Ceturtdiena, 29.10.2020
Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis

Saraiķi

Saraiķi

 

 

Nokļūšana: Maršruts atrodas starp Liepāju un Ziemupi. No Liepājas ērtākais nokļūšanas veids ir caur Karostu un Šķēdi. Attālums no Pāvilostas 32 km, no Liepājas 20 km.

 

Transporta novietošana: Automašīnu var novietot Saraiķu centrā, vai piemērotās vietās ceļa malā, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus.

 

Attālums un laiks: Maršruta garums 12 km. Veicot maršrutu ar kājām, to nepieciešamības gadījumā var sadalīt īsākos posmos. Ar velosipēdu 3-4 stundas.

 

Īpašas norādes: Nav. Norādes un labierīcības: Nav.

 

Sabiedriskais transports: Liepāja – Saraiķi 06:15 (P-Pk), 15:35 (P-Pk,Sv). Saraiķi – Liepāja 07:39 (P-Pk), 17:09 (P-Pk,Sv). Ceļā pavadītais laiks 1 stunda.

 

Tuvākie maršruti: "Dzintara taka", "Ziemupe", "Kapsēde".

 

Pārvietošanās veids: Vispiemērotākais pārvietošanās veids ir ar velosipēdu vai auto. Maršrutu veicot ar kājām, to nepieciešams sadalīt īsākos posmos. Pavasarī un rudenī pārvietošanās ar velosipēdu var būt sarežģīta ceļu kvalitātes dēļ.

 

 

Sezona: Diennakts gaišajā laikā putnu sugas var vērot visu gadu. Nakts ekspedīcijām piemērotākais ir maijs un jūnijs, kad var klausīties griezes, paipalas, purva ķauķus, krūmu ķauķus un ausaino pūču mazuļus.

 

 

Kopā maršrutā novērotas 167 putnu sugas.

1. Saraiķu muiža. Nav atvērta apmeklētājiem. Apkārtnē ligzdo lukstu čakstīte, akmeņčakstīte, iedzeltenais ķauķis un dadzītis. Vasaras otrajā pusē uz vadiem atpūšas lieli mājas čurkstu, bezdelīgu un mājas strazdu bari – mazākā skaitā – parastā ūbele.

2. Intensīvi apsaimniekotas lauksaimniecības zemes. Migrācijas laikā uzturas zosis un gulbji. Viena no labākajām vietām Latvijā, kur novērot kukaiņu piekūnu. Labos invāzijas gados novērojami pat līdz 10 putniem kopā.

3. Saraiķu cents. Klasisks padomju laika kolhozs ar pamestāk ēkām un dārziem, kuros labprāt ligzdo dažādu sugu ķauķi, abu sugu erickiņi, baltā cielava, pelēkais mušķērājs un gredzenūbele.

4. Pļavas un kultūrainava Šķēdes poligona apkārtnē. Laba putnu vērošanas vieta ziemā. Purva pūce, bikšainais klijāns, kalnu ķeģis, ziemas žubīte un laukirbe ir tikai dažas no sugām, kuras šeit pārziemo, pateicoties piemērotiem barošanās apstākļiem.

 

Saraiķu putnu sugu saraksts

Maršruts