Sestdiena, 31.10.2020
Valts, Rinalds, Rinalda

Kanoe laivu noma

Foto: Mārtiņš Kalniņš

Pāvilostas novads ir bagāts ar upēm.

Lielākās upes Durbe, Tebra, Saka un Rīva.

 

Durbe

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/44-durbe

            Durbe ir skaista un līkumota upe. Tā iztek no Durbes ezera un Sakas pagastā satekot ar Tebru izveido Saku, kas savukārt ietek Baltijas jūrā. Durbe ir viena no upēm, kas veidojusies no kūstošo ledāju ūdeņiem ledus laikmeta beigās. Upes krasti ir lēzeni, tikai nedaudzās vietās tā iegraužas smilšakmenī un veido dažus metrus augstus stāvkrastus. Straumes ātrums noturīgs. Upes krastos slienas lapu koku audzes, vietām arī varenas egles.

            Tieši šeit, it kā necilajā, dižo krasta ainavu cienītāju reti laivotajā Durbē, var redzēt to, par ko stāsta Latvijas tūrisma attīstītāji: neskarto dabu un klusa miera pilnas ainavas, no kurām neatskan suņu rejas un nekūp skursteņi.

 

Tebra

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/41-tebra

            Iztek no Podnieku ezera Kalvenes pagastā. Senais Litorīnas jūras krasts, kurā Tebra izgrauzusi savu ceļu ir ģeoloģiski daudzveidīgs. Ir gan smilšu, gan pat grants kāpas, dolomīta atsegumi un dolomīta plākšņu brasls, zilā un pelēkā māla krasti un straujā ūdens veidoti dubultie upes dibeni. Krastu ainavas mainīgas visā upes garumā. Ir gan vareni meži, gan apgūtas lauksaimniecības zemes, gan vientuļas viensētas. Ik aiz līkuma manāma dzīvo radību rosība. Savā laikā Tebras plūdumu aizšķērsojušas slūžas, no kurām daļa upes straumes pa kanālu novadīta uz varenām dzirnavām.

 

Saka

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/89-saka

            Saka ir majestātiski krāšņa, sulīgais krastu zaļums atspoguļojas upē, kas vijas plašiem līkumiem, ūdens ir dziļš un rāms. Krastu ainavu rotā senas ēkas, tilti, tiltu drupas, kuģīši un laivas. Jocīgi koka ledus lauži, kuru tērauda loksnēm apsistās baļķu ribas slienas abos krastos un joprojām sargā nu jau gadiem neesošo koka dzelzceļa tiltu. Caur vareniem ošiem redzamas Pāvilostas muižas ēkas, apdrupuši cepļu dūmeņi un muižas parks ar pamestām, laika un ūdens sagrauztām promenādes piestātnes kāpnēm, kas sagaida laivotājus Pāvilostas pievārtē. Industriālā mantojuma šarms apvienojumā ar Piejūras zemienes dabas krāšņumu veido vienu no Latvijas upju skaistākajām ainavām. Pāvilostas apbūve sākas aiz gājēju tiltiņa. Laivas, laiviņas, kuģi un kuģīši, mājiņas uz ūdens, steķi un pilsētiņas skaņas un tad jau Pāvilostas jahtu piestātne un jūra.

 

Rīva

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/30-rva

  Rīva ir viena no skaistākajām mazajām Kurzemes upēm. Rīvas lejtece atrodas mežainajā Piemares līdzenumā, ko senākos laikos klāja ūdeņi. Šeit Rīvai joprojām raksturīga plata deltas ieleja. Lejpus Liepājas – Ventspils dzelzceļa līnijas, Rīvas ieleja kļūst arvien dziļāka, te nereti sastopami pat 10 m un augstāki stāvkrasti. Tie paglābuši Rīvu no meliorācijas, un līdz pat ietekai jūrā tā ir līkumaina, neskarta; vienīgais lietu un kārtības mainītājs še ir pati upe, ne cilvēks.

  Lejtecē Rīva ir gleznaina upe ar skaistiem krastiem, 12-15 m plata, sekla; upē sastopamas oļainas krācītes un straujteces. Kritums ir lielāks par 10 m.

Aprakstiem izmantota informācija no www.juraslaivas.lv

 

Kanoe laivu īre ''Beaver"

 

"Jūras", Bernāti, Nīcas pagasts, Nīcas novads, LV-3473

+371 26116933
Kurzemes laivas
 
Izbaudiet savas labākās brīvdienas kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem. Izbaudiet tās dabā – izbaudiet laivojot! Dodieties braucienā ar kanoe laivu pa Kurzemes skaistākajām upēm un ļaujieties upes straumei un tās daudzveidīgajiem dabas skatiem.

Mūsdienās laivošana ir viens no populārākajiem aktīvās atpūtas veidiem, ko var baudīt ikviens. Savu laivu neesamība nav šķērslis, lai atteiktos no nobraucieniem pa upi, jo ir pieejama lieliska alternatīva – laivu noma.

Jau vairāk kā deviņus gadus Kurzemes laivas organizē aktīvu laivošanu Kurzemes upēs. Izvēlieties vienas dienas maršrutus un dodieties jaukā piknikā ar kanoe laivu, vai pagariniet savas brīvdienas divu un trīs dienu izbraucienā.

Laivu noma piedāvā tūristu kanoe laivas ar piegādi izvēlētajā brauciena sākumpunktā. Automašīnu šoferus nogādājam no un līdz personīgajam transportam. Piedāvājam laivotāju transporta novietošanu.

Laivu noma nodrošina tūristu kanoe laivu ar diviem airiem, glābšanas vesti katram brauciena dalībniekam.

Par papildus samaksu iespējama sauso mantu maisu noma.

Plānojiet savu laivošanas pasākumu laicīgi, tas Jums garantēs laivu pieejamību nomā. Lai rezervētu laivu nomu vai laivu nobraucienu, lūdzam zvanīt 29985244,
vai rakstīt uz e-pastu info@kurzemeslaivas.lv

Laivu nomas izmaksas:

  • Laivu noma vienas dienas braucienam – 33.00 EUR/gab.*
  • Laivu noma divu dienu braucienam – 48.00 EUR/gab.*
  • Laivu noma trīs dienu braucienam – 55.00 EUR/gab.*
  • Braucieniem no otrdienas līdz ceturtdienai laivu nomai 10 % atlaide.**

* Laivu nomas cenas par 8 laivām. Par laivu nomu līdz un virs 8 laivām – cenas pēc vienošanās.
** Braucieniem ar ne mazāk kā 6 laivām.
Laivu transportēšanas izmaksas iekļautas cenā.


Kanoe laivas "Priežu muiža"

Pļavu iela 4, Pāvilosta
 

Kanoe laivas ''Redzēt debesis''

Dzintaru iela 2C, Pāvilosta

+371 29401273, +371 20610511

redzetdebesis@inbox.lv

www.redzetdebesis.lv


Kanoe laivas un SUP dēļi "Upeslejas"

 “Upeslejas”, Sakas pagasts, Pāvilostas novads, LV-3466

 +371 29199094; +371 27626623

 sakas.upeslejas@inbox.lv

 

Šī ir lieliska iespēja izbaudīt brīvo laiku aktīvi kopā ar ģimeni, draugiem, radiem vai kolēģiem pie dabas krūts, kur ir lieliska iespēja aizmirst par ikdienas rūpēm un vienkārši baudīt mieru! Piedāvājam laivu nomu pa Sakas, Tebras, Durbes, Rīvas u.c. Kurzemes upēm. Piedāvājam arī SUP dēļu nomu Jūsu izvēlētā ūdens tilpnē! Par visu nepieciešamo ekipējumu un transportu parūpēsimies!