Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Pāvilostas bērnu deju kolektīvi piedalās Deju svētku video projekta “Svinēt Sauli” filmēšanā

Pāvilostas bērnu deju kolektīvi piedalās Deju svētku video projekta “Svinēt Sauli” filmēšanā

19.05.2021

     Atsākoties deju mēģinājumiem klātienē Upesmuižas parkā, dejotāji sāka arī svarīgu un apjomīgu darbu, lai ieietu vēsturē unikāla Deju svētku video projektā “Svinēt Sauli”.

      Projekts ir veidots, lai šajos neskaidrajos un ierobežojumu pilnajos laikos ikviens dejotgribētājs varētu izjust kaut kripatiņu no ierasto Deju svētku emocijām. Šim projektam pieci Latvijā atzīti horeogrāfi veidoja absolūti jaunus deju virknējumus, ko ikviens var izdejot vienatnē, atrodoties savās mājās un iemācīties arī neklātienes apstākļos.

      Vienu mēnesi cītīgi mācoties, Pāvilostas pilsētas kultūras nama bērnu deju kolektīvi apguva savas vecuma grupas horeogrāfijas. Lai viss noritētu pēc iespējas gludāk, mēģinājumi notika gan klātienē, gan Zoom platformā, kurā arī notika gala filmēšana.

        Liels prieks bija bērniem uzvilkt (atkal vai citam tikai pirmo reizi) tautas tērpus, sapost matus un izslieties garākiem kameru priekšā. Pieslēdzoties Zoom`am mūs mīļi un atsaucīgi sagaidīja viens no Deju svētku virsvadītājiem – Jānis Purviņš, kurš arī palīdzēja bērniem labāk iekārtoties datoru un telefonu priekšā un mazināt satraukumu.

        Lai gan neiztikām bez starpgadījumiem un nelielām tehniskām ķibelēm, kopīgiem spēkiem visi spējām saņemties un ļoti skaisti nodejot Saules svinēšanas deju.

       Saku lielu un milzīgu paldies visiem dejotājiem, kuri nenobijās un ar skaistiem smaidiem sejā piedalījās šinī avantūrā!

     Saku lielu, lielu paldies vecākiem un visiem kameru iestatītājiem, matu pinējiem, pogu šuvējiem un kreklu gludinātājiem! Bez jums šis nebūtu bijis iespējams!

        Un pēdējais paldies Pāvilostas pilsētas kultūras nama saimei par neizsmeļamu atbalstu!

 

         Lai gan līdz gala rezultātam, kurā apvienosies aptuveni 700 deju kolektīvi no visas Latvijas, ir vēl jāgaida, sniedzam nelielu ieskatu, kā mums ir gājis mēģinājumos.

 

Saulaini sveicieni no Pāvilostas dejotājiem!

Svinēt Sauli!

 

Bērnu deju kolektīvu vadītāja

Elīna Tetere

 

 

 

 

« Atpakaļ