Ceturtdiena, 26.04.2018
Rûsiņš, Sandris, Alīna

Sadraudzības pilsētas

  

GORODOK pilsēta Ukrainā

 

    Gorodok (ukrain.Horodoka) ir pilsēta Ļvovas apgabalā Ukrainā, kurai cauri tek  Smotrych upe. Tas ir administratīvais centrs Gorodokas apgabalā (Horodoka Raion). Pilsēta pirmo reizi vēstures dokumentos minēta 1443.gadā. Toreizējā ciema nosaukumam ir vairākas definīcijas - "neliels cietoksnis ap māju", "žogs", "akmens siena", "ciems ar stiprinātu žogu" u.c.

     2015.gada 30.martā tika parakstīta sadraudzības deklarācija strap Gorodok pilsētu Ukrainā un Pāvilostas novadu Latvijā. Abas pašvaldības vienojās saglabāt pastāvīgas saites starp abām pašvaldībām, lai veicinātu dialogu, dalītos pieredzē un īstenotu visas kopīgās aktivitātes, kuras varētu veicināt uzlabošanos visās abu pašvaldību kompetenču jomās; īpaši iniciēt un atbalstīt abu pašvaldību līdzpilsoņu tikšanās; veicināt pieredzes un labās prakses apmaiņu kultūrā, izglītībā, sportā, sociālajā jomā, vides aizsardzībā, infrastruktūras attīstībā un uzņēmējdarbībā un attīstīt jaunus sadarbības veidus.

 

 

 

   SMILTENE

     Vārds „Smiltene” cēlies no latgaļu cilts vārda „smiltesele”, kas pirmo reizi vēstures avotos minēta 1427. gadā kā tirgotāju un amatnieku apmetne, taču tās pirmssākumi meklējami jau 13. gadsimtā. Tas liecina par Smilteni kā senas un bagātas vēstures pilsētu. 

      Šodien Smiltene kļuvusi par skaistu, sakoptu, tīru, zaļu, latvisku, omulīgu mazpilsētu un Smiltenes novada centru Latvijas Ziemeļvidzemes daļā. Smilteni apmeklē Latvijas un ārvalstu viesi, lai rastu mieru un klusumu, baudītu dabas krāšņumu, apbrīnotu pilsētas attīstību, kultūras un sporta tradīcijas un vietējo iedzīvotāju lielo rosību. 
      Pilsēta lepojas ar darbīgiem cilvēkiem, kas šeit dzīvo, mācās un strādā.
 
 

 

 

 

                     AUCE
  
    Auces novads ir zīmīgu un ievērojamu apskates objektu ieskauts novads Zemgalē, ar visu tā „sirdi” – Auci.  Tas  ir bagāts ar plašiem dabas skatiem, bagātām tradīcijām un kultūras mantojumu, ar nozīmīgu pagātni un radošu tagadni. Ar katru vietu saistās paliekošas atmiņas, kas dzīvojušas gadiem līdz ar mums.
    Vecauces muiža pieminēta ap 1616.gadu, un vēlākā Auces izveide cieši saistīta ar to. Auce, kas jau gadiem zināma kā vienīgā pilsēta Latvijā, kurai svin vārda dienu un apmeklētā Vecauces pils kā Auces pilsētas vizītkarte, kuru iecienījuši gan vietējie, gan ārvalstu tūristi.
   Auces pilsēta ar lauku teritoriju atrodas 40 kilometru attālumā no Dobeles, starp Zemgali un Kurzemi, pašos Latvijas dienvidos, tikai 7 km no Lietuvas robežas. Cauri Aucei tek Līgotnes upīte. Tā ir viena no mazākajām upēm Latvijā. Auces apkārtnē vislielākie krājumi ir kaļķakmenim, iegūst arī smilti un granti.
    Auces apkārtne ir bagāta ar mežiem. Izplatītākie koki ir bērzs un egle. Auces pusē ir manāmi staltbrieži, otrs populārākais dzīvnieks ir stirna. Mežos var salasīt avenes un zemenes – maz ir melleņu un brūkleņu. Lielauces purvā ir daudz dzērveņu. 
      

 


NERINGA
     Neringa ir pilsēta un atsevišķa pašvaldība Lietuvas rietumdaļā. Atrodas Kuršu kāpās. Faktiski tā nelīdzinās "īstai" pilsētai, jo apvieno vairākus ciematus izkaisītus Kuršu kāpās 50 kilometru garumā. Pēc iedzīvotāju skaita mazākā pašvaldība Lietuvā. Lietuvas tūrisma centrs.
   Neringa aizņem lielāko daļu no Kuršu kāpas Lietuvas daļas. Neringa pilsētas statusu ieguva 1961. gadā, kad administratīvi tika apvienoti vairāki ciemati. Neringas pašvaldībā ietilpstošās pilsētas daļas - Nida, Preila, Pervalka, Alksnine un Jodkrante. Nida ir centrālā apdzīvotā vieta. Neringu no pārējās Lietuvas teritorijas atdala Kuršu joma. Pāri jomai ir nodrošināta prāmju satiksme.
 
 
 

Īsceļi
NOVADA KARTE

Aktuālais jautājums

foto konkurss “PIE JŪRAS DZĪVE MANA”