Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Mākslas festivāls “Ienāc Pāvilostā - skaņā un krāsā”

Mākslas festivāls “Ienāc Pāvilostā - skaņā un krāsā”

29.09.2021

    Ar Pāvilostas novada pašvaldības un Kurzemes zonas profesionālās ievirzes mākslas izglītības iestāžu atbalstu 24. septembrī Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola realizēja  mākslas festivālu “Ienāc Pāvilostā - skaņā un krāsā”. Šis projekts ir turpinājums 2020. gadā realizētājam pašvaldības projektam - mākslas festivālam “Ienāc Pāvilostā”, kurā audzēkņi un skolotājām apgleznoja vecas, nolietotas koka durvis.

      Mākslas festivāla “Ienāc Pāvilostā - skaņā un krāsā” galvenais mērķis bija izveidot oriģinālus vides objektus Pāvilostas pilsētai un izvietot tos mūzikas nodaļas logos, tādējādi veicinot kultūras pieejamību gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas apmeklētājiem dažādās vecuma grupās. Šajā festivālā tika iesaistītas Kurzemes profesionālās ievirzes mākslas izglītības iestādes – Grobiņas Mūzikas un mākslas skola, Ventspils Mākslas skola, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola, Priekules Mūzikas un mākslas skola, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola.

       Par pamatu vides objektiem tika doti dažādi mūzikas instrumenti (trompete, mežrags, vijole, akordeons, kokle, klarnete), kurus apgleznoja ar akrila krāsām. Iepriekš dalībnieki izstrādāja skices ar dažādiem mūzikas instrumentiem. Pēc rūpīgas žūrijas komisijas skiču atlases, 24. septembrī katra komanda apgleznoja mūzikas instrumentu un tas pārtapa par skaistu vides objektu.

     Projekta ietvaros audzēkņiem un skolotājiem bija iespēja iepazīties arī  ar Zaļās mākslas atbalstītāju, pedagoģijas zinātņu doktori, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes docenti, pāvilostnieci Vairu Kārkliņu un apgūt spalvas rakstību ar dažādu augu tintēm.

     Sirsnīgi pateicamies visiem projekta atbalstītājiem par iespēju realizēt šo projektu un skatīt spilgtos, dzīvespriecīgos audzēkņu un skolotāju brīnišķīgos radošos darbus!

 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas direktore Inga ŠNORE

 

Foto: A.Paipa

 

« Atpakaļ