Pirmdiena, 11.12.2023
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Ziemassvētku tirdziņš Nēģu dienas noskaņās

Ziemassvētku tirdziņš Nēģu dienas noskaņās

28.12.2021

     Nedēļu pirms Ziemassvētkiem ir pēdējais laiks, lai saviem mīļajiem iegādātos dāvanas un kādus gardumus svētku galdam. Tādēļ ik gadu biedrība “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” sadarbībā ar Pāvilostas pilsētas kultūras namu organizē Adventes tirdziņu, kurš pagājušajā gadā valstī noteikto ierobežojumu dēļ  nevarēja notikt. Arī pašvaldības un Pāvilostas novadpētniecības muzeja rīkotais, tradicionālais pasākums “Nēģu diena” dažādu liegumu dēļ nenotika. Viena no Nēģu dienas paredzētajām aktivitātēm notika 16. decembrī Pāvilostas novadpētniecības muzejā, kur  Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR Pāvilostas pamatskolas skolēniem interesantā un atraktīvā veidā pastāstīja pār nēģiem,  kas mīt mūsu Sakas upē.

    Bet 18. decembrī pēc gada pārtraukuma Pāvilostā atkal bija neierasta rosība, jo Pāvilostas tirgus laukumā notika Ziemassvētku tirdziņš Nēģu dienas noskaņās. Tā norisi Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitāšu ietvaros atbalstīja arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

     Tirgoties bija atbraukuši gan vietējie Pāvilostas un Sakas pagasta mājražotāji, gan amatnieki un rokdarbnieki no Ogres, Rīgas, Priekules, Vērgales, Medzes, Grobiņas, Liepājas un Rucavas. Tirgotāju piedāvājuma klāsts bija bagātīgs un pircēju arī netrūka.

     Savukārt Nēģu dienas noskaņās tirdziņā varēja iegādāties arī Pāvilostā zvejoto nēģu produkciju un nobaudīt Nēģu zupu pāvilostnieku  gaumē, kuru ik gadu vāra kultūras nama vadītāja Silva Vārsberga ar palīgiem – Gitu, Sandru un Irinu.

     Ik gadu tirdziņa ietvaros biedrība rīko arī loteriju, kurā balvas sarūpē paši tirgotāji. Laimestu grozs bija iespaidīgs – tajā salikti tirgotāju dāsni loterijai piešķirtie našķi – pašcepta maize, piparkūkas, ievārījumi, pat torte, nēģi, spirtotie dzērieni, sukādes, sveces, filcējumi, keramika, skolēnu mācību uzņēmumu darinājumi. Arī loterijas lapiņas šogad bija aizpildījuši liels skaits pircēju, kuri vēlējās laimēt kādu no balvām. Tirgus dienas izskaņā biedrības vadītāja Marita Horna un palīdze Elīna izlozēja laimīgos un izdalīja laimestus.

    Bet tirgus jau nebūtu tirgus bez kārtīgas andeles un dančiem. Šādu prieku visiem skatītājiem sniedza Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils” ar jestru tirgus deju, iesaistot arī tirgus apmeklētājus un tirgotājus.

      Šajā saulainajā un rosīgajā dienā arī Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas skolotāji un audzēkņi rīkoja izstādi, kurā bija iespējams ne vien apskatīt radošos darbiņus, bet arī iegādāties kādu no tiem Ziemassvētku dāvanai.

     Dienas izskaņā apjautātie tirgotāji un pircēji, īpaši tie, kuriem krita laimīgās lozes, bija priecīgi un apmierināti par jauki, lietderīgi un pozitīvās noskaņās pavadīto dienu! Biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” vadītāja Marita Horna saka lielu  Paldies visiem, kuri iesaistījās tirgus dienas organizēšanas aktivitātēs!  Lai cerīgs, veselīgs, darbīgs un gaišām domām piepildīts jaunais 2022.gads!

 

Marita Kurčanova,

Dienvidkurzemes novada pašvaldības

 sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas radošo darbu izstāde

BIOR lekcija Pāvilostas pamatskolas skolēniem 16. decembrī.

 

 

 

 

 

 

« Atpakaļ