Ceturtdiena, 29.10.2020
Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis

Akmensrags

Akmensrags

 

 

Nokļūšana: Maršruts atrodas starp Pāvilostu un Ziemupi. No Liepājas-Ventspils šosejas P111 pie Sakas stacijas jānogriežas pa kreisi, un jābrauc 8 km līdz bākas norādei. No Liepājas ērtāk braukt caur Ziemupi. Pie Vērgales pagrieziena no P111 šosejas jānogriežas uz Ziemupi, un jābrauc 18 km līdz bākai. Attālums no Liepājas 50 km, no Ventspils 80 km.

 

Transporta novietošana: Automašīnu var novietot stāvlaukumā pie Akmensraga bākas, vai piemērotās vietās ceļa malā, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus.

 

Attālums un laiks: Maršruta garums 5 km.

 

Īpašas norādes: Nav. Norādes un labierīcības: Nav.

 

Sabiedriskais transports: Nav.

 

Tuvākie maršruti: "Pāvilosta", "Ziemupe", "Stādi".

 

Sezona: Dienas tauriņu vērošana sezona ilgst no aprīļa līdz augustam.

 

 

Pārvietošanās veids: Maršruts paredzēts tikai pārgājieniem.

 

 

Kopā maršrutā konstatētas 29 tauriņu sugas.

Līdzīgi kā Pāvilostas pelēkajā kāpā arī šeit sastopamas vairākas retas tauriņu sugas. Siena vēršacītis sastopams tikai sausās piejūras pļavās un kāpās gar Baltijas jūras piekrasti un Rīgas jūras līcī. Savukārt zileņu zilenītim pļavu tuvumā būs jābūt purvainam mežam, kur aug zilenes, ar kurām barojas šo tauriņu kāpuri. Akmensraga piekrastē visvairāk dzīvo tieši zilenīši, zeltainīši un sīksamteņi – mazākie Latvijas tauriņi. Tiem vieglāk kā lielajiem tauriņiem ir pielāgoties dzīvei vējainajās piekrastes kāpās.

 

Akmensraga tauriņu sugu saraksts

Maršruts