Pirmdiena, 25.10.2021
Beāte, Beatrise

Jūrnieka stāsts turpina dzīvot

Jūrnieka stāsts turpina dzīvot

17.09.2020

      Pagājušā gada nogalē Ziemupes Jūras mājā bija savdabīga tikšanās. Liepājas amatierteātra “Projekts” dalībnieki un Ziemupes ciema iedzīvotāji tikās, lai stāstītu, jautātu un atcerētos, lai vēlāk režisores Karīnas Tatarinovas režijā taptu izrāde “Aiziet jūriņā” pēc rakstnieces Janas Egles stāsta motīviem.

    Pēc grūta darba iecerētais ir realizējies un iestudējums “Aiziet jūriņā” izvirzīts Latvijas amatierteātru skates “Gada izrāde” finālam. Savukārt 13.septembrī Ziemupes tautas namā Liepājas amatierteātris “Projekts” skatītāju – ziemupnieku pilnā zālē rādīja savu veikumu. J. Egles stāsts ir par reāliem notikumiem Ziemupē, par sabiedrības izstumtajiem un cilvēcību. Emocionālais priekšnesums daudziem skatītājiem raisīja atmiņas, acīs saskrienot asarām, atsaucot atmiņā notikumus, kas risinājušies Ziemupē pirms daudziem gadiem. Izrādi apmeklēja arī ziemupnieces Dagnija Leja un Biruta Teibe, bez kurām šī stāsta vispār nebūtu. Viņas bija kopā ar stāsta galveno varoni Jūrnieku viņa pēdējos dzīves gadus, pat apbērēja.

       Pēc izrādes Ziemupes tautas nama vadītāja dāvāja aktieriem Ievleju maizīti un Oskara Ziemupes medu kā ceļamaizi, vēlot veiksmi un panākumus amatierteātru skatē Rēzeknē. Pēc izrādes pie tējas krūzes tika risinātas sarunas par redzēto un  tapa dažas bildes ar aktieriem un režisori Karīnu Tatarinovu. Paldies amatierteātrim Projekts. Kārtējais Ziemupes stāsts ir izstāstīts un ziemupnieku atzinīgi novērtēts.

Vita Braže

P.S. 
Ziņa no Kristīnes Šokolejas-Šokolaites, no teātra skates Rēzeknē - Un ceļamaize mums līdzi, kopā ar kūpinātu speķi. Tieši, kā Jūrniekam gāja pie dūšas.

 

Foto: V. Braže

 

 

 

« Atpakaļ