Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Konkurss “STĪGO, RADI BOLDERĀJĀ” ienāk Pāvilostā

Konkurss “STĪGO, RADI BOLDERĀJĀ” ienāk Pāvilostā

01.06.2021

    Neskatoties uz attālināto mācību procesu, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalās dažādos mākslas konkursos.

    Vizuālās mākslas konkursā “STĪGO, RADI BOLDERĀJĀ”, mūsu skolas audzēknes Monta Tumpele un Katrīna Antanoviča tika izvirzītas otrajai kārtai, kas notika  19. maijā Mākslas nodaļā. Konkursa pirmajā kārtā tika iesūtīti 150 darbi no dažādām Latvijas mākslas skolām.

    Katru gadu kāds Latvijas komponists rada skaņdarbus stīgu instrumentiem, kuri tiek komponēti speciāli šim konkursam, kurus atskaņo jaunie mūziķi, bet jaunie mākslinieki, klausoties komponista vai viņa laikabiedru mūziku, iedvesmojas savu darbu radīšanai. Šogad konkursa I kārtā bija  interpretācijas par Imanta Ziedoņa “Zaļo pasaku”.

     Otrajā kārtā 1. grupai bija jānoklausās I. Ziedoņa “Dzeltenā pasaka”, bet 2. grupai “Sarkanā pasaka” un jāuzglezno darbs, iedvesmojoties no dzirdētās pasakas.  Mazās mākslinieces pavadīja garu, bet ļoti radošu un ražīgu dienu, jo konkurss norisinājās no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00. Darbiņi izdevās, ļoti koši, un krāsaini, atbilstoši tēmai, dzeltens un sarkans! Monta ar Katrīnu, kurai tieši tajā dienā bija dzimšanas diena, bija ļoti apmierinātas ar paveikto.

      Konkursa otrajā kārtā Katrīna Antonoviča ar savu darbu “Liesmu grācija” ir ieguvusi Atzinības rakstu, kas ir lielisks rezultāts. Paldies skolotājai Initai Zingnikai par sagatavošanu. 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja

Antra Mazika

 

Montas Tumpeles II. Kārtas darbs                    Katrīnas Antanovičas II. Kārtas darbs

          

« Atpakaļ