Otrdiena, 23.04.2024
Jurģis, Juris, Georgs

Rozentāla skriešanas svētkos piedalās arī vērgalnieki

04.04.2018

2018. gada 17. martā Saldū sākās asfalta skrējienu sacensību sezona ar kuldīdznieka Kristapa Bērziņa un tukumnieces Karīnas Helmanes-Soročenovas uzvarām 10 kilometru distancē. Kristaps Bērziņš uzvarēja ar rezultātu 32:19 un Karīna Helmane-Soročenova ar rezultātu 37:05.

Piecu kilometru tautas skrējienā uzvaras izcīnīja Liepājas puses skrējēji Kalvis Alseika (0:16:20) no Vērgales un Izabella Bogdanova (0:19:58) no Aizputes. Otrajā vietā finišēja Jānis Vītiņš (0:17:16), kurš otro vietu izcīnījis arī daudzkārt garākajā skrējienā Rīga -Valmiera. Saldeniekiem otro vietu atnesa Signe Birkenberga (0:20:31). No Vērgales piedalījās arī Gundars Miltiņš, kurš startēja 5 km distancē, kopvērtējumā iegūstot 57. vietu un 9. vietu savā vecuma grupā.

Kopumā sacensībās piedalījās vairāk kā 1000 dalībnieki. 10 kilometru distancē piedalījās 156 dalībnieki, 5 kilometru distancē – 210, pārējie dalībnieki bija dažāda vecuma bērni un jaunieši, kuri mēroja savam vecumam atbilstošas distances.

Ar labiem rezultātiem vērgalnieki stratē Lietuvas neatkarības atjaunošanas dienasskrējienos

2018. gada 11. martā Kalvis Alseika un Una Alseika piedalījās Lietuvas neatkarības atjaunošanas dienas skrējienā. Skrējiens notika Gargždai, pilsētā netālu no Klaipēdas, tajā piedalījās 120 skrējēji. 14.3 kilometru garajā distancē Kalvis Alseika izcīnīja pirmo vietu ar rezultātu 49:35 kā arī uzstādīja trases rekordu. Otro vietu izcīnīja Agnius Čiapas ar rezultātu 53:57. Uzvaru 3.9 kilometru garajā distancē izcīnīja Lietuvietis NerijusRuzveltas ar rezultātu 13:01

2018. gada 13. janvārī “Brīvības cīnītāju skrējienā” Klaipēdā Nerijus uzvarēja arī 8 kilometru skrējienā, ar rezultātu 26:28, kur Kalvis Alseika finiša sprintā piekāpās Nerijus un ieguva otro vietu ar rezultātu 26:29. 3 kilometru skrējienā piedalījās arī Gita Gausmane no Vērgales. Sacensībās piedalījās 252 dalībnieki, no kuriem 169 skrēja astoņus kilometrus.

Nākamās sacensības notika 7. aprīlī Liepājā, kur piecu kilometru distancē Kalvis Alseika  cīnījās ar labākajiem Latvijas garo distanču skrējējiem. Liepājas pusmaratons bija arī atklāšanas posms “Skrien Latvija” skriešanas seriālam, kurā dalībnieki septiņos posmos cīnīsies par uzvaru kopvērtējumā – 5 kilometru, 10 kilometru un pusmaratona - 21 km distancēs.