Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Piedalīšanās starptautiskajā informātikas konkursā “Bebr[a]s 2020”

Piedalīšanās starptautiskajā informātikas konkursā “Bebr[a]s 2020”

07.12.2020

    Bebr[a]s konkursa ideja radusies Viļņas Universitātes profesorei Valentīnai Dagienei 2004.gadā, domājot par to, kādēļ mācīties informātiku un kā ieinteresēt par to. Pirmais konkurss norisinājās Viļņā un pēc veiksmīgiem rezultātiem tika nolemts to popularizēt arī ārpus Lietuvas robežām. Ārvalstu kolēģiem tik ļoti iepatikusies konkursa ideja, ka Bebr[a]s nu jau ir kļuvis par lielāko ārpus-programmas aktivitāti informātikas izglītības jomā.

      Latvijā šo konkursu organizē jau kopš 2005.gada, kad tās idejai noticēja un par to iedegās Latvijas Universitātes Matemātikas un Informātikas institūta (LUMII) pētnieks Mārtiņš Opmanis. Pēc tam rūpes par konkursa organizēšanu uzņēmās Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Elma Rudzīte. Kopš 2016.gada konkursu organizē IT uzņēmumu grupa VISMA sadarbībā ar LUMII pētnieku M.Opmani.

       Pagājušā gadā dalībnieku skaits bija nepilni 3 miljoni no 56 pasaules valstīm. Šajā gadā no 1.oktobra līdz 3.novembrim jebkuram Latvijas skolu skolēnam no 5.-12.klasei bija iespējams pieteikties konkursā, kurā uzdevumu pildīšanai bija paredzēts laiks no 9.-29.novembrim. To izmantoja 14880 skolēni no visas Latvijas. Šādu iespēju nolēma izmantot arī Pāvilostas pamatskolas 5.klases skolniece LAILA ANNA HORNA, kura bija viena no 6941 dalībnieka 5.-6.klašu grupā, iegūstot 65 no maksimāli iegūstamajiem 75 punktiem. Līdz tikšanai 2.kārtā pietrūka tikai 4 punkti, bet priekš pirmās reizes šis rezultāts ir ļoti augsts un atzinīgi novērtēts. Tā kā Laila Anna no savas skolas bija vienīgā, kas piedalījās, viņa iesaka nebaidīties un piedalīties. Tā ir laba pieredze un prāta treniņš. 

      Bebr[a]s būtība ir parādīt, ka ikkatrs skolēns var piedalīties, jo nepieciešama loģiskā un algoritmiskā domāšana, nevis specifiskas zināšanas. Rezultātā skolēni saprot, ka arī viņi varētu rast savu vietu IT pasaulē, jo tas nav tik sarežģīti, kā sākumā šķitis.

 

Elīna Horna

 

 

 

« Atpakaļ