASTANĪŠI” gaidīja ciemos komponistu D.Rijnieku, lai kopā dotos muzikālā piedzīvojumā un iepazītu  dažādas ,,zīmes’’ – rakstu zīmes, pieturzīmes, teksta zīmes, ceļa zīmes ..

 

                                                          PI metodiķe Aija Gertsone

 


ZINĪBU DIENA 2019

2. septembrī Vērgales pag. PII ,,Kastanītis’’ pēc vasaras vēra durvis, lai sagaidītu plašo ,,kastanīšu’’ saimi. Svinīgajā pasākumā bērni un vecāki iepazinās ar skolotājām un auklītēm, bet pasākuma otrajā daļā vecākiem kopā ar bērniem darbojoties tapa ,,labo novēlējumu kastaņkoks’’. Tas priecēs mūs visa gada garumā!

 

                                                                           Vadītaja Liena Ernstsone


VĒRGALES PAGASTA SVĒTKU IETVAROS IESTĀDES TERITORIJAS  NOFORMĒŠANA AR ,,ZIEDU UGUNSKURU”

18. augustā iestādes kolektīvs piedalījās Vērgales pagasta svētkos veidojot tematisku noformējumu ,,ZIEDU UGUNSKURS”. Visi iestādes darbinieki un vecāki tika aicināti atnest ziedus noteiktās krāsās, tos kompozīcijā veidoja saimnieks Dmitrijs Kiss, skolotāju palīgi- Skaidrīte Štokmane, saimniecības daļas vadītāja Marina Raubēna, skolotājas Daiga Lapiņa un Sanita Dunkere.

 

   Vadītāja Liena Ernstsone