Sestdiena, 31.10.2020
Valts, Rinalds, Rinalda

Stādi

Stādi

 

 

Nokļūšana: Maršruts atrodas pusceļā starp Apriķiem un Pāvilostu. Pie Sakas pagasta pārvaldes jānogriežas uz Apriķiem un jābrauc 10 km.

 

Transporta novietošana: Autotransportu var novietot piemērotā vietā publisko ceļu malā, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus.

 

Attālums un laiks: Maršruta garums 5 km. Ar kājām 3-4 stundas.

 

Īpašas norādes: Nekādā gadījumā nebradāt pa pļavām, kur tiek iegūts siens. Tauriņu vērošanai un fotografēšanai vispiemērotākās ir ceļmalas un augu joslas gar grāvjiem un mežmalās.

 

Norādes un labierīcības: Nav

 

Sabiedriskais transports: Nav

 

Tuvākie maršruti: „Pāvilosta”, „Apriķi”, „Cīravas mežs”.

 

Sezona: Dienas tauriņu vērošana sezona ilgst no aprīļa līdz augustam.

 

 

Pārvietošanās veids: Maršruts paredzēts tikai pārgājieniem.

 

 

Kopā maršrutā iespējams novērot 30-40 dienas tauriņu sugas.

1. Pļavas pie „Rūķu” mājām. Mēreni mitras pļavas ar dedestiņām, vīķiem, margrietiņām un pulkstenītēm iecienījuši raibeņi un resnglavīši. Biežāk sastopamie ir brūndzeltenais un melnūsainais resngalvītis, parastais pļavraibenis un lielais nātru raibenis. Pavasarī uz bērziem novērojams bērzu raibenis, kurš barojas ar koku sulu.

2. Nedaudz sausākas pļavas atrodas pie „Rasmaņu” mājām. Lielā skaitā jūnijā un jūlijā novērojami zilenīši un zeltainīši. Vīķu zilenītis, lielais skābeņu zeltainītis un violetais zeltainītis ir biežāk sastopamās sugas. Gar ceļa malu labprāt barojas rāceņu, kāļu un krūkļu balteņi.

 

Stādu tauriņu sugu saraksts

Maršruts