Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Pasākumi

Mākslas festivāls “Ienāc Pāvilostā - skaņā un krāsā”

     Ar Pāvilostas novada pašvaldības un Kurzemes zonas profesionālās ievirzes mākslas izglītības iestāžu atbalstu 24. septembrī Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola realizēja  mākslas festivālu “Ienāc Pāvilostā - skaņā un krāsā”. Šis projekts ir turpinājums 2020. gadā realizētājam pašvaldības projektam - mākslas festivālam “Ienāc Pāvilostā”, kurā audzēkņi un skolotājām apgleznoja vecas, nolietotas koka durvis.

       Mākslas festivāla “Ienāc Pāvilostā - skaņā un krāsā” galvenais mērķis bija izveidot oriģinālus vides objektus Pāvilostas pilsētai un izvietot tos mūzikas nodaļas logos, tādējādi veicinot kultūras pieejamību gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas apmeklētājiem dažādās vecuma grupās. Šajā festivālā tika iesaistītas Kurzemes profesionālās ievirzes mākslas izglītības iestādes – Grobiņas Mūzikas un mākslas skola, Ventspils Mākslas skola, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola, Priekules Mūzikas un mākslas skola, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola.

      Par pamatu vides objektiem tika doti dažādi mūzikas instrumenti (trompete, mežrags, vijole, akordeons, kokle, klarnete), kurus apgleznoja ar akrila krāsām. Iepriekš dalībnieki izstrādāja skices ar dažādiem mūzikas instrumentiem. Pēc rūpīgas žūrijas komisijas skiču atlases, 24. septembrī katra komanda apgleznoja mūzikas instrumentu un tas pārtapa par skaistu vides objektu.

       Projekta ietvaros audzēkņiem un skolotājiem bija iespēja iepazīties arī  ar Zaļās mākslas atbalstītāju, pedagoģijas zinātņu doktori, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes docenti, pāvilostnieci Vairu Kārkliņu un apgūt spalvas rakstību ar dažādu augu tintēm.

       Sirsnīgi pateicamies visiem projekta atbalstītājiem par iespēju realizēt šo projektu un skatīt spilgtos, dzīvespriecīgos audzēkņu un skolotāju brīnišķīgos radošos darbus!

 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas direktore Inga ŠNORE

 

Foto: A.Paipa

 

 


Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas

koncerts - izstāde "Pavasaris krāsās un skaņās"

 


JAUNRADES KONKURSĀ BALVU SAŅEM ARĪ PĀVILOSTNIECE

 

    Katru gadu Grobiņas Mūzikas un mākslas skola organizē Liepājas apkārtnes mūzikas skolu Sadraudzības pēcpusdienu – “Jaunrades konkursu”, kurā audzēkņi uzstājas ar pašu komponētiem skaņdarbiem.

    Šogad pasākums norisinājās attālināti. Saņēmām video no Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas, Piltenes Mūzikas skolas, Priekules Mūzikas un Mākslas skolas, Aizputes Mūzikas skolas, Nīcas Mūzikas Skolas un, protams, arī no Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem.

     Audzēkņu kompozīcijas vērtēja komponiste Laura Dubina, kuras daiļrade aptver dažādu žanru darbus orķestrim, korim, kameransamblim un arī elektronikai. Komponiste iesūtīja video, kurā vērtēja audzēkņu kompozīcijas kopumā un arī paziņoja Ceļojošās balvas ieguvēju. Savā video komponiste apsveica audzēkņus ar to, ka viņi šajā laikā piedalās konkursos un turpina komponēt. Kā arī sniedza katra priekšnesuma vērtējumu un ieteikumus turpmākajai darbībai.

     Kā ierasts, arī skolotāji un audzēkņi ar savu balsojumu varēja piešķirt kādam dalībniekam “Skatītāju simpātijas” balvu un otro gadu pēc kārtas Grobiņas novada pašvaldība piešķīra “Specbalvu”.

     Komponistes Lauras Dubinas piesķirtā CEĻOJOŠĀ BALVA - Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas audzēknei Gabriela Vagotiņa-Vagule “Vistas un gaiļa dancis”, skolotāja A. Ķikute.

      SKATĪTĀJU SIMPĀTIJAS BALVA - Nīcas Mūzikas Skolas audzēknei Jūlijai Vadonei “Augusta rīts”, skolotāja D .Jurga.

     Grobiņas novada pašvaldības SPECBALVA - Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Ērika Vārna “Roku dialogs”, skolotāja M. Zaķis.

      PALDIES visiem dalībniekiem un viņu skolotājiem par piedalīšanos! PALDIES komponistei Laurai Dubinai par atsaucību un vērtīgajiem komentāriem!

 

Informācija no Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas

 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas direktore saka lielu paldies skolotājai Antrai Ķikutei, Gabrielai un viņas vecākiem par ieguldīto darbu un laiku, skaņdarba tapšanā!