Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Skaļās lasīšanas konkurss

Skaļās lasīšanas konkurss

01.06.2021

     27.maijā tiešsaistes platformā Zoom norisinājās Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Liepājas reģiona fināls. Sacensību otrajā kārtā piedalījās deviņi čempioni, kas titulu bija ieguvuši savas skolas sacensībās.  Šogad sacensībās piedalījās tikai 5.klašu skolēni.

     Žūrijas sastāvā bija žurnāliste un grāmatu autore Inese Ķestere, literāte un organizācijas Radi Vidi Pats aktīviste Linda Skranda un bibliotēkas “Libris” bibliotekāre un Liepājas Neatkarīgā teātra aktrise Diāna Zuļģe. Žūrijas vērtējumā par skaļās lasīšanas sacensību čempionu Liepājas reģionā 2021.gadā kļuva Vērgales pamatskolas skolnieks DANIELS ŠTRAUHS! Viņš lasījumam bija izvēlējies  fragmentu no Kristīnas Olsones grāmatas “Zombiju drudzis”.

    Valsts finālā sacensības turpinās viens kandidāts no katra reģiona, tādēļ Daniels septembrī dosies uz Rīgu, lai piedalītos šajās sacensībās. Katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase.

      Paldies skolotājai Inesei Renķei un Daniela vecākiem par ieguldījumu Daniela sagatavošanā skaļās lasīšanas sacensībām! 

 

Vita Braže

 

« Atpakaļ