Ceturtdiena, 02.04.2020
Imgarde, Irmgarde

Dabas takas

Dabas taka "Rīvas loki"

Lai gan no lielceļa pagaidām vēl neredzēsiet ierasto “brūno zīmi” ar norādi uz taku, tomēr tā ir viegli atrodama. Sekojiet norādei uz Ulmales-Labraga luterāņu baznīcu, takas sākums atzīmēts ar speciāli veidotu takas nosaukuma zīmi. Maršruts turpinās virzienā prom no jūras, un vijas augšup un lejup pa Rīvas upes lejteces gleznaino senleju. Rīva plūst kanjonveidīgā gravā, kuras dziļums sasniedz 12 metrus. Skatam paveras neskaitāmi upes līkloči un stāvie krasta atsegumi, iespējams vērot krāšņus dabas skatus un augu daudzveidību. Ja paveiksies, var ieraudzīt arī zivju dzenīti vai melno stārķi.
Laivošanai upe vairāk piemērota pavasarī un rudenī.

Takai ir 3 posmi. Maršruts piemērots aktīviem gājējiem, visu 3 posmu iziešanai pavisam nepieciešamas vidēji 2,5 h un kopējā distance ir 8 km. Maršrutā pieejamas vairākas vienkāršas atpūtas vietas ar soliņiem un ugunskura vietām.

Pirmie divi posmi marķēti ar zaļu krāsu uz kokiem. Pēdējais – grūtākais – nav speciāli veidots un iezīmēts, tas patiks ceļotājiem, kas mīl neskartu dabu un gatavi pārvarēt dažādus iespējamus šķēršļus – nolūzušus kokus, aizaugušu krastu utml. Lai nenomaldītos, pēdējā posma iziešanai ieteicams sekot upes krasta līnijai, kas aizvedīs līdz maršruta noslēgumam pie Gumbu tilta. Maršruts ir līnijveida, atgriešanās iespējama pa ceļu. Tomēr jārēķinās, ka sabiedriskais transports gan šeit nekursē, līdz ar to savlaicīgi jāpadomā par transportu atpakaļ vai jāmēro atpakaļceļš kājām.

Apmeklējot dabas taku, apmeklētājiem ieteicams ērts, pārgājieniem piemērots apģērbs un apavi.

“Rīvas loki” ir pieejami visu gadu, katram gadalaikam piešķirot savu nokrāsu dabas paletē.

Pārgājiens vides gida pavadībā- +371 26 586 582

GPX failu meklē šeit:


Pāvilostas pludmales taka

Taka ļauj izbaudīt mierpilnu un nesteidzīgu pastaigu gan pa smilšainu liedagu, gan koka laipām pludmales centrālajā atpūtas zonā.

Taka ļauj iepazīt unikālo piekrastes ainavu un pelēkajai kāpai raksturīgos augus.Takas tālākajā punktā ierīkota piemiņas vieta lietuviešu kareivjiem, kuri 2. Pasaules kara laikā palīdzēja Latvijas bēgļiem nokļūt uz Zviedriju, taču tika nošauti no vācu karaspēka puses.

Takas sākums- Kalna iela 43.

Stāvlaukumā dodoties pa labi un sekojot zīmei "Lietuviešu kareivju kapi". Iesākumā taka iet gar Pelēko kāpu un ir marķēta ar BALTS-DZELTENS-BALTS zīmēm uz kokiem, tālāk taka marķēta ar koka stabiņiem. Atpakaļceļā dodoties gar pludmali nokļūt atpakaļ sākumpunktā.

Izstaigājot visas koka laipas un dodoties līdz lietuviešu kareivju kapa vietai kopā būs mēroti apmēram 3km. Vidējais pastaigas laiks 45 min.