Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Pāvilosta svin savu 142.jubileju!

Pāvilosta svin savu 142.jubileju!

17.05.2021

     Jau otro reizi pēc kārtas Pāvilostas dzimšanas dienu svinam citādi. Covid 19 ierobežojumu dēļ jau pagājušā gadā nenotika pilsētas svētku plašās svinības kā agrāk bijām pieraduši tās svinēt. Un arī šogad plašo ierobežojumu dēļ svētki notika pieticīgāk, tomēr tie notika ar svētku izstādēm, tirgu, muzikāliem sveicieniem un vakara izskaņā - gaismas lāzeru šovu.

    Trīs dienu garumā, no 14. līdz 16. maijam, Pāvilostas centrā un kultūras nama logos bija aplūkojama izstāde “Pāvilosta fotogrāfijās” un “Pāvilostnieku trauki cauri laikiem”, ko organizēja Pāvilostas pilsētas kultūras nams sadarbībā ar biedrību “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”. Arī Pāvilostas novadpētniecības muzeja "Tīklu mājas" logos bija skatāmas lielformāta fotogrāfijas ar vasaras skatiem un sadzīves ainām Pāvilostas novadā.

     Sestdienā, 15. maija rītā notika svētku tirgus, kurā plašā piedāvājumā bija puķu, ogulāju un cita veida stādi, amatnieku un mājražotāju darinājumi, kā arī kas gards un veldzējošs vēdera priekam. Bet vēlāk pusdienlaikā visā pilsētā izskanēja muzikāls sveiciens “Ar dziesmu cauri pilsētai”, kuru Pāvilostai svētkos un visiem tās iedzīvotājiem un viesiem veltīja pašmāju muzikanti - Krista Karlsone un Artis Arājs. Savukārt pašā pilsētas centrā un Pāvilostas jaunā ciema daudzdzīvokļu māju pagalmā uz neparastas skatuves ar populāro latviešu estrādes mūziku priecēja Pāvilostas grupa “Piemare”. Skanot iemīļotajām dziesmām, klausītāji metās deju solī un labprāt dziedāja līdzi melodijai.

      Svētku dienas izskaņā, kad saule jau bija norietējusi jūrā, bet pilsēta ieslīga nakts tumsā, spožās un krāsainās gaismas iemirdzējās 100.gades un 50.gades parkos. Mazliet mistiska un nedaudz romantiska gaisotne valdīja parkos, kur apmeklētāji steidza izbaudīt staru un gaismiņu plūdumu cauri kokiem. Bet Pāvilostas pilsētas svētku kulminācijas brīdi ikviens varēja baudīt  Sakas upē ostā pretim muzejam, kur, skanot Pāvilostas himnai, uz ūdens ekrāna ar lāzera gaismām tika izstāstīts “Pāvilostas stāsts”. 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova, M. Sloskāne

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

 

« Atpakaļ