Pirmdiena, 27.03.2023
Tālrīts, Gustavs, Gusts

SENĀS UGUNS NAKTS PĀVILOSTĀ

SENĀS UGUNS NAKTS PĀVILOSTĀ

06.09.2021

      28. augustā visā Baltijas jūras piekrastē tika svinētas Senās uguns nakts. Lai atminētos senās ugunis, katru gadu augusta pēdējā sestdienā daudzi tūkstoši cilvēku sapulcējas jūras krastā, lai svinētu Senās uguns nakti. Pāvilostā šī akcija tika atbalstīta jau 23. reizi pie viena arī atzīmējot aktīvās tūrisma sezonas noslēgumu.

      Šajā gadā iztikām bez aktivitātēm dienas laikā, bet vakara programma notika, pulcējot vairākus simtus cilvēku. Lai arī laika prognoze nebija iepriecinoša un prognozē solīja lietu un negaisu, bet pēcpusdienā laiks norimās un ļāva gan visu sagatavot vakaram, gan aizvadīt pasākumu bez lietus.

       Šajā gadā pludmalē tika uzstādīta ugunsskulptūra “Vakara zieds”, kuras autors bija pāvilostnieks Zigmunds Vilnis. Skulptūra sastāvēja no divām daļām. Tauriņš nolaižoties uz zieda aizdedza to. Šajā tematikā tika izrotāti arī goda vārti aizejošajai vasarai un pludmalē saziedēja saulespuķes.

      Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpējās ritma grupa “Pulse Effect”. Iesildot publiku ritmu skaņās pamazām kāpinot tempu jūras krastā uzstājās uguns žongliere. Kad žonglieres šovs bija noslēdzies, tika aizdegta lielā uguns skulptūra. Lielajā vējā tas bija mirklis, kad zieds uzliesmoja un viss. Tāpat kā vasara, kura liekas, ka tik ātri pagājusi. Viens mirklis un rudens jau klāt!

      Pāvilostas pilsētas tūrisma informācijas centrs vēlas teikt lielu paldies Zigmundam Vilnim, grupai “Pulse Effect”, apskaņošanas puišiem no HMsound un ikvienam, kurš atnāca. Paldies ikvienam tūrisma uzņēmējam, kurš šajā gadā rūpējās par viesiem un mūsu apkārtnes apceļotājiem! Aktīvā sezona ir noslēgusies, bet arī neaktīvajā laikā gaidām ikvienu ciemos!

 

Pāvilostas pilsētas Tūrisma informācijas centra vadītāja

Anta Lībiete

 

Foto un video no TIC arhīva

 

 

« Atpakaļ