Svētdiena, 26.01.2020
Agneta, Agnis, Ansis

Ūdens prieki

Izbraucieni ar laivu

Dzintaru iela 2C, Pāvilosta

+371 20610511, +371 29125521

redzetdebesis@inbox.lv

Iespēja izbraukt gan jūrā, gan pa Sakas upi ar koka motorlaivu "Zeltīte" zinoša kapteiņa pavadībā.

 

 

Izbraucieni ar kuteri jūrā

+371 29343787

Cena: 50 Eur/h

vigants.varis@gmail.com

Viesu māja "Viga" piedāvā izbraukt ar kuteri un izbaudīt patīkamu braucienu pa jūru un piedzīvot neaizmirstamas sajūtas.

 

 

 Izbraucieni ar zvejnieka kuģīti

 
Jūras ielā 4, Pāvilosta
+371 63498400, +371 26321587, +371 29449927
Iespēja izbraukt un izbaudīt jūras vēju matos. Noķertās zivis iespējams arī nokūpināt īpašnieka piederošajā kempingā ''Zvejnieksēta''
 
 
Vizināšanās ar kuģīti, kuteri un laivu
"Pavilosta Marina"
 

Ostmalas iela 4, Pāvilosta

+371 29409848

 
 
 
Burāšanas skola
Dzintaru iela 2A, Pāvilosta 
+371 29104444
 
 
Pāvilostas SERF klubs
 
Dzintaru iela 1C, Pāvilosta
+371 26444934
 
Veikparks ''Wake Das Crocodill''
 

Dzelzsceļa iela 50, Pāvilosta

+371 26654754

www.wakecrocodill.lv, info@wakecrocodill.lv

Labākā alternatīva bezvēja dienām Pāvilostā! Parkā izvietoti divi kabeļi. Piemērots gan iesācējiem, gan mestarīgiem veikparka braucējiem. Katra kabeļa garums ir 120m.

 

Makšķerēšana no moliem un piekrastes

Makšķerēšanai Sakas upē un no moliem nav nepieciešama atsevišķa saskaņošana pašvaldībā. Makšķerniekiem tikai nepieciešama derīga makšķerēšanas karte un jāievēro saudzēšanas liegumu periodi attiecīgajām zivju sugām.

Makšķerēšanas kartes var iegādāties: Latvijas Pasta nodaļā (Tirgus iela 1, Pāvilosta) un interneta vietnē www.makskeresanaskarte.lv

 

Pāvilostas novads ir bagāts ar upēm.

Lielākās upes Durbe, Tebra, Saka un Rīva.

 

Durbe

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/44-durbe

 

            Durbe ir skaista un līkumota upe. Tā iztek no Durbes ezera un Sakas pagastā satekot ar Tebru izveido Saku, kas savukārt ietek Baltijas jūrā. Durbe ir viena no upēm, kas veidojusies no kūstošo ledāju ūdeņiem ledus laikmeta beigās. Upes krasti ir lēzeni, tikai nedaudzās vietās tā iegraužas smilšakmenī un veido dažus metrus augstus stāvkrastus. Straumes ātrums noturīgs. Upes krastos slienas lapu koku audzes, vietām arī varenas egles.

            Tieši šeit, it kā necilajā, dižo krasta ainavu cienītāju reti laivotajā Durbē, var redzēt to, par ko stāsta Latvijas tūrisma attīstītāji: neskarto dabu un klusa miera pilnas ainavas, no kurām neatskan suņu rejas un nekūp skursteņi.

 

Tebra

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/41-tebra

 

            Iztek no Podnieku ezera Kalvenes pagastā. Senais Litorīnas jūras krasts, kurā Tebra izgrauzusi savu ceļu ir ģeoloģiski daudzveidīgs. Ir gan smilšu, gan pat grants kāpas, dolomīta atsegumi un dolomīta plākšņu brasls, zilā un pelēkā māla krasti un straujā ūdens veidoti dubultie upes dibeni. Krastu ainavas mainīgas visā upes garumā. Ir gan vareni meži, gan apgūtas lauksaimniecības zemes, gan vientuļas viensētas. Ik aiz līkuma manāma dzīvo radību rosība. Savā laikā Tebras plūdumu aizšķērsojušas slūžas, no kurām daļa upes straumes pa kanālu novadīta uz varenām dzirnavām.

 

Saka

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/89-saka

 

            Saka ir majestātiski krāšņa, sulīgais krastu zaļums atspoguļojas upē, kas vijas plašiem līkumiem, ūdens ir dziļš un rāms. Krastu ainavu rotā senas ēkas, tilti, tiltu drupas, kuģīši un laivas. Jocīgi koka ledus lauži, kuru tērauda loksnēm apsistās baļķu ribas slienas abos krastos un joprojām sargā nu jau gadiem neesošo koka dzelzceļa tiltu. Caur vareniem ošiem redzamas Pāvilostas muižas ēkas, apdrupuši cepļu dūmeņi un muižas parks ar pamestām, laika un ūdens sagrauztām promenādes piestātnes kāpnēm, kas sagaida laivotājus Pāvilostas pievārtē. Industriālā mantojuma šarms apvienojumā ar Piejūras zemienes dabas krāšņumu veido vienu no Latvijas upju skaistākajām ainavām. Pāvilostas apbūve sākas aiz gājēju tiltiņa. Laivas, laiviņas, kuģi un kuģīši, mājiņas uz ūdens, steķi un pilsētiņas skaņas un tad jau Pāvilostas jahtu piestātne un jūra.

 

Rīva

http://upesoga.lv/lv/marsruti/river/30-rva

 

  Rīva ir viena no skaistākajām mazajām Kurzemes upēm. Rīvas lejtece atrodas mežainajā Piemares līdzenumā, ko senākos laikos klāja ūdeņi. Šeit Rīvai joprojām raksturīga plata deltas ieleja. Lejpus Liepājas – Ventspils dzelzceļa līnijas, Rīvas ieleja kļūst arvien dziļāka, te nereti sastopami pat 10 m un augstāki stāvkrasti. Tie paglābuši Rīvu no meliorācijas, un līdz pat ietekai jūrā tā ir līkumaina, neskarta; vienīgais lietu un kārtības mainītājs še ir pati upe, ne cilvēks.

  Lejtecē Rīva ir gleznaina upe ar skaistiem krastiem, 12-15 m plata, sekla; upē sastopamas oļainas krācītes un straujteces. Kritums ir lielāks par 10 m.

Aprakstiem izmantota informācija no www.juraslaivas.lv

 

Kanoe laivu īre ''Beaver"

 

"Jūras", Bernāti, Nīcas pagasts, Nīcas novads, LV-3473

+371 26116933
 

Izbaudiet savas labākās brīvdienas kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem. Izbaudiet tās dabā – izbaudiet laivojot! Dodieties braucienā ar kanoe laivu pa Kurzemes skaistākajām upēm un ļaujieties upes straumei un tās daudzveidīgajiem dabas skatiem.

Mūsdienās laivošana ir viens no populārākajiem aktīvās atpūtas veidiem, ko var baudīt ikviens. Savu laivu neesamība nav šķērslis, lai atteiktos no nobraucieniem pa upi, jo ir pieejama lieliska alternatīva – laivu noma.

Jau vairāk kā deviņus gadus Kurzemes laivas organizē aktīvu laivošanu Kurzemes upēs. Izvēlieties vienas dienas maršrutus un dodieties jaukā piknikā ar kanoe laivu, vai pagariniet savas brīvdienas divu un trīs dienu izbraucienā.

Laivu noma piedāvā tūristu kanoe laivas ar piegādi izvēlētajā brauciena sākumpunktā. Automašīnu šoferus nogādājam no un līdz personīgajam transportam. Piedāvājam laivotāju transporta novietošanu.

Laivu noma nodrošina tūristu kanoe laivu ar diviem airiem, glābšanas vesti katram brauciena dalībniekam.

Par papildus samaksu iespējama sauso mantu maisu noma.

Plānojiet savu laivošanas pasākumu laicīgi, tas Jums garantēs laivu pieejamību nomā. Lai rezervētu laivu nomu vai laivu nobraucienu, lūdzam zvanīt 29985244,
vai rakstīt uz e-pastu info@kurzemeslaivas.lv

Laivu nomas izmaksas:

  • Laivu noma vienas dienas braucienam – 33.00 EUR/gab.*
  • Laivu noma divu dienu braucienam – 48.00 EUR/gab.*
  • Laivu noma trīs dienu braucienam – 55.00 EUR/gab.*
  • Braucieniem no otrdienas līdz ceturtdienai laivu nomai 10 % atlaide.**

* Laivu nomas cenas par 8 laivām. Par laivu nomu līdz un virs 8 laivām – cenas pēc vienošanās.
** Braucieniem ar ne mazāk kā 6 laivām.
Laivu transportēšanas izmaksas iekļautas cenā.

 
 

 

 

 

Kanoe laivas "Priežu muiža"

 

Pļavu iela 4, Pāvilosta
+371 26426704,+371 29272547
rita3001@inbox.lv, www.priezumuiza.lv
 
 
Kanoe laivas ''Redzēt debesis''
 

Dzintaru iela 2C, Pāvilosta

+371 29401273, +371 20610511

redzetdebesis@inbox.lv

www.redzetdebesis.lv

www.facebook.com/RedzetDebesis

 

Kanoe laivas un SUP dēļi "Upeslejas"

 

 “Upeslejas”, Sakas pagasts, Pāvilostas novads, LV-3466

 +371 29199094; +371 27626623

 sakas.upeslejas@inbox.lv

 https://www.facebook.com/SakasUpeslejas

 

Šī ir lieliska iespēja izbaudīt brīvo laiku aktīvi kopā ar ģimeni, draugiem, radiem vai kolēģiem pie dabas krūts, kur ir lieliska iespēja aizmirst par ikdienas rūpēm un vienkārši baudīt mieru! Piedāvājam laivu nomu pa Sakas, Tebras, Durbes, Rīvas u.c. Kurzemes upēm. Piedāvājam arī SUP dēļu nomu Jūsu izvēlētā ūdens tilpnē! Par visu nepieciešamo ekipējumu un transportu parūpēsimies!